herkese soruyorum BEN BAŞARABİLİR MİYİM?

Konusu 'Kadınlara Özel - Beslenme & Diyet' forumundadır ve aysunil tarafından 3 Ağustos 2009 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 38 üye.
  1. aysunil

aysunil Üye

Beğenileri:
    34
    Ödül Puanları:
    0
    ay inanmıyorum..çok özür dilerim ben seni bayan sandım yaaaaduh
    ne bilim çocuk doğunca falan....pardon..hay allah...
    bel çevresi ölçmeye henüz cesaretim yok:(
    15 kg verince falan ölçmeyi düşünüyorum.

2. furai

furai Üye

Beğenileri:
    11
    Ödül Puanları:
    0
    Önemli değil nerden bileceksin ben cümleye öyle girince yanlış anlaman normal:D Moralini hiç bozma zaten bebeğin biraz büyümeye başlasın peşinde koşturmaktan verirsin aldığın kiloları:p Şaka bir yana ablamda doğum öncesi aşırı kilo almıştı o da bu fazla kiloların bir çoğunu vermişti sonra, hiç endişe etme abur cuburu kes yeter, bol bol sebze meyve ye ve spor yap zamanla kurtulursun kilolarından...

3. moztin

moztin Üye

Beğenileri:
    34
    Ödül Puanları:
    0
    bazilari cocuk dogurduktan sonra bile hic kilo almiyorlar garip bir durum tabi erkek oldugum icin ole bir derdim yok ama hayatimda hep spor oldu o yuzden hic kilo derdim olmadi ki ben her gece yatmadan once yemek yiyen bir insanim hastalik derecesinde var bende bu bence spor tek basina bile vucudu sikilastirmaya sekle sokmaya yeterli. yeterki spor yapin ve sabretmeyi bilin arkadaslar iki gunde isterseniz olmaz

aysunil ve Setenay bunu beğendi.
  4. aysunil

aysunil Üye

Beğenileri:
    34
    Ödül Puanları:
    0
    arkadaşlar dün italyadan gelen bir arkadaşla sohbet ettik.
    italyanlar çok yoğun karbonhidrat tüketmelerine rağmen kilolu değillermiş.obez yokmuş.(japonlar gibi)
    ama italya daki spor salonlarında sıra bekliyormuşsunuz.çok kalabalıkmış.yediden yetmişe herkes mutlaka spor yapıyormuş.
    keşke türkiye de de böyle olsaydı
    arkadaşım 3,5 ayda 15 kilo vermiş.

5. FLEX-POINT

FLEX-POINT Özel Üye

Beğenileri:
    682
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    FITNESS ANTRENÖRÜ
    Yer:
    kırklareli\lüleburgaz
    bizim türk insanı kilo vermeye gelince o kadar sabırsız ki... 2 günde muhteşem fizik istiyorlar. kilo verdilermi de sporla alakaları kesiliyor... ben sporsuz yaşayabilen insana hayret ediyorum . egzersiz vücudun ihtiyacı olan şeydir. ihtiyacını karşılayacaksın ki kaliteli yaşayasın! haksızmıyım arkadaşlar:)

dido84, mmuratt, Setenay ve diğer 3 kişi bunu beğendi.
  6. aysunil

aysunil Üye

Beğenileri:
    34
    Ödül Puanları:
    0
    o kadar haklısın ki
    siteye baktıkça ne kadar çok şey kaybetmişim diye üzülüyorum.spor ne kadar önemliymiş ve hayatımda sıfır mış yaa..
    boşa geçen seneleremi yanayım neye yanayım..
    çok cahiliz ama türk insanı olarak spor sadece kilo vermeye yarıyo diye biliyorduk.ama doktorlarında hatası var bence çok .sadece kilolu hastalara spor yap, yürüyüş yap diyorlar.
    ben şahsen 1,5 yaşında bebeğim var acaba hangi spora yöneltsem diye düşünüyorum ve eşimi de ikna çabasındayım bir spor salonuna gitmesi için.
    bilinçlenmek gerek acilen!

Setenay ve FLEX-POINT bunu beğendi.
  7. aysunil

aysunil Üye

Beğenileri:
    34
    Ödül Puanları:
    0
    thums:bu arada 94 kiloyum arkadaşlar.
    her pazartesi paylaşmak istiyorum kilomu .

Setenay, HeavyDuty, FLEX-POINT ve diğer 1 kişi bunu beğendiniz.
  8. FleXoR

FleXoR Özel Üye

Beğenileri:
    10.235
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Antrenör - Yazar
    Yer:
    Kırklareli & sivas
    mükemmel 100 kg ile aramıza katıldın ve şuan 6 kg gitmiş başarılarınızı merakla bekliyoruz.

Setenay ve aysunil bunu beğendi.
  9. aysunil

aysunil Üye

Beğenileri:
    34
    Ödül Puanları:
    0
    duhpazartesi gününe girdik ama benim kilom 94,5 oldu.
    bu hafta kilo veremedim üstelik kilo aldım:(
    sabrım tükenmek üzere.forumda arıyorum" kilo verme durunca" diye ama bişey bulamıyorum.
    şok diyetlerin sarsıcı olduğunu düşünüyorum.
    ilgilenen arkadaşlar yada tecrübeli arkadaşlar varmı?
    ben yine arayacağım forumda.
    internette hep şok diyetler var.
    acaba carnitine mi kullansam?

10. usd61

usd61 Üye

Beğenileri:
    93
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Trabzon
    öncelikle kısa vadeli düşünme,
    hem sarkmadan şikayetçisin hemde çabuk çabuk işler yürüsün istiyosun. hayır herşey yavaş yavaş devam edecek. bunun başka bir yolu olmamalı senin için.

kafanda;
    ben diyet yapıyorum bilinçleniyorum, az kalori alıyorum gibi cümleleri aklından sil. bu senin yaşam biçimin olmalı. yani yapılması gereken az kalorili beslenme ve egzersiz senin için "Olağan Şeyler" olmalı. şayet olmadıkça, max1-2 ay kendini avutursun. sinirli bir anına denk gelir herşey biter.

bak sana şunu söylüyeyim;
    o kilolar senden uzaklaşacak. Ne zaman?
    Yapılması gerekenler senin için olağan olduğu zaman.

en azından 1-2 seneni beslenme ve egzersiz yönünden iyi şekilde geçirmeye bak.
    1-2 sene sana fazla gelmesin. geri kalan ömründe bu 1-2 seneyi hatırlayamayaak kadar zamanın olacaktır. eğer hedefine ulaşırsan, kendince büyük bir iş başarmış olacaksın ve ozaman kaliteli beslenme senin yaşam biçimin olacak zaten. o zaman istesende kilo alamayacaksın. anlatabildimmi.
    herşey zamanda ve en önemlisi beyinde bitiyor.

bu geçen zaman diliminde de, bu yada başka platformlardan elde edeceğin bilgiler. seni daha çok teşvik edecek. zaman geçmesiyle sendeki bilgi ve bakış açısı, sen farkına varmadan artacak ve genişleyecektir. gerekiyosa da destek ürünler kullanıp, beslenme ve egzesizlerinde daha da verim alabilecek durumada gelebilirsin.

dediğim gibithums:

Setenay, benekli ve aysunil bunu beğendi.
  11. aysunil

aysunil Üye

Beğenileri:
    34
    Ödül Puanları:
    0
    diyetteki sorunlarım
    1..çevremdekiler sürekli ekmek yeme gerisini ye, ramazanda yemene bak bişey olmaz diyorlar.(ben oruç tutmak istiyorum bi yandan da tutmamam gerekli diye düşünüyorum.çünkü gündüz 3 lt su içerdim.genelde 3 saatte mutlak bişeyler yerdim.öğleden sonra da sporumu yapardım.tam düzenimi kurdum alıştım ramazan geldi.şimdilik tutuyorum ama dün nasıl bir acıkmadır.iftarda yedim aşırı.bi daha sahurda yedim azcık).
    2.kabızlık...karbonhidratı minimum a indirince kabızlık benim için kaçınılmaz oldu. bende çareyi mushil ilacı almaya başladım.çok yemek yiyince yada uzun süre wc ye gidemeyince haftada 2 kez genellikle mushil alıyorum.ama suyumu mjutlaka içiyorum sonrasında.
    3.sabırsızlık...kendimde hemen değişim görmek istiyorum.gerçi olmadı değil 6 kilo bile fark ediyor.ama tekrar eski halime dinmek idtiyorum bir an önce.o zaman hem istediklerimi giyebileceğim hem de eskisi gibi kendime güvenim gelecek.
    4.kararsızlık...carnitine mi cla mı kullansam.madem mushil ilacı kullanıyorum hemde zararlarını göze alarak bari carnitine yada cla da kullanayım.(bunları araştırdım siteden)
    ayrıca tablet şeklinde carnitine kullanmıştım iğrenç ti.
    5..ne yaptığını bilmezlik...:) bazen allahım ben napıyorum diyorum...bu sitede işim ne..ne alaka..neden yazıyorum..yemek neden eskisi gibi yiyemiyorum aman yesem mi, yoksa yemesem mii..
    aman kısacası kafam karmakarışık :(
    ama başaracağım mutlaka...

12. usd61

usd61 Üye

Beğenileri:
    93
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Trabzon
    kafanın karmaşık olması bazı konularda bilgi eksikliğinden kaynaklanıyor. doğruluğunu kavrayamadığın için olayları tam bir temele oturtamıyosun.
    karışıklık yok. neden. cunku yaptığın bellı.

*az kalorı alıyosun
    *koşu bandında yürüyosun.
    (belirli bir hızda ısındıktan sonra, yürüyüş hızını hızı 6-7 km hı arasına ayarlayıp hergün, 30-50 dk yürümelisin)

yani kafanın karışmasına gerek yok yapılanlar ve yapılmayanlar bellı. bunları yapmaya devam edeceksin, okadar!
    l-karnitinin tartışmalı bir konu. bir taraf zaten vücutta var diyo, diğer taraf olurmu diyor :) . yani direk yağ yakma açısından tartışmalı. yoksa başka faydaları mevcuttur fakat sana vereceği etki çok azdır. sen bütün herşeyi dört dörtlük yapıyosan oda sana %1-2 arası yardımcı olur. yani yarım yamalak yapıpta birde destek ürün kullanmayla bir sonuca ulaşılmaz. adı üstünde destek!!

sadece ambalajlı bir şey aldığın için, içindeki bitene kadar birşeyler olacakmış hissi seni düzene sokacaktır.buna placebo etkisi diyoruz biz. olursa bu yönden faydası olur.
    """ve kullanacaksanda yürüyüş önceleri kesin almalısın""""

ama benim düşüncem belirli bir süre destek ürün kullanmadan devam etmendir. bunuda kendini dizginlemen ve beslenme açısından birazdaha tecrübelenmen adına söylüyorum.

tekrar ediyorum acele edeceksen hiçbir sonuca varamassın.
    diyet dediğimiz şey beslenme biçimidir.ne yediğini ve yemediğinin bilinmesi olayıdır. yani bir insan hayatının her günü diyette olmalı zaten. yani beslenmeyi o anki şartlarına göre oluşturmalıdır.

senin yapman gereken besinlerin kalorilerini bilmen, neyin ne kadar protein, neyin nekadar yağ, neyin ne kadar karbonhitrat içerdiği bilerek beslenmendir.
    ekmekte yiyebilirsin tabi, ama. ondan alacağın basit karbonhidrat oranı %15 ise, günlük alacağı komlex karbonhidratın oranıda %85 olmalı.
    bu oranları geçmeden elbette beyaz ekmek yiyebilirsin. yani bu gibi şeyleri bilmeden destek ürün felana gerek yok. sen bu gibi platformlardan bu gibi püf nnoktaların nezaman çoğuna hakim olursan ozaman destek ürüne başlarsın. ama istiyosan al l carnitini dene zararı olmaz sana.

kabızlık olayına gelince, kabızlığa iyi gelen bitkiler mevcut, bunların çayını tüketebilirsin.

(eğer kalp, tansiyon gibi kroni hastalığı yoksa)orucunu tutmak istiyosan muntazam tut. cünkü bir ay boyunca verebileceğin yağ oranı ne ki. senin önünde bayağı zaman var.

suyunu iftardan sahur arası içersin. sorun olmaz.
    iftarını yarım bardak su ve (tahıllı)çorbayla aç , azcık kepekli ekmek ve salatayla birlikte.
    sonrasında otur dinlen biraz (yarımsaat 1 saat arası), bu arada yeşil çay tüketebilirsin. bu aranın sonuda yürüyüşünü gerçekleştir. sonrada kalan yemeğini yiyebilirsin.

olaya böle devam edersin. şimdilik başarılar.

Setenay, aysunil, slymnasye ve diğer 1 kişi bunu beğendiniz.
  13. kaçak avcı

kaçak avcı Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    13
    slm aysunil aynı dertten müzdaribiz kilolar :(

bende evlenmeden önce 57 kilo idim su anda 75 kiloyum ve nereden başlayacağımı bilemediğim için yerimde sayıyorum.. umarım başarırsın arkadaşım...

Setenay bunu beğendi.
  14. mmuratt

mmuratt Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    13
    aysunil kilo vermek çok uzun soluklu bir süreçtir. Bakın ben 79 kilodan 73 kiloya bir kaç önlem ile düştüm.
    1) Beyaz şeker (çay şekeri) hayatımdam silip attım. Ayrıca çayı çok severim. Çayımdan vazgeçmedim hatta daha çok tadını alır oldum.
    2) Kesinlikle beyaz ekmek yemiyorum. Kepekli ekmek yiyorum. Ama 2 günde 1 ekmek yiyorum.
    3) Colayı,konsantre meyve suyunu,şireli yani şerbetli tatlıları,çikolatayı,cipsi hayatımdan çıkardım
    4) Tatlı krizine karşı süt ile karıştırılmış bir kase hahne marka müsli yiyorum.
    5) İnanın forumu yaklaşık 1 aydır takip ediyorum. Önce zihnimde oturtmaya çalıştım. spor yapmaya yeni başlayacağım.
    6)Sizin başaracağınıza inanıyorum/ruz forum olarak.
    7)Bu forumdan çok şey öğrendim,meğer ne cahilmişim. Ben öğretmenim; çocuklarıma,öğrencilerime bu bilinci kazandırmak için uğraşacağım.
    8)Ayrıca her fırsatta forum yöneticilerine teşekkür edeceğim. Onlar ülkemizin değerleridir. Sayısız insana rehberlik ederek sadece bedenen değil ruhen de sağlıklı toplumun temellerini atıyorlar.

aysunil, benekli ve slymnasye bunu beğendi.
  15. aysunil

aysunil Üye

Beğenileri:
    34
    Ödül Puanları:
    0
    sevgili mmurat forumu okudukça hem kafamda bişeyler netleşiyor hemde bulanıyor ama öğrendiğim net şey sporsuz hayat olmaz, olsada olamaz.
    yalnız kilo vermek gerçekten zormuş
    yok su kaybettim,, yok kas kaybettim, vay doku kaybıydı aman metabolizmam yavaşladıydı ...hep bunları düşünüyorum.sihirli bi değnek olmadığına görede bunları ben kendi başıma yapacağım...önerilerin için teşekkürler.umarım hepimiz sağlıklı ve istediğimiz bünyeye kavuşur ve öyle kalırız.sağlıcakla..

DeL PotRo bunu beğendi.
  16. dido84

dido84 Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    sevgili aysunil,
    ben de senin gibiydim.Sürekli bir arayış ve sürekli kendinden nefret eder halde yaşıyordum.Diyet yapmaya çabalıyor sabahtan akşama kadar güzel ama akşam kaçamaklı bitiyordu.Egzersiz yapmaya başlıyor sonra bırakıyordum.
    Sonra birgün dedim ki kendi kendime ''Ya adam gibi diyet yapacaksın sıfır kaçamakla ya da deli gibi canın ne istiyorsa yiyeceksin ve çarşıya çıktığında vitrininde büyük beden bulunur yazısı olan mağaza arayacaksın ama hiç şikayetçi olmayacaksın'' bu konuşmadan sonra 9 kilo verdm.Yürüyüş ve diyetle.En sıkılmadan yorulmadan ve eve tıkılmadan yapılabilecek spor yürüyüş.Kilolarıma inat bir hızla yürüdüm yürüdüm.Bunların yanında yeşilçay ve zencefil kaynatıp içtm.günde 3 litre su içtm.Sebze,salata yedm.Kilo yapablecek ya da kilo vermeme engel olablecek hiçbirşey yemedm.
    Şimdi doya doya alışverş yapıyorum.Çok mutluyum.çok rahatım.İnşallah Allah sana da nasip eder.Yeter ki kendine güven ve kafana koy bu işi.
    Boyum 175 78den 69a düştm.Hedefm 65.Bu kış ikinci etap kilo verme olayına gireceğm inşallah.

aysunil ve HeavyDuty bunu beğendi.
  17. aysunil

aysunil Üye

Beğenileri:
    34
    Ödül Puanları:
    0
    her pazartesi kilomu yazacağım demiştim..
    kilo hala 94 ama diyetten eser kalmadı
    malum ya ramazan ayındayız..davetler..yemekler..tatlılar
    bende saldım gitti..sporuda bıraktım
    inşallah ramazandan sonra devam edeceğim

18. Setenay

Setenay Üye

Beğenileri:
    303
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ankara
    Hata etmişsin bence :-(
    Ramazandan sonra başlaman çok daha sıkıntılı olacak; göreceksin...

Tebrikler :) thums:

Son düzenleyen: Moderatör: 1 Eylül 2009
    dido84 bunu beğendi.
  19. aysunil

aysunil Üye

Beğenileri:
    34
    Ödül Puanları:
    0

20. trabzon61

trabzon61 Yeni Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    0
    sana şöyle söylyrm ii bi spor ve diyetle 3 ay da 94 ten 75 e kadar düşersn ondan sonra 75 te kendini tutmk ta norml bi diyetle mümkn rakamlar kişiye göre degşblr ama mantk aynı yani mesela sen 5 ayda düşersn yada 75 e degl 80e yada 70 e ama mantk aynı

edit : lütfen yazım diline dikkat ediniz..

Son düzenleyen: Moderatör: 2 Eylül 2009
    aysunil bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş