herkese soruyorum BEN BAŞARABİLİR MİYİM?

Konusu 'Kadınlara Özel - Beslenme & Diyet' forumundadır ve aysunil tarafından 3 Ağustos 2009 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 38 üye.
  1. aysunil

aysunil Üye

Beğenileri:
    34
    Ödül Puanları:
    0
    bu arada kiilom 94 e kadar düşmüştü.ama iki günde 96 ya çıktım nasıl oluyor bu yaaa :( sevinmiştim ne güzel.şu an 96 yım.
    bu da neyin nesi.
    suda içiyorum bol bol.

2. i-tech

i-tech Yeni Üye

Beğenileri:
    23
    Ödül Puanları:
    0
    sabah aç karna ölçülmen daha sağlıklı olur aç karna. birçok faktör var gün içinde kiloyu değiştiren. örneğin bende hassas tartı var. afedersiniz tuvalete gidiyorum 400 gr azalıyorum :D küçük değişiklikleri ciddiye alma. durmak yok yola devam :D

ayrıca tekrar söylüyorum, bol bol şekersiz kola iç. hem kalorisiz hem açlığını bastırır hem kafein yağ yakar. bulunmaz hint kumaşı gibi .

aysunil bunu beğendi.
  3. bonatschi

bonatschi Özel Üye

Beğenileri:
    4.944
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Londra
    Bu nasıl tavsiye?
    Aç karna kafein alımının idman öncesi yağ yakımını ve metabolizmayı hızlandırdığı doğrudur.
    Ancak bunun için asitli bir içecek olan kola içilmesi önerisi sağlıklı değildir.

Bunun yerine nescafe, türk kahvesi veya kafein tabletleri alınması daha mantıklıdır.

Azi, datlu, redbaron_ ve diğer 5 kişi bunu beğendi.
  4. i-tech

i-tech Yeni Üye

Beğenileri:
    23
    Ödül Puanları:
    0
    kolanın ayrıca kendine has tıkama özelliği var. içtikten sonra yemek yenmiyor. asitli olduğu için tıkıyor zaten.

aç karna içilirse ne olur? ne açıdan sağlıklı değildir?

5. furai

furai Üye

Beğenileri:
    11
    Ödül Puanları:
    0
    Merhaba,
    Foruma bir süredir üyeyim fakat bu ilk mesajım olacak:) Kızım dünyaya geldikten sonra, uzun süredir bırakmak istediğim sigarayı bırakmak için iyi bir fırsat deyip sigarayı bıraktım. Sigarayı bıraktığımda 87 kilo idim. Bir sene içinde 12 kilo alarak 99 kiloya kadar çıktım:eek: Arkadaşlar alay etmeye başlamıştı bende gidişe dur dedim ve 2 ay önce diyet ve yürüyüşle kilo vermeye başladım. 2 ayda 14 kilo vererek 85 kiloya düştümthums: ve kesinlikle çok sıkı bir diyet uygulaması yapmadım, sende bu inancınla kısa sürede fazla kilolarından kurtulabilirsin.

Diyet öncesi yediklerime hiç dikkat etmezdim çok fazla yemek yiyen biri olmamama rağmen abur cubur yemekle kısa sürede kilo almıştım. cips, kola, kuruyemiş, bisküvi, kek vb. şeyler evden hiç eksik olmazdıkafa_

Kilo verme sürecinde yaptıklarımı kısaca yazayım.

_Ev ile işyerim arası 3,5 km. her sabah ve akşam evden işe, işten eve
    tempolu yürüdüm,
    _Öğünlerimi bölerek yedim 2-3 saatte bir birşeyler atıştırdım. Tabi sağlıklı şeyler meyve, süt, yoğurt vs.
    _Beyaz ekmek yerine kepekli ekmek yemeye başladım o da her öğünde 1-2 dilim kadar. Tatlı, Pilav, makarna ve hamur işlerini kestim. Akşam 7'den sonra yemek yemedim fakat acıkınca meyve, süt, yoğurt gibi şeyler atıştırdım. Sabah kahvaltı yapmazdım yapmaya başladım.
    _Eskiden hiç su içmezdim saat başı bir bardak su içtim. Ayrıca sabah kalkınca hemen su içtim.
    _Eve bir miktar ağırlık aldım, çok düzenli olmasada haftada 2-3 gün ağırlık çalıştım.

ve bunun gibi forumu takip ederek öğrendiğim bilgileri uyguladım ve 2 ay gibi bir sürede 14 kilo verdim. İstersen ve forumu takip edip öğrendiğin şeyleri hayatına uygularsan sende kolaylıkla kilo verebilirsin.

Kilonu hep sabah kalkınca ölç, gün içinde 1 - 1,5 kiloya kadar fark edebiliyor. Birde vücut kilo vermeye karşı direnç gösteriyor birkaç kilo verip bir süre aynı kiloda kalıyorsun sonra tekrar birkaç kilo veriyorsun sabırlı ol ve aceleci olma birkaç ay içinde değişimi farkedeceksinthums: kolay gelsin...

datlu, aysunil ve Setenay bunu beğendi.
  6. HeavyDuty

HeavyDuty Yeni Üye

Beğenileri:
    221
    Ödül Puanları:
    0
    Koladaki asit aç karna içilirse mideyi delebilir yani mideyi çevreleyen kısımlara zarar verebilir.

Setenay bunu beğendi.
  7. i-tech

i-tech Yeni Üye

Beğenileri:
    23
    Ödül Puanları:
    0
    referans alabilir miyim? bir de herkes kola içiyor bu güne kadar kimin midesi delinmiş örnek verebilir misin?
    bazı mide hastalıklarında zarar verebilir ancak normal insanlarda böyle bir durum söz konusu değil.

Son düzenleme: 12 Ağustos 2009
  8. Leyli

Leyli Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Leyla
    Yer:
    İstanbul
    Arkadaşlar merhaba,
    Fıtness 1.kademe antrenörlük belgesini almak istiyorum.Kurs tarihlerini takip ediyorum.(Ancak Kocaeli üniversitesi besyo antrenörlük eğitimimi yarıda bırakmak zorunda kaldım.4 sene geçti).Antrenörlük kurslarında ne gibi sorular çıkıyor bu konuda bana yardımcı olmanızı rica ediyorum.Teşekkür ederim. :)

9. HeavyDuty

HeavyDuty Yeni Üye

Beğenileri:
    221
    Ödül Puanları:
    0
    Referans almanı gerektirecek bi durum yok ki. Google üzerinden kolanın zararlarıyla ilgili her konudan bakabilirsin. Dişi yok edebilen bir içicek sence herhangi bir organa zarar vermez mi ? ki bu organ onun muhafaza edildiği yer olan mideyse. Zaten gerek VG olsun gerek kilo vermek olsun kola kullanımı iyi değildir. Protein alımınıda düşürür. Forumda bir çok kez söylenmiş bu.

10. i-tech

i-tech Yeni Üye

Beğenileri:
    23
    Ödül Puanları:
    0
    kolanın PH derecesi 2.5 olduğundan dolayı normal mideye zarar vermez.
    dişle midenin alakası ne onu anlamadım biraz daha açabilir misin.

11. HeavyDuty

HeavyDuty Yeni Üye

Beğenileri:
    221
    Ödül Puanları:
    0
    http://www.habervaktim.com/haber/45519/iste_coca_colanin_zararlari.html

Mesela buradada mide çevresinde yağlanmaya neden olacağı söyleniyor. Kilo vermeye çalışan birisi içinde yarar değil zarar getirir. Çekilen bi dişin olursa onu bir bardak kolanın içine at 1 hafta sonra bak. :)

Not : i-tech bu arada bende kola içiyorum karşıymışım gibi görüntü çiziyor olabilirim ondan dedim :D

Son düzenleme: 12 Ağustos 2009
  12. aysunil

aysunil Üye

Beğenileri:
    34
    Ödül Puanları:
    0
    aynı şeyleri yaşamışız:D
    yalnız ben anne olunca işi bıraktım belkide en büyük hatam bu oldu kendimie eve tıktım yani :D azcık pimpirikliyim de...
    bu arada merak ettiğim bişi var ben sezeryan oldum da
    sezeryan ammeliyat olanların göbeği daha çok sarkar diyolar ...hem zayıflamış halimi merak ediyorum hemde korkuyorum..
    bi bilgin varmı?

13. aysunil

aysunil Üye

Beğenileri:
    34
    Ödül Puanları:
    0

sevgili arkadaşlarım..
    ben spor ve diyete başlayınca aynı zamanda hem sigarayı hem alkolu hem kolayı hemde aburcuburu hayatımdan sildim...terkettim ...bitti gittii..
    hele o pizza öğğkkhh...resmen karbonhitrat bombası..cayır cayır kilo.nasıl yemişim ben bunu diyorum.kolayı gazozu nasıl içmişim..dondurmayı falan...
    benim için bunlar gerçekten çok zor özellikle sigara ama bıraktım işte..köklü ve sıkı bi değişim geçiriyorum bambaşka biri oldum....hatta bugünkü ikram keçisütlü dondurmayı bile yemedim thums:
    korkarım bunlarım hepsini canıma tak ettiği bi gün alıp ağlayarak yiyeceğim...hyper_
    kilo verir vermezde karın kasları çalışacağım..bu sefer kararlıyım ...tutmayın beni..
    tavsiye yazan arkadaşlarım beni yalnız bırakmadınız saolun...

14. aysunil

aysunil Üye

Beğenileri:
    34
    Ödül Puanları:
    0
    leylicim
    bunu en son yazacağın yere yazmışsın :D
    forumda sana yardımcı olacak nice arkadaşlar vardır..
    başarılar dileyebilirim ancak:D

15. bonatschi

bonatschi Özel Üye

Beğenileri:
    4.944
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Londra
    Konu forumumuzda zaten çeşitli başlıklarda tartışılmış ve ilgili referanslar başlıklarda verilmiştir:
    https://www.bodyforumtr.com/vbforum/cola-erken-bir-daha-d-t17603.html?t=17603&highlight=cola
    https://www.bodyforumtr.com/vbforum/kola-t5133.html?t=5133&highlight=kola

Bu başlıkta kolanın zararlarını tartışmayalım.
    İlgili başlıktan devam edebilirsiniz.

Azi, diez ve Setenay bunu beğendi.
  16. i-tech

i-tech Yeni Üye

Beğenileri:
    23
    Ödül Puanları:
    0
    https://www.bodyforumtr.com/vbforum/cola-erken-bir-daha-d-t17603.html?t=17603&highlight=cola
    bu linkte normal koladan bahsedilmiş tamamen alakasız. hep şeker ve kafein üzerine yorum yapılmış, zaten kola içmesini tavsiye etme sebeplerinden biri kafein.

https://www.bodyforumtr.com/vbforum/kola-t5133.html?t=5133&highlight=kola
    bu başlıkta zaten kolanın protein sentezi üzerine yorum yapılmış.

ben mideyi deldiğine dair referanslı bilgi göremedim. sen gördüysen bizimle paylaşabilirsin.

17. diez

diez ADMIN Yönetici Admin

Beğenileri:
    15.000
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Çorum
    "Bundan sonra konumuz kolanın zararları arkadaşlar"

bunun mu denmesini bekliyorsun sen..
    lütfen
    başlığın sahibine haksızlık ve offtopic olmasın..

kola için ilgili linkleri kullanın..

Azi, Setenay ve slymnasye bunu beğendi.
  18. i-tech

i-tech Yeni Üye

Beğenileri:
    23
    Ödül Puanları:
    0
    hayır bonatschi arkadaşımız nasıl tavsiyedir bu dedi. kola mideyi deler dedi. referans ya da güvenilir kaynak ismi veremedi. diğer başlıkların konuyla alakası yok oradan devam edemedim.
    ayrıca yöneticiler olarak sürekli birbirinize teşekkür etmeniz komik oluyor. buna ihtiyacınız yok bence.

19. diez

diez ADMIN Yönetici Admin

Beğenileri:
    15.000
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Çorum
    Yöneticilerin senin tavsiyelerine ihtiyacı yok I-Tech..

aktif olduğun günden beri üyelerle ve yönetimle sert bir üslup içerisindesin..forumun ahengini bozuyorsun..hala offtopic yapıyorsun..başlığı kirletiyorsun..son uyarındır..

Ayrıca forumda; faydalı, elle tutulur , forumun kalitesine uygun yapılan her iş kim tarafından yapılırsa yapılsın teşekkür alır.. Yöneticiler ile ilgili komik bulduğun başka bir konu varsa pm atarsın alırsın cevabını..

mmuratt ve HeavyDuty bunu beğendi.
  20. furai

furai Üye

Beğenileri:
    11
    Ödül Puanları:
    0

Aynı şeyleri yaşamışız tabi küçük bir farkla ben kızım dünyaya gelince baba oldum:D eğer spor yaparak kilolarından kurtulursan sarkma sorunu yaşayacağını sanmıyorum. Kilo vermeye başlamadan önce bel çevrem 104 cm.idi 2 ay içinde 88 cm.ye düştü gayette güzel şekle girdi. Kilo vermekten çekinme yavaş ve düzenli bir şekilde spor yaparak kilo verirsen göbek çevresinde sarkma vs. gibi sorunlar yaşayacağını sanmıyorum. Eşimde sezeryan oldu, o da hamilelik süresince aşırı kilo almıştı kilo verirken böyle bir sorun yaşamadıthums:

Sayfayı Paylaş