Her gün Salona Gitmek vs Haftada 3 Gün ??

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve kity92 tarafından 11 Eylül 2019 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. kity92

kity92 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Herkese merhabalar aklımı kurcalayan bir sorudur bu hala net bir cevabını bulamadım internet 2 ye bölünmüş. Kırmızı köşede " 3 yıl boyunca haftada 2-3 gün salona gittim kendimi yormuşum hiçbir işe yaramadı gelişim istiyorsan her gün salona gitmen lazım ayrıca gün gün kol günü bacak günü diye program yap " diyenler, mavi köşede ise " sporu çok kafaya takmamak gerek haftada 3 gün git her gün spormu olur hacım kaslar resting day lerde gelişir kol bacak günü traş iş 1 günde bütün vücut girmen gerek" diyenler var. Her iki tarafta literaturde böyledir şöyledir araştırmalar böyle diyo demekte. Sizce nasıl olmalı. Hergün 2 saatlik bir program mı yapıyım kendime yoksa haftada 3 gün ideal çok kasma diyenlere uyup 3 günlük program mı yapıyım ? Fikirlerinizi ve düşüncelerinizi merak ediyorum. Yanıtlar için şimdiden teşekkürler.

Not: Yeni başladım eğitmenim yok programım yok diyet listem yok excele sayfası açıp netten bulduğum bilgileri düzenliyorum.
    Hedef: Kol, göğüs, delts ve kanat geliştirmek ayrıca alt karın çalışıp bölgesel yağı yakmak.

2. kity92

kity92 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
  3. abseto

abseto Üye

Beğenileri:
    549
    Ödül Puanları:
    123
    Çalışıyor veya okuyorsan ona göre ayarla. Ben ders programıma göre değiştiriyorum. 2-2 yapıyorken bu sene 3 gün gideceğim. İnternette dediğin gibi ikisinide savunan varsa ikisinden de verim alınıyor demektir. Şimdilik basla 3 günle ilerde değiştirir diğerini de dener begendigini devam ettirirsin.

4. lawlis

lawlis Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Araştırma yetersizliğinden dolayı "split" denilince insanların aklına tamamen bölünmüş, verimsiz ve eski usul bölgesel programlar geliyor. Upper-lower, Push/pull/legs gibi programlar rest ve recoverye tanıdıkları imkan bakımından büyük nimet. 4 gün gideceğim diyorsan upper-lower, 5-6 gün gidebilirim diyorsan PPL öneririm.

5. Skinnyfat

Skinnyfat Üye

Beğenileri:
    206
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    İstanbul
    Benim de araştırdığım kadarıyla her kası haftada en az 2 kere çalıştırmak gerekiyor. Spora gidebileceğin gün sayısı ve bu bilgi ile sana uygun olanı seçebilirsin. Genel olarak; 3 gün gidebilenler fullbody tercih ediyor, her kas haftada 3 gün çalışmış oluyor. Daha fazla gün ayırabilenler ise diğer sistemleri seçiyor.

Sayfayı Paylaş