Hatamı yapıyorum bir türlü anlıyamadım

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve cemm71 tarafından 3 Aralık 2015 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen kişi sayısı 1 user .
  1. cemm71

cemm71 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    16
    Arkadaşlar 1.78 boyunda 65 kilo 16yaşında birisiyim.Karın kasını çıkartmak için definisyon programı düşünüyordum fakat benden 2ay sonra başlayan arkadaşım bile benden fazla kas kütlesi (özellikle biceps) ve herkez beni geçerken ben hiç bi şekilde gelişemedim sadece göğüs ve sırt biraz daha belli oldu ama fark edilcek kadar değil sadece çok moralim bozuldu ve hocama neler yaptığmı anlattım ,hocam senın defınasyona ihtiyacın yok definasyon diyeti için önce bulk programını yapman gerek dedi.Ben yağ oranımı azaltıp karın kaslarını cıkarmak için definasyon diyeti yaptığmı söyledim fakat bana bol bol yememi söyledi yoksa böyle kas erimelerin olur diye tembihlemişti(Evet ciddende bir takım kas erimesi oldu ama 2hafta spora gitmedım ondan oldu diye düşünmüştüm)Yağ oranımı nasıl ölçüceğimi bilmiyorum ama resim olarka bakınca %20 ile aynı vücuda sahibim göbek var(Ama karın kası çalıştıktan sonra şöyle bakınca üstteki ve ortadakiler kare şeklinde belli oluyor hafiftne ve sertleştiğni hissediyorum dokununca) ama resmen omuz ve göğüsün alt kısımları kemik gibi duruyor yani definisyon diyetinden sonra böyle oldu ama o göbek benı gıcık ediyor
    Bulka girersem göbeğim daha çok çıkarmı ? Karın kası için Düzenli bir şekilde Bulk beslenme programı + hergün egzersiz yaparsam ne gibi sonuclar alırım şimdiden teşekkür ederim.
    Ha unutmuşum.Birde okulda ne yemeliyim saat 4'e kadar 1 elma ve 2havuçla idare edıyordum ama o bile yetmıyor.
    Torkunun tam buğdaylı kekleri var besin değerleri şu şekilde
    Kal=130 Yağ=7,5 Karb=13,8 Protein=1,6

Sucuklu tost,kaşarlı tost,döner tantuni ve köfte var ekmek arası(köfte resmen çiğ ve ne eti olduğu belli olmadığı için almıyorum)
    Simit ayranda yiyebilirim ama günlük almam gereken yağ kilomun 0.5 katıymış yani simit yumurta ve peynir yesem zaten neredeyse doluyor günlük yağ hakkım

Eğer bulk diyeti yaparsam şöyle yapıcam yanlışlarımı söyleyin ve uyarın lütfen bir çok bilgi eksikliğim var
    Sabah
    -2Haşlanmış Yumurta
    -bi kibrit kutusu kadar tam yağlı peynir(light peynir almalımıyım? yoksa az yediğim için gerek yokmu?)
    -bi yemek kaşığı kadar bal

Ara
    1Elma 1 Havuç (11den 15'e kadar böyle idare ediyorum kantinde yemek istemediğim için)
    Buraya önerileri alabilirim

Öğlen(Antrenmandan 1-1,5saat önce)
    2Tabak Bulgur pilavı/Makarna(haşlanmış üstüne yoğurt ekliyerek sadece)
    300gr tavuk
    Bi kase yoğurt

Antrenman Sonrası
    2Tabak Sebze yemeği/Bulgur pilavı/Hazır çorba/Makarna
    300gr tavuk
    Bi kase yoğurt

Ara öğün
    1Elma 1Havuç

Yatmadan 1saat önce
    bir bardak yarım yağlı süt
    eğer varsa yanlışım rica ediyorum belirtin ve bilgilendirin
    Şimdiden teşekkürler

Son düzenleme: 3 Aralık 2015
  2. Gökmen Keskin

Gökmen Keskin Üye

Beğenileri:
    60
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Zonguldak
    eğer yağ oranın %20 kadar varsa ilk önce onu aşağıya çekmeni öneririm sen gerekli protein ve kalori alımını yapıp düzgün antrenmanlarını yaptıktan sonra kas kaybın çokta olmaz eğer direk bulkla başlarsan zaten yağlı olan vücuduna daha yağ bağlıcaksın ne kadar sürecek ? 6 ay ? 1 sene ? sonra o yağları yakmak için çoooooooook uğraşacaksın.. beslenme programına gelince bazı hatalar var bal gereksiz tam yağlı peynir tavsiye etmiyorum yatmadan önce süt içip uykuda vücudunu yormanada gerek yok benim imzamda konumu inceleyebilirsin son postumada bakarsan günlük yediklerimi paylaştım ona yakın bir beslenme yapman senin için faydalı olacaktır..

3. cemm71

cemm71 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    16
    Yağ oranımı sadece göz kararıyla %20 olduğnu söylüyebilirim aslını bende bilmiyorum http://www.p90xtr.com/wp-content/uploads/2015/07/Erkek-Yağ-Oranları.jpg %20 ila %25 arasında birşey onun sadece göbeğin birazdaha önde hali,fakat ben bunu söylememe rağmen millet benı çok zayıf olarak görüyor ve %20 yağ oranı pek inandırıc gelmiyor çünkü sadece göbek bölgesi fazla gerisi full zayıf bir çocuğun vücud gibi istersenız resim atayım?

4. Gökmen Keskin

Gökmen Keskin Üye

Beğenileri:
    60
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Zonguldak
    daha sağlıklı olur atabilirsen resim

5. cemm71