hard core body mi yoksa fitness devrimi

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve shadown tarafından 5 Ekim 2011 başlatılmıştır.

hard core body mi fitness mı?

1. hardcore

oy sayısı 134
    33,7%
  2. fitness

oy sayısı 264
    66,3%
Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 50 üye.
  1. taxi driver

taxi driver Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    18

ronnie coleman ile ilgili tek bir postumu gösterin hesabımı kapatayım...

Ayrıca bodyci adam gözümde "cheater"dır, iğneler olmadan bir hiçtir.. Ha fitnesscılar arasında cheater yok mu tabi ki var ama bodycilerinin yanında devede kulak kalır.

2. rockybalboa7

rockybalboa7 Üye

Beğenileri:
    4.482
    Ödül Puanları:
    0
    8 temmuz 2011 tarihinde kızlar neden kaslarımızın iğrenç olduğunu düşünüyor adlı konuda aynen şu mesajı yazdın
    Bence kızlar olaya bilimsel yaklaşıyor.. Jay cutler Ronnie coleman gibi tiplerin artık testislerinin iflas ettiğini ve erkekliklerini kaybettiklerinin farkındalar
    bu mesajda açıkça ronnie colemanın kısır olduğunu dediniz
    birde emin ol bodyciler senin benim bilmediğimiz bir çok hareketleri biliyorlardır adamların işleri bu çünkü yorum yazarken biraz araştırma yapmalısın ayrıca iğne basıpda hiç çalışmadan o devasa kaslar olmuyor neyse hesabını kapatmana gerek yok biraz forumu araştır yeter benim için

3. AnimalPower

AnimalPower Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    0
    yarismacilarin bir yerden sonra kesinlikle steroid kurleri olmasi lazim ama sadece bununla bitmiyor kas kutlen ne kadar coksa o kadar cok yemen ve sert idmanlarin hakkini vermen gerekiyor
    ornegin kai green gunde 3 4 kilo et yiyor
    steroidler vgciler icin bir mucize ama zararlarinida goze alacaksin

4. *can*

*can* Yeni Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    açıkcası bence body daha iyi çünkü her zaman fit değil biraz iri , güçlü görünmek istemişimdir. Hacimli olmak çok daha güzel bence:D weightlifter dumbelllls

ama babamla bu konuda hiç anlaşamıyoruz babam fit , fitness yapmıyor ama fit olmak daha iyi sende body yapma git koş filan diyor ama ben her zaman iri vücuda sahip olmak istemişimdir :D

Son düzenleme: 5 Haziran 2013
    ramley bunu beğendi.
  5. cmrsmr

cmrsmr Üye

Beğenileri:
    303
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    2.kademe Vücut Geliştirme antrenörü
    Yer:
    Trabzon

"Fitness modellerini kendi ağırlıklarıyla mı çalışırlar " :)) O denilenler street workoutcular :)

Fitness modeller hardcore bodyciler gibi çeşitli kürlere girerler ve aynı hacim definasyon programlarına girerler. Aralarında ki farklar hardcore vg ciler çok fazla kürlere girerler. Ve her fitness model spora hardcore body programlarıyla başlar ve buna mecburdurlar. Gelişmek için hardcore bodyci gibi çalışıp onlar gibi yenilmesi lazım. Fittnes steroid kürlerinin hardcore nazaran daha az ve estetik hali olay bundan ibaret.
    Bir jeff seid bir greg plitt bir marc fitt kendi vücut ağırlıklarıyla mı çalışıp o vücutları yaptılar. Araştırma yapılmamış tamam da göz var nizam var akıl var yani. Ayrıca bir fitness model olarak jeff seidin kolu 45 cm ve bu fitness model artık siz düşünün. :)

keepsoul ve rockybalboa7 bunu beğendi.
  6. hasan9601

hasan9601 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    işsiz
    Yer:
    adana
    bizim toplumumuzda vücut yapmış adam görünce dalga gçiyorlar niye kendileri göbekli sıska oldukları için hardcore olsak vala çok kötü gözle bakarlar :D

7. neverbackdown.

neverbackdown. Üye

Beğenileri:
    672
    Ödül Puanları:
    123
    Aynen valla he tam içimdekini anlatmışsın :D zayıflıktan karın kasları çıkmış biri var sınıfta hayvan gibi olmuşun git kilo ver diyo üflesem uçucak :D :badgrin:

Cılız kasıyla fit olduklarını sananlar var.. Ve çok sinirleniyorum toplum onlara o gözle bakıyomu merak ediyorum..

Şuan cardio yapıyorum ama :D

Son düzenleme: 1 Ağustos 2013
  8. Vaas

Vaas Yeni Üye

Beğenileri:
    12
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Bence toplumumuzun salon kültürü çok zayıf. Ne body nede fitness hakkında hiç birşey bildiğimiz yok. Kolları 27-28 cm olup zayıflıktan abdominalleri çıkan insanlar internete fotoğraflarını atıyor vücut yaptım diye.
    21. yüzyıldayız ülkemizde hala yok baklavalarım çıksın yeter, 6ay gidersem vücut yapabilirmiyim, ben zaten iğne vurmam davul gibi şişmek istemiyorum muhabbetleri dönüyor. Birde öyle bir algı varki ben 6 ay gideyim, sağlam çalışayım, davul gibi şişeyim sonra sporu bırakayım her akşam bira içeyim ne bulursam yiyeyim ama vücudum öyle kalsın. Yok öyle bir dünya bilader :D
    Bence kişi önce araştırma yapmalı hedeflerine hangisi uygunsa onu seçmeli gerisi gelir zaten.

rockybalboa7 bunu beğendi.
  9. loveofbody

loveofbody Yeni Üye

Beğenileri:
    146
    Ödül Puanları:
    0
    dünyadaki hardcore = türkiyede yapan belki 2-3 kişi
    dünyadaki fitnessçılar = türkiyedeki hardcore bodyciiler
    türkiyedeki fitnessçılar = ????? ( üzüm çöpü gibi adamlar )

daha yıllar var onları yakalamaya

10. mhmd0021

mhmd0021 Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    18
    Bu soru bir 70-80 senelerinde sorulmuş olsaydı verilecek cevap hardcore olurdu fakat gel gelelim günümüz fitness modelleri eskilerin hardcorelerini yakalamış durumda neredeyse. Yani devir değişmedi aslında insanların estetik algısı hala aynı ama özellikle mr. olympia seviyesindeki vücutçular estetikten çok artık büyüdükçe büyüme algısı besliyorlar, yani estetiklerinin ne kadar kaybolduğu önemli değil önemli olan yeterince büyümek, ee her hardcore çalışanın hayali mr. olympia olduğuna göre hepsi artık estetik algısını bir kenara bırakmış durumda. Örnek vermek gerekirse Arnold Schwarzenegger, Sergio Olivia gibi vücutçuların vücudu kendi dönemlerinde çok beğeniliyordu, peki neden ? Cevabı çok basit, bu adamlar dikkatli bakıldığı taktirde ince bir belin üstüne geniş bir sırt ve geniş bir göğüsü olan adamlar ve kütle anlamında baktığımızda şimdiki vücutçulardan daha eksik kalıyorlar yani genişlik var ama kütle şimdikiler kadar değil, şimdiki vücutçular ise o kadar düşük yağ oranına rağmen neredeyse 1 metrelik bel ölçüsüne sahipler. Bir diğer noktada yağ oranı, eski vücutçuların yağ oranları onların daha insani ve doğal görünmesini sağlıyordu, şimdikiler ise yağ oranlarını %3 civarlarına düşürmekteler, bu da erkek için esansiyel yağ oranıdır, hiç su omadan kağıt gibi bir deriyle çıkıyorlar yarışmalara ve bu da insanlara pek doğal ve insani gelmiyor bu nedenle artık günümüzde fitness modeller daha çok ilgi görüyor vücutları daha çok beğeniliyor, yukarıda saydığım etmenlerden dolayı. Yani vücut geliştirme ve bu işin kimyası bayağı ilerliyor, 1.75 boyunda 150 kilo adamları podyumda göreceğimiz zamanlar fazla da uzak değil bence bu yüzden insanlar kendilerine daha olağan gelen tarafı seçiyorlar.

11. repax

repax Üye

Beğenileri:
    53
    Ödül Puanları:
    38
    bunun tek nedeni var.Salonlarda göğüsü kolu şişireyimde ne olursa olsun diyen erkeklerin bellerinin nekadar kalınlaştığını önemsememeleri ve bunları gören insanların Fitness ı tercih etmeleri.

Kol göğüs büyüyor ama bel almış başını gitmiş.Estetik 0 bu yüzden insanlar fitness a kaymakda diye düşünüyorum

12. mhmd0021

mhmd0021 Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    18
    Göğüs ve kol istediği kadar "şişsin" bu belin kalınlaşma olayının tek sebebi ağırlık çalışması olamaz, hatta ağırlık çalışması buna sebep olmaz hiçbir zaman, 70-80 döneminin mr. olympia vücutlarına bak hepsinin kız gibi beli var, 80'den sonra gh yaygınlaştı işler değişti zaten bizim salonda var mesela 7-8 sene yapıp beli 70 cm olan, yani mesele göğüsün veya başka bölgelerin hacim kazanması değil bu adamların iç organları büyüyor bu yüzden böyle estetiğini kaybetmiş olarak görünüyor bize, yoksa Hamdullah Aykutlu da hardcore vücutçudur, 90 kilodur ama 65 cm de beli var adamın, yani demek istediğim şey şu ki sadece ağırlık çalışması değil mesele, bende başlarda ağırlıktan dolayı karınları da hacim alıyor zannediyordum daha acemi olduğum dönemler ama olaylar öyle değilmiş vesselam..

13. RoLL

RoLL Üye

Beğenileri:
    19
    Ödül Puanları:
    18
    Yer:
    İzmir
    İyi bir genetiğe sahipseniz Hardcore benim tercihimdir eğer genetiğiniz el verişli değilse fitness uygundur yani 160-170 birini 90-100 kilo görmek bir tuhaf oluyor 180-190 boylarında 110-130 kiloluk devasa bir yaratık olmayı kim istemez :D

Son düzenleme: 10 Ekim 2013
  14. Asha34

Asha34 Üye

Beğenileri:
    25
    Ödül Puanları:
    28
    benim sahsi fikrim de fitnesstan yana öncelikle bu spora baslayanlarin cogu kizlara iyi gorunmek t-shirtlerine cuk oturmak isteyen insanlar. birde vucut gelistirme sizlerinde bildigi gibi cok asiri maddi durum gerektiriyor zaten steroidsiz growth hormonsuz jay cutler gibi olmak imkansiz .

Sayfayı Paylaş