Hangisi daha güçlü yumruk atar ?

Konusu 'Savunma ve Dövüş Sporları' forumundadır ve boyukarizali tarafından 10 Mayıs 2010 başlatılmıştır.

Hangisi daha güçlü ve hızlı yumruk atar ?

1. Bench press yapan !

oy sayısı 300
    40,8%
  2. şınav çeken !

oy sayısı 435
    59,2%
Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 102 üye.
  1. wolfmen

wolfmen Üye

Beğenileri:
    71
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    ögrenci
    Yer:
    MERSİN
    yapılan son araştırmalar elma yiyenin daha iyi futbol oynadıgı yönündedir. neden mi elma hafızaya iyi gelir. eger hafıza saglam olursa futbolcunun önceki antremanlarındaki deneyimleri akılda daha fazla tutulur ve neticede daha iyi pas daha iyi futbol oynanır.. bu yuzden besiktas teknik direktörü adını bilmiyorum :) her maç öncesi 5 kg elma ile takımının yanına gidermiş :) (ha diyebilirsiniz ki neden basarısız bana sorarsanız elmanın kg ile alakalı daha fazla beslemeli elma ile :) )
    bu da böyle bişey işte.... :)

2. GocebeKral

GocebeKral Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    0
    yumruklarınızın üstünde şınav çekerek kemiklerinizi sert yumruklara alıştırabilirsiniz böylece yumruk attığınızda canınız daha az yanar ve karşıdakine daha fazla zarar verirsiniz bu 1

2. si yumruğun gücünden çok nereye atıldığı önemlidir
    mesela elmacık kemiklerinin ora fazla etkilemez ama burnun hemen alt tarafına indirin nasıl gözlerinden indiriyosunuz yaşları :)

aynı şekilde iman tahtası dediğiniz kemiğe tekniği bilerek vurursanız 2-3 cm lik bir mesafeden herifin dengesini bozabilirsiniz

100 çeşit yumruk tekniği var hepsi vurulan bölgeye göre değişir yumruğunuzu ne kadar sıkarsanız bileğinizde o kadar sağlam durur bükmek yerine düz tutmalısınız ve aşağı yukarı doğru değil yere paralel vurmalısınız yada yumruğunuz dikey durmalı en temelleri bunlardır

yumruğun temas edeceği sırada belinizden dönerek omuzlarınızdan, belinizden ve en önemlisi bacaklarınızdan daha fazla kuvvet alabilirsiniz ;)

3. wolfmen

wolfmen Üye

Beğenileri:
    71
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    ögrenci
    Yer:
    MERSİN
    burna alttan vurmayın cok ölümcül bir vuruştur adamı aglatmadan öldürebilirsiniz.. vomeri(burun kemigi) beyne gömersiniz yoksa.........

4. estetik fenomen

estetik fenomen Üye

Beğenileri:
    614
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    istanbul
    Nicelikler de önemli şimdi... Kaç kiloyla kaç tekrar bench press yapan bir adam... Kaç kiloda olup kaç şınav çeken bir adam...

Diyelim ki ikisi de eşit eforları sarfettiriyor. İkisi de aynı bölgeyi uyaracak şekilde çalışılıyor olsun. Bu durumda hangisi daha güçlü yumruk atar derseniz ben bench press derim. Sebebi ise bench pressde yaşanan stresin daha hissedilir olmasındandır. Aynı zorlayıcılıkta bir şınavda o stres yükü olmuyor. Ne kadar yüksek stres aşılabiliniyorsa o denli ruh ve beden hazza ulaşıp gelişim kaydediyor diye düşünüyorum. Son tahlilde bench press...

Ancak step tahtaları ya da minderlerle farklı ince çeşitlemelerle çalışılan bir şınavın da çok iyi sonuç verdiğini söyleyebiliriz. Tabii yeni başlayanların şınav çekme aparatlarını ya da benzeri bir ürünü kullanmalarında da fayda var, bileklerin zedelenmemesi için biraz dikkat edilesi...

5. ProteinCanavarı

ProteinCanavarı Üye

Beğenileri:
    46
    Ödül Puanları:
    0
    Yumruk atmak için omuz ve bilek gerekir bunuda Bench press le yapabilirsinbench_Obench_Obench_O

6. SerseriBeyfendi

SerseriBeyfendi Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    0
    Siz omuz veya bench basarken yumruk atar gibi hızlı mı basıyorsunuzda onu yapan veya bunu yapan daha güçlü olsun?
    bokscuların cogu 2 saat kum torbası döver.Ve sadece belirli bölgelerden agırlıklara girer.Vücut geliştirme işe ile ugrasanların pek kaliteli yumruk atabilecegini sanmıyorum.

Bu arada iyi bi yumruk ilan bilekten ziyade arka kol gerekir.

Tarık-16 bunu beğendi.
  7. ProteinCanavarı

ProteinCanavarı Üye

Beğenileri:
    46
    Ödül Puanları:
    0
    Aslına bakarsan o boksçuların çoğu body yapıyo ve yumruk atarken diğer elinle yokla omuz sıkılaşır bilek sıkılaşır ayrıca ben sana şurası etkilemiyo demedim fazla etkiliyo dedim ona bakılırsa yumruk atarken kalflar bile iş görür.

8. boran90

boran90 Üye

Beğenileri:
    23
    Ödül Puanları:
    0
    allahaşkına bırakın şöyle ergen topicleri açmayı artık bütün sayfa bunlarla dolu eğer gelip böyle topicler açıyosan her türlü dayak yersin oldu mu

9. van_damme34

van_damme34 Yeni Üye

Beğenileri:
    26
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    istanbul
    yumruk atmak kol gücünden ziyade bel omuz ve adım ile atılır bilgisiz bir çok insan yumrugun kol gücü ile çok alakası oldugunu düşünür bu yanlıştır ben boksörüm agırlık kaldırmak elbette extra bi güç saglıyor. yumruk atmak kol ile ilgili olsaydı halterciler veya fazla agırlık kaldıranlar dövüş sporlarına transfer olurdu.

10. bymelih34

bymelih34 Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    istanbul
    ikisininde daha güçlü ve hızlı yumrukla alakası yok yumruk atmak daha çok çalışmaya dayanır daha çok yumruk çalışması yaparsan yumruğun güçlü ve sert olur ...:)

11. 3363636

3363636 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    playboy
    Yer:
    ankara
    etkili yumruk için 1.güç(bench press) 2.patlayıcı güç(şınav) 3.refleks(barfix) bunların 3ünüde aynı önemi verirseniz gayet etkili olursunuz. şınavın bile 500 çeşidi var :D .Yıllar önce bir karate hocam vardı (6.dan) barfix kolları makina gibi yapar derdi.

12. sylvesterstalon

sylvesterstalon Yeni Üye

Beğenileri:
    46
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci-pdr
    Yer:
    van-antep
    saçma bi anket yeter gına geldi....yok omu döver bumu döver......aynı kemal sunal filmleri gibi yağmur yağacakmı yağmayacakmı ?...allah aşkına bu çocuksu şeylerden vazgeçin....

13. kaldıray

kaldıray Üye

Beğenileri:
    215
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    fotoğraf
    Yer:
    marmaris
    hasyır bikerm yumruk omuzla momuzla atılmaz popoyla atılır popoyu en sert döndüren yapıştırır . hehehe iyi oluyor böle arada ilk okul muhabbetleri kim kimi döver falan hayatın ciddiyetinden uzaklaşıyoruz. birilerini cahillikle suçlayıp rahatlıyoruz.

Son düzenleme: 12 Ağustos 2010
  14. kemald

kemald Üye

Beğenileri:
    35
    Ödül Puanları:
    0
    Barfixe baslamadan önce yumruk makinasında 400 yapmısdım. Basladıktan 1 ay sonra 600 oldu.

15. boxer

boxer Üye

Beğenileri:
    56
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    istanbul
    İşte önemli olan da daha doğrusu boksörün farkı diyeyim o çıkardığı güçlü yumruk boşa gitse bile ya ikinci yumruğuda çıkarabilen ya da anında gardını kapatabilen boksördür bu anlattıklarımı yapabilmesi için ayaklarının çok iyi olması gerekiyor sürekli dengede olmalılar.

zoparrat bunu beğendi.
  16. aka1453

aka1453 Yeni Üye

Beğenileri:
    219
    Ödül Puanları:
    0
    DOGRUSu

bluediver dogru soylemis oyle benchle mencle bu is olmaz.Ama sunuda soyleyim boks yapmayı bilen vede body yapanın yumrugunu oturturursa yumrugu yiyenn sadece aykaları esilmez kendeinede gelmesi zaman alabilir.

17. qKn

qKn Üye

Beğenileri:
    42
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Ogrenci
    Yer:
    Kocaeli
    İyi yumruk omuzdan çıkar sağlam bir ön kol ister detayına kadar girmeye gerek yok zaten kick bokscular veya boksörler bunun tekniğini bilirler zaten

18. erayaktas

erayaktas Üye

Beğenileri:
    14
    Ödül Puanları:
    0
    Bence yumruk atmak için önce boks öğreniceksin. Bana göre boks yanında body yaparak daha güçlü olabilirsin.

Örneğin ben kickbox yaparken hocamız daha güçlü olmak için body yapıyordu.
    Ama şöyle birşyde diyeyim bench 100 kilo yapan adam 50 kilo bench ancak yapacak fakat boks kuvvetli kişiden daha zayıf yumruk atabilir. Dövüşün güç sporlarıyla alakası azdır aklında olsun buradada böyle sorular sorma.

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 01.09.10 00:02 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 31.08.10 23:59 ----------

Bu arada buraya şunuda ekliyeyim bazı yorumlar var body ci çok güçlü olur vurdumu adamı yerden kaldırmaz gibi. Bob sapp diye bir herif var programlara katılıyor tek eliyle elmayı sıkıp suyunu çıkartıyor çok sağlam vücudu var vee kickbox maçlarına katılıyor adam maçlarını araştırıp izlerseniz nasıl kepaze oldugunu görürsünüz.Kendisinin yarısı adamlardan tek yumrukta nasıl yere indiğini.

19. sdanb

sdanb Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    bırakın şu kavga dövüş muhabbetlerini 50 yaşından sonra istersen hulk ol ne faydası var . Öldün mü bitti öbür dünyada hiç biri fayda vermicek :D:D:D

20. j.claude.er

j.claude.er Üye

Beğenileri:
    438
    Ödül Puanları:
    73
    iyi yumruk atmak için yumruk atmayı bilmek gerekir lisanslı olarak boks yapıyorum ve body salonlarında haftada 2gün vucut çalısıyorum.
    yumruk atmanın çok kolay birşey oldugunu düşünenler var bende öyle düşünüyordum altı üstü yumruk işte ama öyle degil bi boks salonuna gidin lisans çıkartmak zorunda degilsiniz yumrugun sadece kolla baglantılı birşey olmadıgını anlarsınız. yumruk atarken bacaklar bel omuz kol hepsi aynı anda aynı ahenkle çalışır 100 kg lik bir vucutcunun 65 kg lik bi boksörden daha sert yumruk attıgını düşünen insanlar var onlara anlatmaktan bıktım herşey cüsse değil veya nekadar agır kaldırdıgımızda degil yumruk atmak bi body cininde asıl işi degil. yumruk atmak cok basit gibi görünsede çok çalışma gerektirir mike tyson ın yumrugunun 2 tona yakın basınc yaptıgı ve bir çok agırsiklet boksörün 1 tondan hafif yumruk atmadıgı tamamen gerçektir. zaten boks maçlarında bunu izlerken anlıyabiliriz koca koca adamlar bi anda saglam bi yumrukla nakavt oluyor hemde cok kaliteli boksör bunlar. ronnie coleman da gelse bir başkasıda gelse o şekilde yumruk atamaz yumruk atmak için en önemli unsurlar ne şınavdır nede bench press...

vücutcuu ve Ocensers bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş