hangi sporu seçeceğimi bilmiyorum

Konusu 'Güç Sporları (Powerlifting, Halter, Bilek Güreşi)' forumundadır ve igormami tarafından 6 Eylül 2018 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. igormami

igormami Üye

Beğenileri:
    250
    Ödül Puanları:
    73
    merhaba yaşım 27. kilom biraz fazla ama yine de fit im yağlarım sırıtmıyor. ben bir ameliyat dönemi geçirdim 8 aydır spor yapamıyorum. ancak yağ yakma ve güçlenmeyi aynı anda yapabilir miyim? bunun yanı sıra ben güçle ilgili sporların müsabakalarına katılmak istiyorum. örnek olarak crossfit, powerlifting falan hangisi olabilir? nasıl karar verebilirim?

2. Fıraddi

Fıraddi Üye

Beğenileri:
    22
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Akademisyen
    Yer:
    Konya
    . ""ancak yağ yakma ve güçlenmeyi aynı anda yapabilir miyim?"" Kardeşim bu çok zor.
    Güçle ilgili spor musabakası için iyi bir antreman geçmişi gerekir. Sporu kendin seçersin güclu olan bolgene dayanıklılığına göre vesaire, el kol gücüne guveniosan sağlam calısman sartıyla bilek güreşi 4-5 senede iyi bir yerlere gelebileceğin bi spor

3. igormami

igormami Üye

Beğenileri:
    250
    Ödül Puanları:
    73
    kardeşin değilim. 3 yıl vücut geliştirme idmanım var.

4. Fıraddi

Fıraddi Üye

Beğenileri:
    22
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Akademisyen
    Yer:
    Konya
    İddialı bir müsabık sporcu olman için ilgili spor dalında önemli bir geçmiş gerekir demek istedim. Neyde kuvvetli hissediyorsan ona yönelebilirsin. Powerlift için vücut geliştirme belki iyi bir alt yapı oluşturabilir. Yalnız tehlikeli bir spor.

5. zeo64

zeo64 Co-Moderator Yönetici Co-Moderator

Beğenileri:
    1.831
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Kocaeli / Uşak
    rakamları alabilir miyiz?boy kilo?eğer dediğiniz gibi biraz yağ kütleniz varsa spora da aradan sonra tekrar başlayacağınızı düşünürsek çok güzel recomp yapabilirsiniz gibi duruyor.

6. SiR_Arawn

SiR_Arawn Üye

Beğenileri:
    868
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İzmir/Buca
    Merhaba, ameliyatın yapacağınız spora etkisi var mı?Bir bel fıtığı ameliyatımı yoksa, omuz çıkması mı vbz bunu bi belirleyin.Çünkü yazdığınız sporlarda vücudunuzu çok güçlendirebilirsiniz belki ama eğer vücudunuzun biryerinde problem varsa bu biraz sıkıntılı dönem geçirmenize sebep olabilir.
    Yağ yakımı ve güçlenmeyi bi arada yapmak biraz bölücü bir program olsada, belli bir kg seçip bi sürede oraya kendinizi indirdiğinizde uzun süre o kilo skalasında kendizinizi temiz formda tutarak güçlenme sağlayabilirsiniz.
    Bu arada Crossfit-Powerlifting tam bir karar vermeniz gerek birisi biraz durağan ama güç odaklı bir sporken Powerlifting, bir diğeri daha hareketli daha fazla parametre içeren bir spor Crossfit.
    İyi bir Crossfit Salonu varsa yakınlarınızda kesinlikle Crossfit derim.
    Bu arada ikisininde Türkiye'de yarışmaları olmakta.Powerlifting federasyon yarışamları ve özel yarışmalar.
    Crossfit ise Crossfit salonlarının yaptığı, reebok yapıyor galiba ve ayrıca dünya çapı-avrupa diğer ülke turnuvaları var.

Tabi bu yarışmalar için belli bir seviyeye gelmekte gerekiyor.

7. igormami

igormami Üye

Beğenileri:
    250
    Ödül Puanları:
    73
    kıl dönmesi ameliyatı olmuştum. spor yapmam serbest. crossfit aklıma yattı gibi. teşekkür ederim yazınız için.

Sayfayı Paylaş