hangi spor dalı ile ilgilenenler en güçlüdür?

Konusu 'Savunma ve Dövüş Sporları' forumundadır ve rockybalboa7 tarafından 12 Eylül 2008 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 60 üye.
  1. Ahmets

Ahmets Üye

Beğenileri:
    16
    Ödül Puanları:
    0
    video harika boxer :) boks farkını ortaya koyuyo ama neden sadece boksör de eldiven var bide karateciler yavaş vuruo gibi geldi bana biras yapmacık sanki he ?

2. boxer

boxer Üye

Beğenileri:
    56
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    istanbul
    Uzaktan öyle görünür yumruk yüzünde patladığı an anlarsın şiddetini.Eldiven olayına gelince eldiven olmadığını düşün nasıl olurdu.Ayrıca bokstaki yumruk tekniğinin karatedekinden daha üstün olması sende karateci yavaş vuruyor gibi bir izlenim bırakmış işte bu tamamen öğrenilerek çıkarılan bir yumruğun bariz üstünlüğüdür.

3. boxer

boxer Üye

Beğenileri:
    56
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    istanbul
    İşte bu da kickboks-boks
    Kickbokscu 1.sınıf bir K1 ci
    Boksörümüz vasatın altında , yaşlı 3.sınıf bir boksör(02:57. saniyedeki sağ direk maçın sonuna kadar etkiledi nerdeyse boynu kırılacaktı K1 cinin)
    https://www.youtube.com/watch?v=D8P6o4ojtik

Son düzenleme: 5 Nisan 2009
  4. Klitschko

Klitschko Yeni Üye

Beğenileri:
    60
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Boksör Ve Öğrenci :)
    Yer:
    Kadiköyyy..
    Boksörün yumruğu hiç bir şeye benzemez ya valla noldunu anlamassın .. :D

5. barbarian

barbarian Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0

Bruce Lee der ki teknikler arasinda ustunluk yoktur. kisiler arasinda ustunluk vardir. boksorun yumruklari muazzam guclu evet herkes kabul eder. ama boksorune gore degisir. ole duzgun k1 sampiyonunu 3. sinif boksor falan dovemez unutun onlari :) neden UFC gibi MMA karsilasmalarini kazanmis bi tane boksor yoktur ? cunku sadece boks calismak yeterli degil. evet yumruklar muazzam, ama baska neyi var ki bir boksorun ? en sevdigim sporlardan birisi olmasina ragmen acik da konusmak lazim. savunmayi iyi bilen bir muay thai ustasinin hayalara veya diz kapagina bi tekmesine bakar. ya da gurescinin ayak bilegi seviyesinden yapacagi bi tackle beynini patlatir boksorun.

6. boxer

boxer Üye

Beğenileri:
    56
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    istanbul
    Jerome Lebanner in maçlarını izle k1 karnesine bak o zaman anlarsın 1.sınıf dövüşçü olduğunu.Bahsettiğin UFC ve MMA cıların çoğu eski boksördür ve çok zor bir spor olan boksta başarılı olamamışlardır farkı buradan anlayabilirsin.Bu videoda K1 in en iyilerinin ve şampiyonunun(02:30 uncu saniyede çaresiz bir şekilde tekme çıkarmaya çalışırken aldığı yumrukla kendini bir anda yerde bulan k1 in en iyisidir) güçlü yumruk might mo karşısındaki çaresizliklerini izleyebilirsin.
    https://www.youtube.com/watch?v=vpXDqUuSHjk

7. Klitschko

Klitschko Yeni Üye

Beğenileri:
    60
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Yer:
    Kadiköyyy..
    O zaman şöyle örnek verelim K1'de bnce en iyi şu an Alisteer Overeem . Onu Wladimir veya Vitali ile karşılaştıralım kilolarıda yakın bakalım kim ilk önce yere kapaklanıcak?

8. saydam

saydam Özel Üye

Beğenileri:
    1.922
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    serbest
    Yer:
    Academic Sport Center
    ya yapmayın Alısteer k1 dovuscusu degıl adam stıll yok teknık yok!

9. Klitschko

Klitschko Yeni Üye

Beğenileri:
    60
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Yer:
    Kadiköyyy..
    Orada örnek verdim ve BENCE dedim. Bana kalırsa ben hiç birine beğenmiyorum acıkcası ama hoşuma giden k1 dövüşçüleri:
    1-Alister Overeem (En kalıplı ama kalıbın getirdiği hantallık.)
    2-Badr Harı (Tekniği ve tecrübesi.)
    3-Melvin Manhoef (Fizik yapısı ve saldırganlığı.)
    4-Remmy Bonjasky (Fiziği ve dizleri.)
    5-Gökhan Saki (özellikle sol kroşesi ve lowkick'leri.)

Şu an aklıma gelen bunlar aklıma gelirse eklerim..

10. whatismatrix

whatismatrix Üye

Beğenileri:
    18
    Ödül Puanları:
    0
    boks

kesinlikle benim fikrim boks dur , Mike Tyson in antremanlarini seyredin youtube da daha iyi anlarsiniz , zaten aramizda boksla ugrasan arkadasda var :)

11. Klitschko

Klitschko Yeni Üye

Beğenileri:
    60
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Yer:
    Kadiköyyy..
    Bende Michael Gerrard Tyson hayranıyım dönem ödevimde bile onu yaptım. :)
    Bazı kişiler boksörleri yumruktan,kas kütlesinden,kalıptan ibaret sanıyor.Halbuki gitseler amatör boks maçları izleseler çoğu 62 kilo altı.Burada kim kimi döver konusuna kayıyoruz ister istemez çünkü konuyu açan arkadaş belli bir güç bölümü belirtmemiş.Her gücün bir yönetici ve kullanıcısı var.Tyson yumruk attığı için güçlüdür,Halil Mutlu halter kaldırdığı için güçlüdür.Bu değişir.Ağırlık diyorsanız tabiki ağırlıkla ilgili olan spor dallarına yatkın kişiler güçlüdür.Kim kimi döver konusu ise dövüş sporları ve sanatları ile ilgilenen kişiler güçlüdür.Dayanıklılıkta ise dövüş sporları ile ilgilenenler güçlüdür.Kısacası güç göreceli bir kavram kişiden kişiye güç,yetenek,yapabilecekleri şeyler değişir.Buradaki bazı kişiler konuyu saptırtma çabasında.Arkadaşında dediği gibi.Gidip 1-2 tane Tyson Workout falan izleyin neden Tyson dediğimizi anlarsınız.

12. FleXoR

FleXoR Özel Üye

Beğenileri:
    10.235
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Antrenör - Yazar
    Yer:
    Kırklareli & sivas
    bu konuları araştırmadım fakat boşa konuşuyoruz . çünkü bunu biz değiştiremeyiz bu forumdakilerin %90 güç olarak kullanmakta. kuvvet veya güç diyenlerin hepsi aynı şeyi ifade ettiklerinden kurcalamayada gerek yok. zaten yazı konuylada alakalı değil konuya dönmek en doğru olanı.

13. 6ImmorTaL9

6ImmorTaL9 Üye

Beğenileri:
    11
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    Ankara
    Discovery kanalında yapılan araştırmada her kez bir yapma adama yumruk attı sadece 1 kere en çok hasarı aikidocu werdi sonra muay thai ci ...

14. bahadiraydogdu

bahadiraydogdu Üye

Beğenileri:
    11
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Pazarlama
    Yer:
    Antalya
    Arkadaşlar yağlı güreş yapan larıo hiç yabana atmayın. Adamlar hakikaten çok dayanıklı ve güçlü.

15. boxer

boxer Üye

Beğenileri:
    56
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    istanbul
    Hiçbiri boksörün sağ kroşesinden daha fazla etki sağlayamaz.Bahsettiğin kanallar Discovery ve National Geographic teki belgeselleri bende izledim saçmalık ötesi 130 kg lik adamla 60 kg lik adamın yumruk güçlerini karşılaştırıyorlar.

16. salih61

salih61 Üye

Beğenileri:
    37
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Box la karşılaştırdığınız uzakdoğu dövüş sanatlarına çok büyük haksızlık ettiğinizi düşünüyorum.Uzakdoğu dövüş sanatları her şeyden önce kısa vadede çok büyük yararını göreceğiniz dövüş sanatları olamaz belkide bu yüzden bu kadar üstünkörü düşünmenize sebep olmuş olabilir.Bir kişi sanırım karate vs box adlı bir vidyo yollamıştı youtube linkinden benim hiç görmediğim karate tekniklerini içeriyordu nerdeyse ve o kadar iğrenç dövüşüyorduki 1 ayda temel vuruş tekniklerini öğrenmiş ve birazda seri olan biri ondan kat kat daha iyi spor yapacağını düşünüyorumkafa_.Box la uğraşanlar boxla uğraştıklarından kendi sporlarını daha üstün göstermek için bir çok neden gösterip vidyo yollamışlar.Yapmayın diyorum yüzyıllardan beri devam ettirilen tekniklerle box gibi bir sporun tekniklerini kıyaslamayın.Ülkemizde çok etkin bir şekilde yapılamayıp maddi çıkarlar doğrultusunda şekil alan karate gibi kung fu gibi sporları küçümsemeyin.Youtube videolarını teker teker izleyerek bu sporlar hakkında bilgi edinilmez hangisinin daha iyi olduğu kanısına varılamazduh.Neyse herkes konuya kim döver şeklinde yaklaştığı için bu konunun amacından biraz saptığını düşünüyorum.Ve bana sorarsanız powerlifting sporu ile uğraşanlar en güçlüdür hyper_

17. Leqend

Leqend Üye

Beğenileri:
    11
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Denizli
    katılıyorum :)

18. FleXoR

FleXoR Özel Üye

Beğenileri:
    10.235
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Antrenör - Yazar
    Yer:
    Kırklareli & sivas
    katılıyorsanız teşk butonu yeterli. bukadar kısa yorum bize hiçbir anlam kazandırmaz.

19. Leqend

Leqend Üye

Beğenileri:
    11
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Denizli
    Uyarınız için teşekkürler. Bidahaki msjlarımda dikkatli olurum.

FleXoR bunu beğendi.
  20. bitirim***

bitirim*** Üye

Beğenileri:
    15
    Ödül Puanları:
    0
    bence belkıde gurescı oldugum ıcın dıgecegım ama bunu soyle ayırmalıyız hareket sırasındakı gucmu duragan bır harekete uygulanan gucmu bole dersek 2 tane sonuc cıkar hareket sırasında tabıkı gurescıler ama duragan bılmıyorum belkı power cılar belkı haltercıler belkıde body cıler bence o degısır ama soz konusu hareketlı bır guc uygulamaksa kesınlıkle gurescıler (cumleyı tam kuarmadım kusra bakmayın arkadaslar)

Sayfayı Paylaş