hangi spor dalı ile ilgilenenler en güçlüdür?

Konusu 'Savunma ve Dövüş Sporları' forumundadır ve rockybalboa7 tarafından 12 Eylül 2008 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 60 üye.
  1. sametarslan

sametarslan Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    Kol gücü olarak değerlendirisek tabiki tartışmasız güreşciler ve bilek güreşciler.Ama toplamda vicut gelitirciler olabilir.Göreceli bi kavram kişiden kişiye göre değişir..

2. tolqaeroqlu

tolqaeroqlu Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    izmir
    atletizm deılmı Gülle yada DisK ısınmak ıcın halter calısıyoruz

3. okaaan

okaaan Yeni Üye

Beğenileri:
    420
    Ödül Puanları:
    0
  4. !BokSöR!

!BokSöR! Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Bakın arkadaşlar güç dediğiniz kol gücü veya kas gücü ile hiç bir şey olmaz kontrolsüz güç güç değildir derdi benim hocam ben bie boksör olarak su örneği verebilirimki bir kasyığını adamla az kaslı bi boksörü ringe cıkartın veya birisi bitane birisi bitane vursun boksör 200 kilo vuruyorsa bir bodyci 60-70 kilo vurur.En azından bir boksör 2saat boyunca bir boks torbasını yumrukluya bilir ama bir body 15 dk vurdukdan sonra yorulur biter.Güç olarak spordallarıda güreş ve Boks dur.

5. okaaan

okaaan Yeni Üye

Beğenileri:
    420
    Ödül Puanları:
    0
    boksöre katılıorum gökhan sakiyi görüyosunuz sinan samil sam vb..

6. !BokSöR!

!BokSöR! Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Evt Onlar ağırsikret tir ve ağırsikret en iyisi bana göre güçde.Ve uzakdoğu hakkındada bişey eklemek istiyorum bazı arkadaşlar cok JetLee fılmı ızledıklerı için uzakdoğu sporlarını yöneliyorlar. Taylant boksundan başka uzak doğuda güçlü spor yokdur.Sadece insanların zayıfnoktalarını ezberliyerek oralara sert darbeler atılır 10 kilo vurur oraya ama rakibi 200 kilo hiseder.Bu arkadaşlara bilgiler...

7. castorpollux

castorpollux Üye

Beğenileri:
    411
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Ankara
    işin içine ruh halini de sokalım...psikopatın teki göze bir parmak sokar, kamyon çarpmış gibi hissedersin...

8. kafkasay

kafkasay Üye

Beğenileri:
    12
    Ödül Puanları:
    13
    ben bir kickboks cuyum siyah kuşak birinci dan dayım ve antrenörüm. diyeceğim o ki güreşçiler döğüş sporları ile ilgilenenlerden daha güçlüdür yada vücut geliştirmeciler daha güçlüdür. döğüş sporları ile güç sporlarını birbiri ile kıyaslamak yanlış olur. çünkü güreş ve vücut geliştirmede kas ve kilo arttırımı önemli iken döğüş sporlarında daha çok teknik ve hıza önem verilir. çünkü rakibiinde senin kilondadır ve kollar ve bacakklardaki güç vuruş kuvvetini sanıldığı kadar etkilemez. daha çok hız, esneklik ve isabet ettirme ve itiş güçleri vuruş kuvvetini oluşturur ve gözlerini dahi kırpmadan döğüşe devam edebilecek şekilde vücut disiplini ister. vudutda ve güreşde ise daha çok çalışma disiplini vardır.

9. Tur1

Tur1 Üye

Beğenileri:
    27
    Ödül Puanları:
    0
    Tabiki PowercıLar adı üstünde Powercılar :)

10. death_0001

death_0001 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    bence boks baya ıyı bu konuda ağır sıklet mıke tyson muhammed ali yolda bı kavgaya gırsek heralde kımsenın pek sansı olacanı sanmıyorum turk boksörumuz sınan samı ama teknıkte bu konuda baya ıse yarıyor sokak dovusunu bılmeyen bır boksör belkı ayaklarını fazla kullanamaya bılır aklına puanlama sıstemı gelebılır :D devreye uzak dogu sporları gırer boks la bu uzak dogu sporlarını bırlestırse bır kısı delırır heralde :D.d

11. !BokSöR!

!BokSöR! Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Benim Bildiğim hiç bir spor dalında göze parmak sokma yoktur. Ama sokak dövüşünde isen o parmak sokma hareketi çok tehlikeli olur sen parmak sokarken öbür adam çok kolay bi hareketle elini kırar sonra o acıyla ne hissedersin bilememthums:

Bide şu konuyu unutmayalım bir body ile bir boxör karsılastırıla bilirmi ? Çok mantıksız olur kassız bir boxör deneyimleri sayesinde vucutu ile vurabilir kol gücü 10 kilo olsun boxörün bodycinin ise 60 kilo ama sonuc a baktığımız zaman boxör 150 kilo vurmusken body ci gene 60kilo vurur yani boxör vucut u ile vurur kassız olduğu halde ama bunu bir body veya güreşçi yapamaz yani gene sonuç şudur=Kontrolsüz güç güç değildir.

Bir örnek daha veriyim bir boxör bana göre en az 2saat bir box torbası yumruklar en azından ben yumrukluyorum rahat ama bir halterci veya güreşçi ya da body 15dk vurduktan sonra KO olur işi biter.;););)

12. Klitschko

Klitschko Yeni Üye

Beğenileri:
    60
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Boksör Ve Öğrenci :)
    Yer:
    Kadiköyyy..
    Arkadaşın güçten kastı nedir bilmiyorum ama ben şöyle söyleyeyim :)
    Eğer bir boksörle (Özellikle ağırsıklet)kim olursa olsun tekme tokat nasıl dalarsa dalsın işini iyi bilen bir boksör onu bi kaç yumrukla indirebilir.Bende boksörüm ve uzun zamandır uğraşıyorum ve neredeyse gecem gündüzüm boks :) Ama şuda var ki boksörler bilek güreşinde hiç iyi deildir.Benim bi arkadaşım vardı kürekçi birde bodyci vardı ve kürekci arkadaşım rahat devirdi.Çünkü onda çekiş gücü fazla biz boksörlerde ise itiş(yumruk)gücü fazla ayrıca teknikte önemli sonucta bi bodyci olsun örnek 200 kilo o kolunu kaldırana kadar 70 kiloluk birisi(dövüş sanatlarından birisini bilen veya boks vb.) onu hızlı ve atak hareketleriyle işini bitirebilir.Yani demem şu ki HER GÜCÜN BİR USTASI VARDIR.

13. Klitschko

Klitschko Yeni Üye

Beğenileri:
    60
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Boksör Ve Öğrenci :)
    Yer:
    Kadiköyyy..
    Bu arada şunuda yazmayı unuttum.. Dünyanın en güçlü sporcusu IRON Mike Tyson'dır.. (Michael Gerard Tyson)

14. Ahmets

Ahmets Üye

Beğenileri:
    16
    Ödül Puanları:
    0
    bruce lee favorim :)

15. burberry

burberry Üye

Beğenileri:
    12
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    ogrenci
    Yer:
    frankfurt
    MMA dövüşcüleri katiyetlen bence adamlar Güc'ün anlamini ortaya çikariyorlar ronnie ve jay gibi kaldiramaslar ama kinetik enerji kazanmayi biliyorlar vuruşlarin tekniklerini perfektionlaştirincaya kadar dvm ettiriyorlar tam enerji kazanabılmek için

16. Last of the Mohicans

Last of the Mohicans Üye

Beğenileri:
    45
    Ödül Puanları:
    38
    Yer:
    izmir
    dünyanın en güçlü sporcuları için farklı yarumlar yapılmış ,

konu birazda kim kimi dövere kaymış.

bende en dayanıklılık gerektiren spor

dalını belirtmek isterim ;

su topu dünyanın en zor spor dalı olarak geçiyor. GÜÇ , KONDİSYON ve BECERİ

17. bonatschi

bonatschi Özel Üye

Beğenileri:
    4.944
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Londra
    Ben de yıllar evel 2 sene GS'de sutopu oynamıştım.
    Gerçekten dünyanın en yorucu ve zor sporlarından biri.
    Hatta uzun vadede kalp büyümesine yol açtığına dair söylentiler dolaşıyordu ben spor yaparken.

18. Last of the Mohicans

Last of the Mohicans Üye

Beğenileri:
    45
    Ödül Puanları:
    38
    Yer:
    izmir
    Bir sefer bende denedim belime kadar derinliği olan bi havuzda bile boğulacak gibi oldum ve bir dahada denemedim korkumdan:D
    bonatschi iki sene su topu oynadığına göre göğüs kafesin baya genişlemiştir.
    Bu tür kondisyon gerektiren sporlarla uğraşan sporcuların kalplerinin tek atışta normal bir insan kalbinin ponpaladığı kanın 3-4 misli kan ponpaladığını duymuştum.
    Büyük biraderimde atletizimle uğraşıyor ve onda kalp büyümesi oluştu.

19. bonatschi

bonatschi Özel Üye

Beğenileri:
    4.944
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Londra
    Altyapı olması adına küçük yaşlarda bu tarz sporlarla ilgilenmek son derece yararlı.

Ancak bana göre amatör de olsa bu tarz sporlarla çocuk denebilecek yaşlarda ilgilenmeye başlamak uzun vadede disiplin kaanmak adına çok çok daha önemli.
    Okuldan veya aileden alınabilecek disiplinin belki de çok daha fazlasını antrenör eşliğinde ciddi olarak yapılan bu ve benzeri sporlarda kazanıyorsunuz.

20. Last of the Mohicans

Last of the Mohicans Üye

Beğenileri:
    45
    Ödül Puanları:
    38
    Yer:
    izmir
    Söylediklerine sonuna kadar katılıyorum.
    Ayrıca insanların sporu sadece belli dönemlerde kilo vermek, kilo almak vb
    durumlarda yapmalarıda küçük yaşlarda spora başlamalarından kaynaklanıyor.
    Çocuklukta başlanılan spor insanın kanına işliyor ve hayatın bir parçası haline geliyor.Buda belli dönemlerde değil yaşam boyu spor anlamına geliyor.

(konu biraz saptımı ne :eek:)

Sayfayı Paylaş