hangi spor dalı ile ilgilenenler en güçlüdür?

Konusu 'Savunma ve Dövüş Sporları' forumundadır ve rockybalboa7 tarafından 12 Eylül 2008 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 60 üye.
  1. motunx

motunx Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    0
    Güçlü kavramı kilo kaldırma ile alakalı ise güreşçileri en güçlü görmek mantıksız olur. 2 yıl öncesinin dünya gençler 3.sü güreşçi antremanlarda 120 kg benchi benden destek alarak 4 tekrar yapabiliyor. Fakat güçden kasıt kim kimi döver ise güreş ve boks arasında kararsız kaldım.

2. bitirim***

bitirim*** Üye

Beğenileri:
    15
    Ödül Puanları:
    0
    benım anlatmak ıstedıgımde buydu aslında gurescıler agırlık calısmalarında cok guclu dıyemeyız ama senın dunya gencler sampıyonu kac kıloda guresıyordu kı 120 kıloyu 4 tekrar basamadı bıde su var bızımde agırlık sezonu mac sezonu dıye calısma donemlerımız ayrılıyor mac sezonundakı bı gurescı agır kılolar kaldıramaz eger agırlık callısmalarını yuksek kılolarda yaparsa vucudu yavaslar ama tabı en cok agırlıgı kaldıran gurescıler dıyemeyız yınede 250 kılo bench yapan 320 kılo squat yapan 250 kılo yerden cekıs yapan gurescılerde var

3. motunx

motunx Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    0
    Bahsettiğim kişi 80 kiloda güreşiyor.Ancak şunuda ekliyeyim 120 kiloyu yaklaşık 1.5 saat bir antremanın sonunda bastı ve bench sehpasından olabildiğince uzak duruyor :), bizede tavsiye etmiyor (sebebini bende anlamış değilim.) 2 yıldır ben onu ya ayda 1 yada 2 kere bench yaparken görüyorum .

4. trabzon61

trabzon61 Yeni Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    0
    arkadaşlar 80 kilo diye bi sıklet yok 74 ve 84 var. 2 sene önce yani 2007 yılnda da dünya gençler şampiyonasnda çin de yani bu sıkletlerde 3. olan sporcmz yok içi boş konşmylm lütfen isim verelm. ayrıca ben 21 yaşnda ve 6 yıldr milli takım kamplarnda oln birisym güreşçiler çok iyi bench prees yapamayablrm ama çok kuvvetlidr itişte ve çekşte. ben 100 kiloym mesela 300 kilo sguatı 10 tekrar yapyrm.

5. trabzon61

trabzon61 Yeni Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    0
    arkdaşm kim bu güreşçi

6. boxer

boxer Üye

Beğenileri:
    56
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    istanbul
    Bahsettiğiniz videoda karateci dayağı yedikten sonra bu kez hocası çıkıyor boksörün karşısına o da aynı şekilde yumruklar karşısında duramamıştır karateyede saygım var ama Karateyi herkes yapabilir boks her babayiğidin harcı değildir.Boksa başlayıp boksu kaldıramayıp karateye geçipte şampiyon olanları tanıyorum ben.

7. turkbodycem

turkbodycem Yeni Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    kütahya
    bütün sporların temelinde ağırlık antremanı vardır.bakın profesyonel boksör güreşci yüzücü kiick boks culara vs çoğu kaslıdır ağırlık antremanı yaparlar.vücut dayanıklılığı ve güç için.o yüzden ben bb diyorum.

8. trabzon61

trabzon61 Yeni Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    0
    düşüncen yanlış bb biz güreşçiler olarak agrlk çaalşırız ama bb gibi değil daha çok güce yönelik şekil amaçlı degil yani

9. turkbodycem

turkbodycem Yeni Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    kütahya
    ben onu kastedmiştim yanlış ifade etmişim.yani ağırlık çalışmasını çoğu sporcu antremanına dahil ediyor..bende kickboksçuyum ağırlık antremanları yapıyoruz.

10. aquabats

aquabats Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Neye göre güç ? ona bakarsanız Shaolin li kung fu cularda da inanılmaz bir güç var. adamlar vücudlarında sopa parçalıyorlar.

Ayrıca bir ağırsiklet boksör bir uzak doğu dövüş sanatları ustasını döver tezi de yanlış. Ne kadar iyi oldukları önemli ama bence en iyi bir boksörün bile danlara ulaşmış bir kung fu ustasının yanında şansı olacağını sanmıyorum. boksör sağlam bir yumruk sallayana kadar zaten usta bir kungfu cu tekme ile kafatası kırabiliyor. Uzak doğu dövüş sanatlarıyla uğraşanlar çok daha esnek, çevik , hızlı ve kontrollüdür diye düşünüyorum.

mesela şu tae kwon do cu bence rahatlıkla kafa kırar :D

https://www.youtube.com/watch?v=BTRF-uhW2HI

Son düzenleme: 19 Eylül 2009
  11. turkbodycem

turkbodycem Yeni Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    kütahya
    bence konu yanlış yorumlanıyor.soru:hangi dalla uğraşanlar daha güçlüdür.ama bu :kim kimi döver şeklinde anlaşılıyor sanki.güç kasla doğru orantılıdır.(doğuştan gelen genetik farklılıkları saymazsak)gücünü artırmak isteyen kas geliştirir ve artırır.kim kimi döver ? hangi spor dalı üstündür konusu ayrı bir başlık olmalı bence.

12. castorpollux

castorpollux Üye

Beğenileri:
    411
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Ankara
    boksörlerden söz açılmışken birde şu videoları izleyelim...

https://www.youtube.com/watch?v=YAym2ZTfuuQ

https://www.youtube.com/watch?v=TRouMeO-_dE

görüldüğü üzere sizin yerlere göklere sığdıramadığınız boksörler yere düşünce ne kadardazavallı kalıyorlar...
    bir dövüş sitili hangi oranda az kural içiriyorsa o oranda gerçekçidir, bunu unutmayalım... tyson'da olsa Ali'de olsa sonuç değişmezdi, yere düştüğü anda bir boksör ve tekniği hiç kalır...

karma dövüşçüler karma sitiller;
    https://www.youtube.com/watch?v=yWCZTbLtO3U

13. dominic

dominic Üye

Beğenileri:
    213
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    Vienna-Turkey
    konu hangi spordalı ile ilgillenenler en güçlüdr biraz uzaklaşmış savaş sanatlarına doğru yürümüş
    Evet klasik ama ilginç bir sorudur ki Aikido vs WingTzun "Kickbox vs Aikido" boks ,kick boks gibi. Aslında pek bu soruya yanıt yok çünkü iki stildede aynı şey geçerlidir. İyi bir WingTzun'cu değilsen bu WingTzun'un suçu değildir. Tembelsen çalışmıyorsan bu gene WingTzun'un ya da Aikido stilinin suçu değildir. O yüzden kıyaslama bu şekilde yapılmamalıdır.
    Ama şu vardır tekwando, jujıtsu, karate, boks, kıck boks; örnek Aikido bugünkü sokak için tasarlanmamıştır. Samurayların tek elinde kılıç varken diğer eliyle pratik bir şeyler yapabilmesi için tasarlanmıştır. Ya da karşındakinde kılıç varsa çıplak elle nasıl müdahale eder savaş içinde gibi. O yüzden yüze ya da vücuda yumruk vurmak yoktur çünkü eski tarihte yüzünde miğfer vücudunda saç zırh vardır. Vurursada eli kırılacaktır ya da yaralanacaktır. O yüzden Aikidoyu günümüzde sokak savunması olarak değilde güzel felsefesi ve sanatın güzelliği için yapmanız gerekir. Veya Kickbox'u, Taekwandoyu turnuva için yapmanız gerekir

14. infinity001

infinity001 Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    bonatschinin yazdıkları gayet açıklayıcı. eğer güç dediğimiz şeyi sınıflara ayırmadan değerlendirecek olsaydık bütün spor branşlarında kuvvet gelişimi için aynı şeylerin yapılması gerekirdi. atletizim bile kendi içinde bir sürü dala ayrılıyor ver her birinin antrenmanı farklı çünkü her birinin sahip olması gereken kuvvet farklı. spora özgü kuvvet antrenmanı diye bir şey var. yani her hareketin dolayısıyla o hareketi yapan spor branşının sahip olduğu kuvvet farklıdır. eğer kuvveti ölçecekseniz. önce hangi kuvveti ölçeceğinize karar vermelisiniz. 100mt yi en kısa sürede koşma kuvveti mi ? squatta 10 tekrar kaldırma kuvveti mi ? yine squatta 1 tekrar kaldırma kuvveti mi ? yumruk atma kuvveti mi ? ................................

15. HeavyDuty

HeavyDuty Yeni Üye

Beğenileri:
    221
    Ödül Puanları:
    0
    Ben videoyu izledim :)

Yenilip yenilmediğini anlayamadım şahsen maç ortadaydı. Ayrıca hep sorulan şu soru çok önemli. Hangi güç ? zira coleman atıyorum 100 kg basıyorsa karşısına 50 kg basan bir bilek güreşçi onu yenebilirdi. Çünkü 50 kg basan kas daha hızlı kasılır. Yada teknik bilerek tabi bu ayrı konu.

Ben güç konusunda pehlivanlardan yana kullanıyorum seçeneyiğimi. Ama genel güreş olarak değil yağlı güreş pehlivanı olarak. Hem güçlüler hem güçlerinin devamlılığı var. Sonuçta bir saat boyunca yağlı ve yakalayamadığınız birisiyle boğuşmak uzun vadade aşırı kondisyon ve güç elde edilmesine yol açar. Sonuç olarak Koca Yusuf :)

16. boxer

boxer Üye

Beğenileri:
    56
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    istanbul
    Profesyonelleri izlemelisin castorpollux bu 3gp görüntülerdeki sokaktan toplanan dövüşçüler seni köreltir eğer bu sporlarla ilgileniyorsan.Mighty Mo sadece boksuyla K-1 de şampiyon olmuştur.Bu en büyük kanıttır.Botha gibi Wbc de son sıralarda yer alan vasat bir boksör bile emekli olduktan sonra K-1 de dövüşmüş çok iyi maçlar çıkarmıştır.Tyson ve Ali den bahsetmişsin onlara gülüp geçiyorum.

17. castorpollux

castorpollux Üye

Beğenileri:
    411
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Ankara

k-1 kural, puanlama ve kısıtlamalar yüzünden gerçek bir kıstas değildir...
    k-1 gerçek anlamda kimin tekniği kiminkinden daha iyi sorusuna yanıt bulmamızı bu yüzden imkansız kılar...

Profesyonelden kastın sadece boks alemi ile kısıtlı kaldığı için, o yüzden dövüş dünyasınada cahil kalmışsın anlaşılan...
    senin o beğenmediğin ringlere çıkanlar fransız savata (Fransız BOKSU) şampiyonu, karate birincileri, ismini bilmiyorsun diye onların profesyonel olmadığını göstermez...

Ken Shamrock, Randy Couture, Fedor Emelianeko, Royce Gracie, Don Frye bunları sıradan dövüşçü olarak görüyorsan sen zaten körelmişsin demek oluyor...
    konumuza dönelim, k-1'i baz alman mantıksız bu arada, yer dövüşü olan Pride ya da UFC ringlerinde kaç boksör (başarılı) sayabilirsin? diyeceğim bir elin parmağını geçmez ama bu da yanlış olur çünkü bir elin parmağı kadar zaten boksör yok!

Boks iyidir hoştur ama boks teknik-kural olarak çok kısıtlı ve sığdır...
    Mike Tyson'ı herhalde tüm dövüşçülerin üzerinde tutuyorsun, buda düşünce olarak boksun en iyi dövüş sitili olarak algılamandan kaynaklı...

Şunu unutmayalım,
    Dövüş yerde başlar!
    Bu yüzden;
    Yer dövüşünün olmadığı hiçbir dövüş dalı, asla ''en iyiyi'' barındıramaz...

18. boxer

boxer Üye

Beğenileri:
    56
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    istanbul
    Anlatmak istediklerim malesef kapasitenle sınırlı.

19. castorpollux

castorpollux Üye

Beğenileri:
    411
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Ankara
    cümleyi yanlış yazmışsın, ''kapasiTEMle sınırlı'' olacaktı...

20. boran90

boran90 Üye

Beğenileri:
    23
    Ödül Puanları:
    0
    bikac videoya baktım karate ve box olan.boksör hep dövüyor yanlız o adamlarda şuana kadar izlediğim en vasat karetecilerdir heralde. hem uzakdoğu dövüş sporlarında uzman(!) bir kişiyi kendisiyle aynı seviyede bi boksörün yıkacağı bana komik geliyor.. bir boksör ne kadar sert yumruk atarsa atsın bunu ne kadar isabetli atarsa atsın karşısındakinin ona göstericeği çok şeyi olduuna bahse girerim

castorpollux bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş