Hangi Marka Cla Ve L-carnitin Kullandınız Ve Sonuçları Nasıl?

Konusu 'Yağ Yakımı ve Kilo Verme' forumundadır ve yeltum tarafından 23 Mayıs 2006 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 147 üye.
  1. burton

burton Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Software Engineer
    Yer:
    Seattle,WA
    Aslinda haklisin, bunlar sonucta supplement, sadece yardimci, esas olay diyet ve egzersiz,
    Burada supplementler baya ucuz, hatta genelde 1 alana bir bedava falan.

Benim yas 32, kilo 105 idi, yavas yavas gidiyoz bakalim, zaten benim amacim vucut yapayim, cok kasli olayaim, bilmem bench te 150 basayim falan degil, saglikli olayim yeter.
    EN son testlerde kotu kolestrol 300 civari, iyisi 17 civari cikti. BMI 30, yag orani 30, bel cevresi 42 inch yaklasik 107 cm. Yani anlayacagin obez ciktim :D

Aslinda cok yemiyorum ama meslek bilgisayar muhendisligi yerimden gun oluyo 8 saat kalkmiyorum, yemegi bile masamda yiyorum. Ama buna bir dur dedik. Isallah boyle 6-7 ay daha devam edebilirsem heralde ideal saglikli bir vucuda kavusurum.

Su an 1800cal diyet arti hergun kardio ve supp. ile destekli cabalarim devam ediyo. Supp. almamin en onemli sebeplerinden biri de kas kaybetmemek. Zaten yillarin hamligi ve %30 yag orani ile, toplasan hepi top %10 - %15 kas vardir, belki o bile yoktur :) onu da yakip yikmayalim :p

2. bet10

bet10 Üye

Beğenileri:
    12
    Ödül Puanları:
    0
    selamlar güzel bir konu faydalı olabilirsem bende deneyimlerimi yazayım,

bundan 4,5 ay önce hayatımda ilk defa kilo verme amaçlı fitnessa başladım. ardından 2 kutu multipower L'Carnitine ve 1 kutu multipower CLA aldım ve bunları yaklaşık 2 ay kullandım. spor ve diyete başladığımda zaten kilo vermeye başlamıştım bu kilo verme hızında çok önemli bir değişiklik olduğunu sanmıyorum açıkçası. ama bunları kullanmak sanırım psikolojik olarak rahatlatıyor. ayrıca spora ve diyete teşvik ediyor gibi:) (en azından bende durum buydu).
    50 gün kadar sonra bıraktığımda ise sanki etkisi 10 gün sonra vücuttan çıkıyor gibiydi. yani bıraktıktan sonraki 10 gün bir fark göremedim ama daha sonra antremanlar zorladı biraz. ama ona da alıştım tabi.
    sonuç olarak 4buçuk ayda 7 kilo verdim.bunların çoğu ilk 2 ayda oldu(5kg) ve tahminim bunda ilaçların direk etkisi %15 civarındadır. ama önce de dediğim gibi psikolojik etkisi direk etkisinden daha fazlaydı...
    benim izlenimlerim bu şekilde oldu bir daha almayı özellikle de maliyeti nedeniyle düşünmüyorum.
    teşekkürler...

3. RaJeV

RaJeV Üye

Beğenileri:
    686
    Ödül Puanları:
    123
    Arkadaşlar bir aydır sıkı diyet ve spor yapıyorum.1 ayda Yaklaşık 5 kilo verdim. Ama şu an verme hızım yavaşladı. Bel bölgesindeki yağlardan kurtulmak istiyorum. Sizce bi faydası olur mu?

Bir de markadan markaya fiyat değişir mi çünkü aradaki fiyat farkı çok fazla nerdeysen 2'e bir fiyat var

4. 4.arnold

4.arnold Üye

Beğenileri:
    27
    Ödül Puanları:
    0
    mesele kilo vermekte değil mesele yağ yakmak aynı şey değil, örnek veriyorum 2-3 sene body çalışan insan sonra cardiyo ya girse mutlaka kas kaybeder, ha 2-3 sene yapmasın varsın hiç yapmasın yine kaybeder ama 2-3 sene çalışan adam (ağır disiplindir bu spor) o zorluğu bildiği için kas kaybetmek istemez, ne yazık ki ihtiyaç duyuluyor kilo vermek basit olay önemli olan kas kaybını en az seviyeye indirip yağ yakmak.

5. Efrahim

Efrahim Üye

Beğenileri:
    223
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Avukat
    Yer:
    Ankara
    animal cuts kullanıyorum manyak bişey, hardline carnifit 2000 mg l carnitine kullanıyorum. durmak nedir bilmedm :)

6. nevermore33

nevermore33 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Yardımmm

Merhabalar;
    Yaklaşık 9 aydır BB yapıyorum Boyum 178 KG 75 yaklaşık 2 aydır amerikadayım buradaki yemeklerin cogu malesef fast food kacınmaya calısıyorum genellikle.2 ay önce yağ oranım %13.6 dı.Şimdi sanırım dahada yağlandım.Burada okulun futbol takımındayım ayrıca 2 ayrı fitnees salonuna gidiyorum.Oldukca iyi calısıyorum fakat göbek bölgesi yağlarımdan kurtulamadım ne kadar calısırsam calısıyım olmuyor diyetime dikkat etsemde.Yağ yakıcı kullanmak istiyorum inanıyorum 6 KG kadar verirsem arzuladıgım vucudu yakalıcam fakat yağ yakıcılar hakkında hiç bir bilgim yok yardım edermisniz ayrıca Protein tozu kullanıyorum antremanlardan sonra.
    Lütfen yardım

7. ign

ign Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Merhaba, ben 87.5 kg idim ve powerlife CLA artı L carnitine 1500 mg ile 30 dk cardio artı 18: 00 den sonra yemek yok 4 beyazı da 83 küsürlerde kestim 12 günde 6 kilo verdim, 3 kg su 3 kg yağ, günde 3 adet CLA alıyorum,vücudumda %22.9 yağ var boyum 1.75 şu an kilom 83 küsürlerde kıyafetsiz 82.15 civarı ama, 1 hafta böyle şok bir zayıflama oldu, sonraki 2. hafta kilomda kıpırdama yok, egzersiz ve diyetim aynı sebebi ne olabilir acaba. birde günde 3 cla devam etsem bir sorun olur mu ?

8. mondas

mondas Üye

Beğenileri:
    19
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İstanbul
    Ezaneden aldığım Carnitine çiğneme tableti 10 adet 15 TL fiyatla satılıyor. Hap 1000 mg carnitine içeriyor. Çiğnendiği ve tadı hoş olduğu için kullanımı rahat. Ruhsatlı ilaç firması ithal ediyor bu yüzden güvenilir bulduğum için kullanıyorum.

Etkisine gelince. Vücut ısısı artıyor, idman sırasında daha çok terliyorsunuz. Genelde hapı 2'ye bölerek sabah ve akşam spor öncesi alarak kullanıyorum. Kullanım öncesi yağ oranım 1 senedir %16-17 arasında gidip geliyordu. %16 altına hiç inmedim sene boyunca (her ay ölçüm yaptırıyorum). Yaz geliyor malum biraz yağ yakayım diyerek bunu tüketmeye başladım. Beslenmemde ve idmanda önemli değişiklik yapmadım. 1 ayda yağ oranım %15.2 ye düştü. Normalde bu kadar sapma olur derim ölçümde es geçerdim ama 1 sene boyunca oran hiç %16 altına inmediği için düşüş etkisinin carnitine etkili olduğunu düşünüyorum. Beslenme ve idmanda düzenleme yapsam yağ yakımımın biraz daha hızlı olacağını düşünüyorum.

Bir diğer etkisi ise spor sırasında enerjiniz daha dengeli ve uzun sürüyor. Placebo etkisi olduğunu sanmıyorum.

9. pasak

pasak Üye

Beğenileri:
    50
    Ödül Puanları:
    0
    Başlık hangi marka diye geçiyor ama çok da marka tavsiyesi verilmemiş.
    CLA için, solgar 1250 mg lık CLA sı var, GNC de 750 mg CLA, 100mg L-carnetin, 90mg kafein ve yeşil çay içeriği olan thermo cla sı var, sizce hangisi alınmalı?
    ya da başka hangi marka tavsiye edersiniz?

Son düzenleme: 30 Mayıs 2012
  10. Morte

Morte Üye

Beğenileri:
    74
    Ödül Puanları:
    38
    Yer:
    İstanbul
    GNC'nin ürünündeki L-Carnitine oranı hiçbir şey değil. Beslenmende zaten kafein ve yeşil çay doğal olmalı. Bu nedenle hap ile karşılanması gereksiz. Ayrıca 750 mg CLA da yeterli değil.

Bence imkanın varsa ve ille de CLA ve L-Carnitine kullanacaksan, yüksek oranda CLA içeren bir ürün ve yanında da gene 2 grama yakın L-Carnitine içeren başka bir ürün kullan.

11. gorkemozgoze

gorkemozgoze Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Selam herkese, ben Solgar 'ın sıvı olan l carnitinini kullandım, salona gitmeden yarım saat önce 2000 mg kullandım terleme olayınız oldukça artıyor ve gerçekten fark edecek kadar fazla enerji artışı kesinlikle psikolojik değildi çünkü bir iki kez değil sürekli kullanımda her spor öncesi kullanımda performans tepe yaptı, boyum 1.85 spora başladığımda 107 kiloydum l carnitini şişem bitene kadar kullandım ve ara verdim bu esnada geçen sürede toplam 22 kg verdim şu an 85 kg ım tabi sadece l carnitine bel bağlamamalı ben gerçekten sporumu aksatmadım düzenli beslendim tabi bu takviyeyle beraber daha hızlı verdim ve antrenmanlar daha verimli geçti. toplam 4 ayda 22 kg verdim ve şu an muhafaza ederek kas yapılandırması için çalışıyorum , bir kaç küçük tüyo vermek isterim, ben bunu mutlaka antrenmandan yarım saat önce ve spora uygun yarı aç yarı yok mideye aldım dolu midede sonuç ne olur bilmem , birde aksatmadan düzenli olarak en az 2 hafta en fazla ara vermeden 1 ay kullanım öneririm sonra ara verip yağlanma hissettiğinizde tekrar kullanabilirsiniz sağlıklı sporlar.

Son düzenleme: 15 Ekim 2012
  12. cangok

cangok Üye

Beğenileri:
    11
    Ödül Puanları:
    18
    Herkese merhaba. Bende spora yeni başladım. Amaç çoğu insan gibi ilk başta yağ yakıp sonra kas oranını arttırmak. Hedef 8- 12 kilo. Boy:1.75 Kilo: 82. GNC marka CLA ve L-carnitine kullanmaya başladım. Spordan 30 dk önce L-carnitine 1000 mg, günde 2 kere yemeklerden yarım saat önce CLA kullanıyorum. 2 ay bu şekil devam edip sonuçlara bakacağım, memnun kalmazsam weider gibi daha çok sizler tarafından tavsiye edilen markaları deneyeceğim.

13. Onuralp Özkan

Onuralp Özkan Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Ben thermo cla kullandım gnc den aldım etkisini gayet gördüm bel bölgesinde gözle görülür bir incelme oldu bunun yanında sorum olacak . kilolu değilim ama derim bir türlü sıkılastırmadm l-carnitin bcaa6000 ve myfusion protein tozu kullansam 1 senede ne kadar sonuc alablrm karın bölgesindeki derilerm sıkılasırmı . yardımcı olursanız sevinirm

14. forvandetta

forvandetta Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    herkese selam foruma yeni katıldım 184 boy 89 kiloyum 2 hafta oldu spora başlayalı multipowe cla ve weider l-carnitine kullanıyorum...

15. cangok

cangok Üye

Beğenileri:
    11
    Ödül Puanları:
    18
    Bende l carnitine ve cla kombinasyonu yaptım. Antremandan önce l carnitine, yemeklerle beraber cla bu şekilde 2 ay kullandım. Ama bir iki kilo daha vermek istiyorum. Sizce ara vermeden 2 sini de kullanmaya devam mı edeyim, bir ay ara verip tekrar mı kullanmalıyım, yoksa 2 kilo için kullanmaya gerek yok mu?

16. 2uzeri7

2uzeri7 Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    13
    Yer:
    ist
    Oku oku kafam iyice karıştı.

ne l-carnitin ne cla ne şu ne bu aga. anladım ki diyet ve spor işi bitiriyor.

5 kilo verdim 10 kilo verdim diyenler hangi süreçte verdiler kiloları merak ediyorum doğrusu. ilk diyet + spor deneyiminizde çok kilo vermeniz normal. önemli olan bu sürekli oluyor mu? bende verdim 16-17 kilo ama tıkandım açıkcası. moral de bozulmadı değil :)) ilk denemede herkes normal üstü kilo verebiliyor neticede.

115 ten 97-98 kiloya kadar kendi çabamla diyet artı koşu ve bol yürüyüşle geldim ama artık zorluyo. l carnitin aldım 1 haftadır kullanıyorum tık yok :)) forumda her açtığım konu bunun üzerine neredeyse. :)

özetle bana göre herkesin bünye farklı ve verebileceği bir kilosu var. onun üstünde ne yapsa veremiyor. hele aldığınız kaloriler yaptığınız sporla harcanmayacak kadarsa hiç uğraşmayın derim.

Sağlıklı bir diyet + düzenli bir spor = zayıflama.

17. emet35

emet35 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    bel ve gögüs yağlarımdan kurtulmak ıcın spora yenı başladım
    hocam yag yakıcı kullanmamı da soyledı
    tavsıye edebılecegınız zararsız ve yan etkısız ürünler var mı
    daha başka neler yapabılırım ne kullanabılırım vg ıcın

18. unalsnake

unalsnake Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Ben şu anda Perfect Nutrition'un 1000 ml lik l-carnitinini ve ultimate nutritionun CLA ini beraber kullanıyorum. Piyasadaki bir çok farklı l-carnitin ürününü denedim spor hayatım boyunca, en etkilisi perfect nutritionunki oldu. Pek tanınmış bir marka olmamasına karşın. 1.5 ayda 5 kilo vermiştim önceki tecrübelerimde. Herhangi bir yan etkisini görmedim, dozu aşılmadığı müddetçe de bildiğim kadar yan etkisi olmaz L-carnitinin. daha önce multipower'ın CLA ini de kullanmıştım fakat hem kokusu çok kötüydü hem de biraz yorgunluk hissediyordum kullandığım zamanlar. Ultimate nutrition'un CLAinden gayet memnunum şu anlık.

19. BugraCavkaytar

BugraCavkaytar Üye

Beğenileri:
    20
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Sakarya
    Hardline Sıvı karnitin kullanıyorum.Antrenmandan 20-30 dk önce alıyorum.Antrenmanda adeta yanıyorum.Hiç te yorulmuyorum.Kesinlikle tavsiye ederim.

20. gsdodogs47

gsdodogs47 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    weider 1800mg lıgını kullandım ve terlemeyen bir insan olarak baya bi terledim kesinlikle alın

Sayfayı Paylaş