Halter Sırları

Konusu 'Türkceye Çevirilen Yazilar' forumundadır ve asrin78 tarafından 18 Nisan 2010 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 12 üye.
  1. exsisman

exsisman forum Kurdu

Beğenileri:
    774
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Almanya
    halter sporu sadece türkiye de degil, burda almanyada pek yaygin degil malasef. Cogu gencler halteri kendi capinda fitness salonlarinda calisiyor, ne kadar dogru bilemem.
    Crossfit son senlerde yayginlasdi. Burda aylik 50 € civari falan istiyorlar, bu kadar pahali olmasina pek anlam veremiyorum

2. Jacklifter

Jacklifter Üye

Beğenileri:
    493
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    CrossFit Level 1 Trainer
    Yer:
    Ankara
    Rabdomiyoliz dediğiniz gibi böbrekler için tehlikeli bir durum, kas yıkılıp içindeki myoglobin maddesi kana karışınca böbrek için toksik hale geliyor. Sıradan bir insanın CrossFit antrenmanı ile rabdomiyoliz yaşaması çok ama çok zor. Bu durum genelde uzun yıllar profesyonel spor yapmış insanlarda uzun süreli ve yoğun metcon yaptıkları zaman görülüyor. Normal bir insanın kondisyonu bu durumu yaşamasını sağlayacak kadar yüksek seviyede değildir zaten. Ben 2-3 senedir CrossFit yarışmalarını izliyorum, bir tane bile rabdomiyoliz vakası hatırlamıyorum. Yani kısacası çok spesifik bir durum, ama CrossFit Level 1 Trainer seminerinde bu konuyu da anlatıyorlar ve hazırlıklı olmak lazım her ihtimale karşı.

Fiyat konusuna gelince exisman, normal bir fitness merkezinde aldığınız hizmet ile CrossFit boxında aldığınız çok farklı. Devlet okulu ile özel okul arasındaki farka benzetiyorum ben biraz, boxlarda class sistemi var, 10-15 kişi arasında bir saat içinde yapılıyor antrenman ve buda antrenörün herkesle daha rahat ilgilenmesini sağlıyor. Fitness merkezinde bir antrenörden alacağınız personal training ile boxda alacağınız hizmet ancak yarışır belki az bile kalır antrenörüne göre. Yine üye sayısı büyük spor komplekslerine göre az olduğu için ve yatırımcısı direk antrenörün kendisi olduğu için bu fiyatlar ortaya çıkıyor.

Sayfayı Paylaş