Haftada 3 gün body yeterli olur mu?

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve 4Bodymuscle tarafından 1 Ekim 2011 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 14 üye.
  1. R10

R10 Üye

Beğenileri:
    1.301
    Ödül Puanları:
    0
    bb başlangıcında olan birisi için haftada 5 pek akıl karı değildir yalnız o da var. çoğu yeni başlayan için genel tavsiye 1 gün yap 1 gün yapmadır ki bu da bir hafta 3 bir hafta 4 gün çalışmak demektir ve doğrusu da budur. 0 dan başlayan birisi için haftada 3 gün çalışmak bence gayet iyi bir gelişme sağlar.

kendin 5-6 gün çalışıyorsun ama senin vücudun gördüğüm kadarıyla bu işe epey yatkın. vücut yapın zaten kısa-kalın ki bu bb için en avantajlı vücut yapısıdır, sıkı da bir recovery ye sahipsen zaten sana haftada 5ten aşağısı yakışmaz. ama yolun başındaki birisi hele ki ince bir yapıya sahipse ona haftada 4 bile yeri gelir çok bile olur.

2. Raito

Raito Üye

Beğenileri:
    131
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Istanbul

olabilir. arkadaşın vücut anatomisi hakkındada bilgimiz yok. ben kendimden örnek verdiğim için kişiden kişiye farklılık gösterir tabikide. ama bb başlangıcında haftada 5 günün öyle bi zararı olabileceğini düşünmüyorum vücut alıştıktan sonra.. tabi bu deneyim meselesidir benim henüz 2 senelik geçmişim olduğu için fikirlerimi paylaşırım daha bilgili abilerimiz daha faydalı olur ama bu konuda arkadaşa salondaki antrenörü herkesten daha faydalı olur.

3. mtcinar

mtcinar Üye

Beğenileri:
    75
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Teknisyen
    Yer:
    İstanbul
    Güzel kardeşim ben de haftada 4 ama bazen bir gün aksıyor 3 gün spora gidiyorum. 3 gün günler biraz daha düzenli olsa ideale yakın aslında. Yani keşke pts-çrş-cuma ya da salı-prş-cts gidebilseydin. Süper vücut yaparsın demiyorum. Gelişmenin de çok hızlı olacağını söylemiyorum ama vücut yavaş yavaş toparlar. Yanında antrenörün ve güzel bir program sayesinde.

4. serialblood

serialblood Üye

Beğenileri:
    15
    Ödül Puanları:
    0
    haftada 3 gün salonda yap Salonda gögüs kanat bacak çalış
    haftada 2 gün de evde 45 dakkalık ufak idaman at biceps triceps omuz at

5 gün eder

5. Badiciyizbadici

Badiciyizbadici Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Yer:
    Ankara, Turkey
    Ben de 5 gun gidiyorum yeterli olur mu profesyonel sporcular hergun gittiklerini soylemisler

6. sezer1994

sezer1994 Üye

Beğenileri:
    53
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Haftada 3 un antrenmanin yeterli olacagini zannetmiyorum sonucta belli bir altyapiniz var en azindan 4-5 gun gitmeniz sizin icin daha faydali olacaktir

7. censsa

censsa Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    18
    Arkadaşlar ben 1 yıldır düzensiz spor yapıyordum.Fakat 6 aylık askerlik dönemim oldu 10 kilo verdim.Askerden sonra 1 ayda psikoloji düzeltme dönemim geçti.Yani 7 ay sporu bıraktım.Vücut haliyle baya bir çöktü.Ben tekrar başladım.İlk ayımda haftada 3 gün salona gidiyordum 2 günde evde biceps,ip atlama,karın çalışma gibi şeyler ekleyip haftanın 5 günü spor yapıyordum.Bicepse haftada 2 gün giriyordum yani.Sonuç olarak ilk ay biceps 1.5 cm büyüdü.İkinci ayımda haftada 2 kez biceps girmeyi bıraktım tek gün biceps girdim o da sadece salonda.Evde yine ip atlama,yanları eritme,karın çalışmalarıma devam ettim.Tabi bunu 1 güne düşürdüm.Haftada toplam 4 gün spor yapıyordum 2. ayda yani (3 günü salonda 1 günü evde) .. Geçen gün ölçümüm yapıldı kolum 2.5 cm büyümüştü.Şimdi bunu neye bağlıyorsunuz o ''haftada 3 gün yetersiz'' diyenlere soruyorum bunu.Hani ölçüm alınamıyordu? Bicepsi girmeyi bıraktım ve spor gününü azalttım tam aksine ölçülerimde artma oldu (Ki altını çizerek söylüyorum boyum 1.92 kollarım çok uzun ve en verimsiz bölgemdir bana ayda 2.5 büyütmek bir rekor diyebilirim) ..Ha birde göğüsüm 2. ayda 5 cm arttı onuda söylemek isterim.Ben bu tecrubemden sonra ''salona çok git çok ölçü alırsın'' mantığını yanlış buluyorum.Benim felsefem ''salona dozunda git ama verimli çalış ölçü al''

Son düzenleme: 23 Mayıs 2016
  8. Maylıba

Maylıba Üye

Beğenileri:
    12
    Ödül Puanları:
    13
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Konya, Eskişehir
    Dersaneden dolayı gidemiyorum . Spor günlerim salı , perşembe , cumartesi .

Dersane de bu günlerdi bizim sinifin perşembe derslerini cumartesiye akatarmislar ben kaydolmadan.

Benim için iyi oldu en azından iki gün gidiyorum . Gerçekten fark ediyor. Bazı bölgelere ağırlık vermeyi düşünüyorum .

Seneye (büyük ihtimalle ) hiç gidemeyecegim. Malum sınav maratonu temposunu artircak . Napalim hayatımız bu sınava bağlı .

Sayfayı Paylaş