Haftada 3 gün body yeterli olur mu?

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve 4Bodymuscle tarafından 1 Ekim 2011 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 14 üye.
  1. 4Bodymuscle

4Bodymuscle Üye

Beğenileri:
    59
    Ödül Puanları:
    38
    Selamlar ben 4 aydır spora gitmiyorum ondan öncede 6 ay gitmiştim önceden 2 gün gidip 1 gün spora gitmiyordum beslenme felan tam denk getiremediğim için fazla ölçüm artmadı (aksine vucüdumun yağ erimesinden dolayı omuz bölgesinde küçülme var) gene yazılıcam ancak okuldur işte bir kaç ailevi mesele yüzünden perşembe cumartesi ve pazar günü spora gidicem sizce güzel bir idmanla ve yeterii kadar beslenme ile sağlıklı bir gelişme sağlarmıyım yani daha önceki 6 aylık geçmişe rağmen 15 günde 10 gün giderken şimdi 15 günde 6 gün gidicem buna rağmen vucüd gelişme gösterirmi ?

2. Cidade de Deus

Cidade de Deus Üye

Beğenileri:
    1.717
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul
    Haftada 3 gün idealdir yeterlidir beslenmene ve dinlenmene dikkat edersen ölçü alırsın.

ama şöyle yap araya 1gün dinlenmekoy cumartesi gidiyorsan pazar gitme 1 gün dınlenme koy

demircan256 ve 4Bodymuscle bunu beğendi.
  3. 4Bodymuscle

4Bodymuscle Üye

Beğenileri:
    59
    Ödül Puanları:
    38
    sadece saydığm günler müsaitim o zaman haftada 2 güne düşer 2 gün üst üste gitmekte bir sorun çıkaracağını sanmıyorum yorum için teşekkürler.

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 12:43 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 12:41 ----------

ha düzelteyim zaten perşembe cumartesi ve pazar günü gidicem zaten cuma günü dinleniyorum.

Cidade de Deus bunu beğendi.
  4. Raito

Raito Üye

Beğenileri:
    131
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Istanbul
    kafanda nasıl bir vücut kurduğunu tam bilemiyorum ama haftada 3 günle öyle çok iyi bir vücut imkansız diyebilirim. vücudu doğru dinlendirirsen ölçü alırsın, olması gerekenden fazla dinlendirirsen kaybedersin. yaşayıp gördüğümüz şeyler bunlar. bende sınav dönemlerimde haftada 2-3 gün gidip formumu koruyorum ama hiç ölçü alamadım sadece olanı korudum.

4Bodymuscle bunu beğendi.
  5. 4Bodymuscle

4Bodymuscle Üye

Beğenileri:
    59
    Ödül Puanları:
    38
    en fazla 1 ay bu şekilde devam edicek zaten 4 ayda tüm formumu kaybettim onu toplamaya çalışıcam ilk ay

6. Kauss

Kauss Üye

Beğenileri:
    1.421
    Ödül Puanları:
    123
    Şahsen 4 gün gitmek bana ideal geliyor. Ama işlerin dolayısıyla 3 gün de gidebilirsin. Bir bakıma gittiğin zaman nasıl çalıştığın önemli. Kasların çok iyi dinlenmiş olacak. Dinlenmiş kasla da gelişim sağlayabilirsin ki bunu bende yaşadım. Haftada 3 gün gidip sınırımı daha rahat zorladığım zamanlarda oldu.

7. 4Bodymuscle

4Bodymuscle Üye

Beğenileri:
    59
    Ödül Puanları:
    38
    Aslnıda 3 gün gitme durumu fazla uzun sürceğini sanmıyorum ama bir yandanda mantıklı geliyor fazla çalışınca daha çok protein ve karbonhidrat almak gerekiyor ama ben yeteri kadar alamıyordum şimdi ise 3 gün çalışınca yeteri kadar almaya gayret göstericem düzenli beslenmeye felan 6 ay tecrübesizliğinden kurtulmaya çalışıcam . Yorum için teşekkürler.

8. demircan256

demircan256 Üye

Beğenileri:
    2.198
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    güvenlik
    Yer:
    istanbul
    Haftada 3 gün idealdir...4 olursa tabi daha güzel olur...bende çalışma şartlarımdan dolayı kesinlikle (terrslik olmadığı sürece) haftada 3 gün giderim..o hafta bana uyduğu süre3ce ise 4. günü de eklerim..

yani 3 gün sana yeterli olacaktır..yeterki bu 3 günü düzenli ve aksatmadan git...

9. Cyper

Cyper Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    Ölçü almak için biraz zor ama formda kalırsın ben evde çalışıyorum salona yazılamadım sadece cumartesi yani bugün çalışmıyorum.

10. 4Bodymuscle

4Bodymuscle Üye

Beğenileri:
    59
    Ödül Puanları:
    38
    Sanırım başka çağrem yok :) Teşekkürler yorum için.

demircan256 bunu beğendi.
  11. 4Bodymuscle

4Bodymuscle Üye

Beğenileri:
    59
    Ödül Puanları:
    38
    Bir soru eklemek istiyorum. Mesala Pazar gününden perşembeye kadar toplam p.tesi salı çarşamca 3 gün dinlenme var salı yada çarşamba günü evde şınav barfiks çalışsam sizce nasıl olur ? birde bu kızarmış piliç satıyorlar onlar hakkında fikriniz ne yağ kullanmıyorlar galiba sizce sağlıklımı.

12. R10

R10 Üye

Beğenileri:
    1.301
    Ödül Puanları:
    0
    3 ölçüyü korumak için yeterli olabilir, olmayabilir de. çok sıkı çalışırsanız haftada 3 gayet yeterlidir ama çoğu hareketi tükenene kadar yapmanız gerekir. ölçü almak nispeten zordur ama off günlerde iyi beslenirseniz ölçü almak imkansız değildir. ama şu var, haftada 4 gün çalışmak çok daha iyidir. bu işin ideali haftada 4-5 gündür bana kalırsa.

13. Raito

Raito Üye

Beğenileri:
    131
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Istanbul
    haftada 3 gün çalışıyorum sanada öneriyorum idealdir diyen birinden fotoğrafını iste :) merak ediyorum haftada 3 günlük vücut nasıl oluyor gerçekten her iddasınada varım vücutçu demezsin :)

14. SAVAŞ74

SAVAŞ74 Üye

Beğenileri:
    1.287
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul
    Salilari evde snav-mekik-barkis turu kendi agirliginla yapabilecgin bir program yap kendine... Pazardan persembeye kadar cok var, o arayi da evde degerlendir

15. 4Bodymuscle

4Bodymuscle Üye

Beğenileri:
    59
    Ödül Puanları:
    38
    Şu 2-3 haftalık sürec başladığında 2 gün gidip 1 gün dinlenme olarak devam edicem. Yorumun için teşekkürler.

Aslında bende haftada 3 gün gitmeyi istemiyorum ama şartlar öyle malesef :) ama 2-3 hafta sürecek sürecte hiç yoktan 4 aylık hantallığımı üstümden atabilirim diye düşünüyorum boş oturmaktan iyidir :)

bench_O

16. lordmarvel

lordmarvel Üye

Beğenileri:
    216
    Ödül Puanları:
    0
    sanırım sen hergün çalışıyorsun ?

17. R10

R10 Üye

Beğenileri:
    1.301
    Ödül Puanları:
    0
    raito kardeşim bunu bana cevap olarak mı yazdın tam olarak anlayamadım kusura bakma ancak şu var, haftada 5 gün çalışmak kesin sonuç getirecek diye bir şey maalesef yok bunu sen de iyi biliyorsundur. yeri gelir haftada 3 gün çalışmak vücuda daha iyi gelir. bir de şu var 1 ay boyunca haftada 3er günden salona uğramak insana pek bir şey kazandırmayabilir evet ama bir şey kaybettirmeme ihtimali de oldukça yüksektir.

ben şahsen bizim ülkemizde idman programlamasının yanlış yapıldığını düşünmekteyim. insanlar kendilerini haftalık olarak şartlıyorlar. bence olay biraz daha geniş bakış açılarıyla ele alınmalı. mesela 1 hafta değil de 14 gün boyuncaki istikrarımıza bakmalıyız. şahsen ben öyle yapıyorum. 14 günün genelde 9unu kullanacak şekilde kendimi ayarlamaya çalışıyorum.

haftada 3 gün idman yapılacaksa bence her idman çok yoğun şekilde geçmelidir. hani olur ya göğsü seğirir insanın, kanatları ağrır, omuz başları yanar ya idmandan sonraki 2 gün, aynı o hale gelmelidir vücut.

bir de göbekli olmasına rağmen çok kalıplı bir büyüğüm, haftada 3, bazen 2 gün idman yapar. doğrudur demiyorum ancak yapanlar illa ki var.

18. demircan256

demircan256 Üye

Beğenileri:
    2.198
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    güvenlik
    Yer:
    istanbul
    Sanırım bu mesaj bana :)

Evet ben haftada kesintisiz olarak 3 gün gidiyorum 4.gün eğe ruyarsa aksatmamaya çalışıyorum...işten dolayı...

resim vermek gibi bir zorunluluğumun olduğunuda düşünmüyorum...

kaldıki ; çok çalışmak çabuk gelişmek değildir...siz haftada jkaç gün çalışıyorsunuz bilmiyorum..ama haftanın 7 günü bile çalışıyor olsanız bile..o sizin bileceğiniz bir şeydir..size neden 7 veyada kaç günse..neden bu kadar fazla gidiyorsun sakın gitme zaten demem öyle bir hakkımda yok...

ama az giden gelişmez gibi saçma bir şeyde olmaz...elbetteki gelişme yaşanır..belki geç olur ama gelişme illaki olur....

19. R10

R10 Üye

Beğenileri:
    1.301
    Ödül Puanları:
    0
    demircan256 isimli üyemizin vücudu da gayet sağlam, şahsen çatısını vg'ye çok yatkın bulurum.

bir de şu var hepimiz maalesef salona aynı sıklıkta uğrama imkanına sahip değiliz. şahsen ben şanslıyım. üniversite öğrencisiyim, cuma günüm tamamen boş, perşembe günüm neredeyse tamamen boş. o bakıma benim için salona uğrama konusunda bir sıkıntı olmayabilir ancak çalışan arkadaşlarda bu sıkıntı kesinlikle boy gösterecektir. kaldı ki onlara da hak vermek gerekli adam sabah 8 akşam 6 işte mesela, birer saat te yol olsa epey bir maraton demektir bu. tutup bu tarz bir insandan salona haftada 5 kere uğramasını talep etmek doğru olmayabilir.

not : raito seni eleştirir tarzda yorum yapmıyorum yanlış anlaşılmasın

20. Raito

Raito Üye

Beğenileri:
    131
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Istanbul
    yok estağfurullah öyle bi düşüncem yok zaten :) ben biraz şakayla karışık konuştum alındıysanız affola :) şimdi düzenli olarak haftada 5,6 gün artık herneyse çalışmış biri olur mesela ben.. işi yüzünden aksatmak zorunda kalır salonu o geldiği noktayı haftada 2,3 günlük ağır antrenmanlarla koruyabilir zaten her dönem başıma geliyor sınavlarım saolsun yığıldıkları için o aya. ama sıfırdan başlamış biri haftada 3 günle ne kadar yol katedebilir bence milim. olanı korumayı anlarımda diğer türlüsü mantıklı değil.

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 23:46 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 23:44 ----------

en az 4 en fazla 6 gün. ama sen hergün olarak bil sorun değil ;)

Sayfayı Paylaş