haftada 1 kilo almak için programım yeterlimi

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve stormbc tarafından 29 Haziran 2016 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. stormbc

stormbc Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    arkadaşlar öncelikle yaşım 16 ve 59 kiloyum, hedefim günde 3600 kalori veya üstü almak ve haftada 1 kilo alabilmek eğer aldığım kalori ihtiyacımı karşılamıyorsa kusana kadar yemek istiyorum ama öncelikle aldığım kaloriyi bilmek istiyorum
    günlük beslenme programım;
    Sabah
    Cici Bebe Süt 1 bardak ; içindekiler(cici bebe bisküvi , 3 adet yumurta , süt , fındık ezmesi, muz)
    beyaz peynir , kaşar peyniri , siyah zeytin , yeşil zeytin , 1-2 dilim beyaz ekmek
    Öğlen
    2-3 Tabak etli pilav yada 1-2 Tabak Makarna
    Akşam
    1-2 Tabak pilav yada 1 Tabak makarna
    Yatmadan öncede aynı şekilde cici bebe süt
    Ek olarak; spordan sonra whey protein kullanıyorum üzerinde 100g için 1600cal felan yazıyor.
    arkadaşlar beslenmem haftada 1 kilo alabilmek için yeterlimi yetersizse dahada fazla abanmak istiyorum. şimdiden tavsiyelerinizi bekliyorum

2. yalnızkurt55

yalnızkurt55 Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    3
    Cici bebe süt bir karışım mı? Yumurtayı çiğ içine mi kırıyosun?

3. NuuJacK

NuuJacK Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    18
    1 öğünde 3 tabak pilavı nasıl yiyorsun arkadaş azmin taktir edilebilir ama kendine zarar veriyorsun? :) 3 saat aralara böl tek bir öğünde o kadar abanırsan midene yazık edersin, Fazla yemek yendiğinde, mide hazım için daha çok enzime ihtiyaç duyar. Enzim üretmek vücut için oldukça güç olmakla beraber, kıymetli maddeler gerektirir. Sağlıklı bir insanın midesi 200-250 gr. yemeğin birinci hazmını, besinlere ve kişinin hazım gücüne göre 3-4 saat içinde gerçekleştirebilir. Bu miktarda yemeği hazmetmek için kalp zorlanmadan rahatça çalışacaktır. Bunun 2 katı yemek yendiğinde, yemeğin hazmedilmesi ve fazlalıkların kısmen depolanarak, kısmen çıkartılması için, kalbin 4-6 kat daha fazla çalışması gerekecektir.

Bu işlem yalnız Kalbi değil, besinleri hazmetme, depolama ve fazlalıkları vücuttan uzaklaştırmakla görevli diğer organları da yıpratır.

Read more: http://www.infethiye.net/turkish/notlar/fazla-yemek-yemenin-zararlari.htm#ixzz4D5obK24p

Sayfayı Paylaş