Hafif Kilo ile Çalışmak

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve furkan.99 tarafından 27 Nisan 2022 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. furkan.99

furkan.99 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    3
    Merhaba, evde kendi çapımda spor yapmaktayım. Elimde 3 kilo dumbell mevcut. Yaptığım hareketleri 3 set olarak yapıyorum. İlk başladığım zaman her bir hareketi 20 tekrar yaparken şu an her hareketi en az 35 tekrar yapıyorum. Dumbell hareketleri hariç şınav, plank, mekik, leg raise tarzı hareketler de yapmaktayım. Özet olarak, hafif kilo ile gittikçe tekrar sayımı arttırırsam etkisi olur mu yoksa boşu boşuna mı uğraşıyorum ?

2. Skinnyfat

Skinnyfat Üye

Beğenileri:
    206
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    İstanbul
    Amacına göre (dayanıklılık, kas kazanımı…) değişir ama düşük kilo, çok tekrar ile amaç kas kazanımı ise çok faydası olmaz. Ama vücut ağırlığı ile hareket açılarını degistirerek 3kg dumbelldan kazanacağından çok daha fazla kas kazanıp fit bir vücuda ulaşabilirsin.

furkan.99 bunu beğendi.
  3. furkan.99

furkan.99 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    3
    Amaç elbette görüntü ama çok abartılı bir vücut hedefim yok. Örnek olarak 40 cm kol hedefim yok. Lateral raise tarzı hareketler yaparken mesela 35 tekrar yapıyorum ve o bölgenin çalıştığını hissediyorum. Yani evdeyken boş vaktimde yapıyorum ve hiç yapmamaktan iyidir diye düşünüyorum. Sizce dumbellı bırakıp sadece şınav gibi vücut ağırlığıyla yapılan hareketleri mi yapmalıyım ?

4. Skinnyfat

Skinnyfat Üye

Beğenileri:
    206
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    İstanbul
    Calisthenicsi araştırmanı tavsiye ederim. Ben de 1,5 yıl ağırlık çalıştıktan sonra yaklaşık 1,5 yıldır da calisthenics yapıyorum ve tavsiye ederim.

Değişimimi görmek istersen instagramda değişim videom var:
    https://www.instagram.com/invites/contact/?i=18vf2tq9isahk&utm_content=kc4dv8m

5. Vitaminsiz69

Vitaminsiz69 Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    13
    O yanma laktik asit birikiminden dolayı oluyor hipertrofiyi tetiklediğini sanmıyorum

Sayfayı Paylaş