hacim mi kazanayım yağ mı yakayım karar veremedim

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve çaresizasosyal tarafından 26 Kasım 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. çaresizasosyal

çaresizasosyal Üye

Beğenileri:
    60
    Ödül Puanları:
    23
    ben 1.84 boyunda 79 kilo bir ektomorfum ve beni rahatsız eden bir göbeğim var yağlar karın ve kalçada birikmiş durumda hiç güzel bir görüntü olmuyor bu yüzden bu yağları yakıp 74-75 kilo civarına düşmeyi yani 5 kilo vermeyi planlıyorum 2 ay süre belirledim kendime

fakat şunu merak ediyorum yağın yanında kas da gidiyor malum ve zaten az kas kütlem olduğu için daha da azalması hiç işime gelmez açıkçası, kas kaybını minimalize etmek için ne yapabilirim? ya da hiç yağ yakımı filan yapmadan kilo almaya, hacimlenmeye mi bakayım?

not: konunun yerine bir türlü karar veremedim buraya açtım sonunda

İshak01 bunu beğendi.
  2. columbu

columbu Üye

Beğenileri:
    1.079
    Ödül Puanları:
    103
    1.84 boyunda ve nispeten zayıf bir ektomorf olsam isteyeceğim son şey kilo vermek olurdu, yeterli beslenerek, ağır idmanlar yaparak vücudunuza dengeli bir hale getirmeye bakın, yağ oranını vs. boşverin, kas kütlesi üstünde durmanız daha mantıklı.

3. mericboss99

mericboss99 Üye

Beğenileri:
    196
    Ödül Puanları:
    43
    Yeni spora başlayan kişiler hem yag yakarak hemde kas yapabilir bunlara takilmayiniz

İshak01 bunu beğendi.
  4. çaresizasosyal

çaresizasosyal Üye

Beğenileri:
    60
    Ödül Puanları:
    23
    kulağa güzel geliyor ama benim korktuğum şey kas kazanımı yavaş olacağından göbeğimin daha da büyümesi :( kazandığım kas kütlesi göbeğimi tolere etsin istiyorum hani hacim biraz artınca göze daha az batar diye

bugün bir antrenman ve beslenme programı yapayım onu paylaşayım o zaman, oraya da yorumunu beklerim. beni ikna ettin kas inşa etmeye şimdilik yağı boşverdim
    --- Mesaj birleştirildi, 26 Kasım 2014 ---
    işte benim duymak istediğim buydu gerçi 4-5 aylık bir spor geçmişim var ama yine de yeni sayılırım zaten ara vermiştim bir süre, geçenlerde tekrar başladım

İshak01 bunu beğendi.
  5. mericboss99

mericboss99 Üye

Beğenileri:
    196
    Ödül Puanları:
    43

1 yıldır spor yapiyorun kas kütlem artmasına rağmen kilom 85 sürekli

Profesyonel olmayan yeni sporcular kas yapip yag verebilir

İshak01 bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş