hacim için full body mi her gün 1 bölge mi yoksa bölgesel mi?

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve DewiLCraFT tarafından 14 Ekim 2016 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 17 üye.
  1. DewiLCraFT

DewiLCraFT Üye

Beğenileri:
    25
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    öğretmen
    arkadaşla selamlar öncelikle başlıktan anlaşılacağı üzere hacim kazanmak için bulk dönemindeki antreman nasıl olmalı bazıları diyor her gün bir bölge olursa iyi olur kaslar iyi gelişir.bazıları diyor her gün bir bölge olursa haftada bir kez bir bölge çalışmak azdır.
    bazıları diyor full body iyidir.bazıları diyor full body de pump etkisi az olur.bölgesel çalışmak iyidir diyen var 1.gün göğüs-triceps vs gibi hangisi bulkta daha iyi gelişim sağlar tecrübe ve bilgilerinizi dinlemek isterim.saygılar sunarım.

2. Pink Zeppelin

Pink Zeppelin Üye

Beğenileri:
    2.171
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    eskişehir
    bu konu çok tartışıldı forumda. ben fullbody taraftarıyım doğal olanlar için.

DewiLCraFT bunu beğendi.
  3. oviedo

oviedo Üye

Beğenileri:
    242
    Ödül Puanları:
    53
    Daha önce fullbody vs. split tartışmasında şu referansları vermiştim. Sana da cevabı bulmakta faydalı olacaktır.

fullbody'de frekans daha fazladır, aynı kas grubunu daha sık çalıştırırsınız. Bu da naturaller sporcularda kas gelişimi için olması gerekendir. https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/16287373
    fullbody'de yani 36 saatte bir çalışılan kas gruplarında hipertrofi daha fazla olur. https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/8563679
    fullbody'deki yüksek çalışma sıklığı, frekansın volumeden daha önemli olduğu ve kas gelişimi için compound egzersizlerin doğal sporcularda izole egzersizlere göre daha önemli olması.http://www.bodyrecomposition.com/muscle-gain/training-frequency-for-mass-gains.html
    fullbody'nin protein sentezindeki avantajı https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/8563679
    fullbody vs. split lean mass karşılaştırması https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/8081322

diez, Pink Zeppelin ve DewiLCraFT bunu beğendi.
  4. DewiLCraFT

DewiLCraFT Üye

Beğenileri:
    25
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    öğretmen
    ilginiz için çok teşekkür ederim.

5. zzzxxz

zzzxxz Üye

Beğenileri:
    587
    Ödül Puanları:
    103
    SOL TARAF SPLİT SAĞ TARAF FULL BODY

DewiLCraFT bunu beğendi.
  6. DewiLCraFT

DewiLCraFT Üye

Beğenileri:
    25
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    öğretmen
    peki full body yaptıktan sonra zayıf gördüğümüz kasları nasıl çalıştırmak gerekir.
    --- Mesaj birleştirildi, 14 Ekim 2016 ---
    açıkçası benim omuz bölümümüm zayıf olduğunu düşünüyorum.
    --- Mesaj birleştirildi, 14 Ekim 2016 ---
    çok teşekkür ederim.

7. oviedo

oviedo Üye

Beğenileri:
    242
    Ödül Puanları:
    53
    Bilim milim tırıvırı işler bunlar. Fullbody yaparsan 1 senede sağdaki çocuk gibi olursun split yaparsan 1 yılda soldaki adam gibi olursun. Kararını ona göre ver :D

Biraz mantıklı konuşacak olursak, önce core bölgelere sağlam gir ağırlıklarını arttır geride kalan bölgelere asistan egzersizler ekle, yeterli olacaktır. Omuzda lat raise face pull gibi izole asistanlar eklenebilir.

8. zzzxxz

zzzxxz Üye

Beğenileri:
    587
    Ödül Puanları:
    103
    şunuda belirteyim salonlarda görüyorum çünkü
    split çalışıyor adam saysan belki 10 tane hareket yapıyor ve hiç bir hareketin son tekrarında zorlanmıyor
    bizim split yapmamızdaki amaç zaten o bölgeyi daha fazla zorlamak
    böyle split yapmaktansa full body yapması daha iyi olur en azından ne yaptığını bilmeden çalışsada bütün bölgesini çalıştırmış olur
    split yapılacaksa maksimum 4 hareket ve maksimum güç ile yapılmalı

9. Devon

Devon Üye

Beğenileri:
    123
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Ögrenci
    Yer:
    İzmir
    Yukarıdaki postun kadar saçma bir mesaj görmedim hayatımda. Birisi 3 senelik bir sporcu diğeri 10-15 senelik sporcu nasıl kıyaslanabilir? 3 senelik ile 10 seneliği nasıl kıyaslayabilirsin? Ayrıca çocuğu ezmek için gidipte ne koymuşsunuz emeğe saygınız olsun hocam sen split tercih edebilirsin ama birisinin yaptığı işide görmezden gelemezsin.

göbekistemem, mrthr35 ve Darkmoon53 bunu beğendi.
  10. ujohnz

ujohnz Üye

Beğenileri:
    721
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    Öğrenci
    Yıl 2016....

Sana en güzel tavsiyeyi vereyim mi? Git 6 ay birini, 6 ay birini dene. Hangisinde daha iyi hissedeceğini, daha iyi verim alacağını kendin deneyip görmen lazım.

Sana en iyi hareket X derler, yaparsın yaparsın bir işine yaramaz, gider bir gün Y hareketini yaparsın, şoka girersin. Onun için sen git temel basamakları öğren ve dene. Sonra kendine yarayanları bul, öğren.

6 ay boşa mı çalışıcam deme, çalışmak çalışmaktır. Hiç verim alamazsan, ki imkansız, 6 aylık yatırımla yıllarca kullanabileceğin bir deneyim elde edeceksin. Bence çok karlı ;)

Hibou, Thunderbird, marcusm ve diğer 4 kişi bunu beğendi.
  11. Barbell Training

Barbell Training Üye

Beğenileri:
    394
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Muhendis
    Yer:
    Izmir
    Bu konu forumda cok tartisildi. Bence herseyi her yeni baslikta en bastan tartismak yorucu oluyor ve arkafaslarin kafasini karistiriyor.

Birisi digerinden ustun diye bir sey yok. Amaclari farklidir. Kisi istegine gore hangi programin kendine uygun oldugunu bulmali.

Ayrica su da var. Belki fullbody splitten daha iyidir ama sen fullbidy sevmezsin. Ikisinin calisma mantiklari teknikleri cok farklidir. Atiyorum fullbody cok stressli gelir sana, split eglenceli.

O yuzden arkadasin dedigi gibi ikisini de dene gor. En az 3 ay bilincli bir sekilde uygulaman lazim dogru karari verebilmek icin.

Ayrica shredded brothers kimdir. Rica ediyorum boyle bir konuda kaynak vereceksek bence savas cebeci limit olmali.

SM-N920C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

DewiLCraFT bunu beğendi.
  12. Darkmoon53

Darkmoon53 Üye

Beğenileri:
    15
    Ödül Puanları:
    28
    Mantığına anlam vermek zor. 2yillik sporcuyla 20yillik sporcuyu karşılaştırıp 2yilligin daha iyi olmasını beklemekte sana yakisirdi

HTC One mini 2 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

mrthr35 bunu beğendi.
  13. Devon

Devon Üye

Beğenileri:
    123
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Ögrenci
    Yer:
    İzmir
    Kardeşim ben öyle taraf maraf tutmuyorum sadece senn bak bu split bak buda fullbody kararını ver demene kızıyorum banane ne yaparlarsa yapsınlar yalnız savaşı seviyorsun diye de furkanın 3 senelik vücudunu göstermiyorsun bide 3 sene ve 10-15 sene gibilik kişileri kıyaslıyorsun. Banane senin kimi tuttuğundan yoksa.

DewiLCraFT bunu beğendi.
  14. 5x5bodybuilding

5x5bodybuilding Üye

Beğenileri:
    13
    Ödül Puanları:
    8
    Arkadaşlara katılıyorum. İkisini de dene tarafinı seç :)

Ben 5x5 stronglifts i uyguluyorum. Döngü içerisinde devam ettiğinden bazen sıkılıyorum. O günler mesela OHP günü ekstra omuz hareketleri de yapıyorum üzerine. Bench Press günü ekstra göğüs hareketleri. Bazen 5x5 i bitirip pertim çıktığı oluyor haliyle başka hareket yapamiyorsun. Bu şekilde motivasyonumu yüksek tutmaya çalışıyorum. Hedeften şaşmayacak şekilde değişiklikler yapmak iyidir.

Son düzenleme: 15 Ekim 2016
    DewiLCraFT ve Barbell Training bunu beğendi.
  15. mrthr35

mrthr35 Üye

Beğenileri:
    952
    Ödül Puanları:
    123
    savaş cebebi ve furkan ap ayrı karakterlerdir. savaş cebeci 20 25 yıldır bu sporu yapan birisi ve onun amacı sadece büyümek ve storeid kullanmasına rağmen zararlı diyen kişilerdendir. furkan ise her zaman herkese karşı en net en kesin cevapları en samimi bir şekilde veren birisidir. furkanın yağ oranı %7 8 savaşın 15 civarıdır. furkan bu işi 5 yıldır yapıyorsa savaş dediğim gibi 25 yıldır yapıyordur ve furkan gram kadar storeid kullanmamıştır.

Savaş abinin testestorandan ablalar gibi sesi olmuş fancılık yapmaya çalışıyosun ya :D
    --- Mesaj birleştirildi, 15 Ekim 2016 ---
    mantığa bak 1 senede 25 adamın 25 yıllık çalışmasına mı ulaşcak yapmayın şöyle şeyler

16. Devon

Devon Üye

Beğenileri:
    123
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Ögrenci
    Yer:
    İzmir
    Bilim milim tırıvırı işler bunlar diyen insanı burada kimse ciddiye almasın. Senin şurada internete girebilmen, interneti geçtim burayı oluşturan, kullandığın bilgisayarı oluştaran, supplementleri yapan vs herşey bilim olmasaydı olmazdı. Sonrada mantıklı konuşacak olursak gibi mantık üretmeye çalışıyorsun. Sen gidip istediğini yapabilirsin ama burada yeni başlayan birisinin kafasını bulandırmana gerek yok güzel kardeşim.

17. Pink Zeppelin

Pink Zeppelin Üye

Beğenileri:
    2.171
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    eskişehir
    oviedo ironi yapıyor. :)

diez bunu beğendi.
  18. mrthr35

mrthr35 Üye

Beğenileri:
    952
    Ödül Puanları:
    123
    savaş cebecinin vücuduna 1 yılda ulaşırsın diyen şahısa laf mı anlatmaya çalışıyorsunuz :D adam 20 yıldır bu hale zor getirmiş hakkını yememek lazım ama burdada gidip 3 yıllık genç arkadaşla kıyaslamakta mantıksızlık o arkadaşlarada birşey diyemiyorum. ayrıca o beğenmediğiniz sağdaki arkadaş senin 100 katı bilgi sahibin yüzlerce herkese yardımcı olabilecek videosu olan bir genç daha bu yaşta. 40 cm bacağı var diyor adamın koluyla 50 cmmiş onla kıyaslıyo. doğal çalışan ve bu kadar kusursuz bir vücut yapan arkadaşa laf etme eyleminde bulunanlar doğalsa buraya furkanla kendi fotoğrafını kıyaslayıp paylaşırlarsa seviniriz. :D

19. oviedo

oviedo Üye

Beğenileri:
    242
    Ödül Puanları:
    53
    :D beyler bi sakin olun soluklan hele o mesajdaki ironiyi Pink zep. mi anladı sadece biri de koca paragraf yazmış:) ah güzel kardeşim onu yazana kadar güzelce bi okusaydın ya önce bi
    İroni falan yok tamam direk söylüyorum böyle bi karşılaştırma saçmalığın daniskası
    Bilime inananlar topicteki ilk postumu inceleyebilir
    --- Mesaj birleştirildi, 15 Ekim 2016 ---

Ah güzel kardeşim ah

diez ve ujohnz bunu beğendi.
  20. Devon

Devon Üye

Beğenileri:
    123
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek: