Hacim-şınav ilişkisi?

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve AkrepHan tarafından 12 Eylül 2012 başlatılmıştır.

Hacim içni şınav idealmidir?

1. Evet

oy sayısı 51
    44,0%
  2. Hayır

oy sayısı 65
    56,0%
Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 22 üye.
  1. nRkrbck

nRkrbck Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    13
    ben lisedeyken 1 sene falan şınav çalışmıştım sabah 20 yaptıysam öğlen 21den devam şeklinde günde 300 küsüre kadar çıkmıştım özellikle göğüs ve tricepste hacim olmuştu ama pek fazla değil

2. barfiksPro

barfiksPro Üye

Beğenileri:
    150
    Ödül Puanları:
    53
    sadece hacimlenmek istiyorsan evet şınav yerine bench press hareketi daha iyi gelişme sağlar ama şınavın sağladığı kondüsyon ve dayanıklılığı bench press sağlayamaz ben şınavdan yanayım

3. torifonta

torifonta Üye

Beğenileri:
    305
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Öğrenci
    Bence şınav vazgeçilmemesi gereken hareketlerden , hacim için bi katkısı olduğu soylenemez ama ısınmak için göğüs çalışmalarımdan önce ihmal etmediğim bi harekettir

4. jkdo

jkdo Üye

Beğenileri:
    113
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Universite
    Yer:
    Denizli-ist
    Kendimde deney yaptim bir ay bench basmadan workout yaptim (benchi birakmadan once 88 kg 6 tekrar) her neyse bir ay sonra uninin salona gittim guc kaybi yasanmamisdi aksine sasirtici olan 92.5 kg 4 net tekrar cikariyordum.aslinda sinav cekiorken core dedigimiz merkez bolge kaslarida calisior.ben tavsiye ediyorum hatta workoutla bodyi kombine edin bir yilik sporcuysaniz zaten hacim daha cok zor :( (fakir badiciler icin).sonra ne yaptigima gelince 3 hafta ara verdim sigara kullandim finallere hazirlandim sonraki gidisimde 72.5 kg 5 tekrar basiyordum bir aylik antrenman sonucu 80 kg bench presse kadar ciktim ama beni mutlu etmedi sonuc.bir haftadir workouta bir ay street workout ardindan haftada bir gun badi iki gun workout yapacagim.son olarak hacim icin ideal mi sorusunun cevabi gogusleri daha fit hale getrdigi kesin.

Son düzenleme: 22 Ağustos 2013
  5. fsmy

fsmy Üye

Beğenileri:
    184
    Ödül Puanları:
    53
    Şınav başlangıç seviyesi için belki hacim yapar ama bir müddet sonra yapmaz.şınav vücudu orantılı hale getirir ve merkezi güçlendirir.

6. onurerkan22

onurerkan22 Üye

Beğenileri:
    16
    Ödül Puanları:
    0
    Ben pek bilgili değilim burada sana cevap verebilecek çok tecrübeli insanlar var ama fikrimi söylemek istedim. Bence şınav sadece göğüs için değil bu sporun mihenk taşı hareketlerinden. Her açıdan faydası var , kesinlikle vazgeçilmemeli bence.

7. taxi driver

taxi driver Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    18
    bench press hareketinin son iki setini şnavla supersetlerim belli dönemler, faydasını çok gördüm

8. boksbody

boksbody Özel Üye

Beğenileri:
    2.870
    Ödül Puanları:
    123
    bende çocukluktan kalma bir alışkanlıktır şinav
    ne zaman bir dövüş filmi izlesem hemen şinav çeker aynada kendime bakardım :)
    şimdilerdede göğüs antremanı sonrası şinavla tamamlıyorum
    gözle görülür bir faydasını görmedim ama faydalı olduğu inancındayım
    hacim için çok faydalı olduğunu söyleyemem ama güzel görünüm için faydalı olacağı kanaatindeyim

9. umut-

umut- Üye

Beğenileri:
    66
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    tasarım
    Yer:
    izmir
    şınav evde yapılan antrenmanlarda evet başlangıç için iyidir ama ağırlık arttıramayacağın için belli bir noktaya kadar taşır ...

fakat eğer defin bir vicudun hacminden bahsediyorsan bir ere kadar farklı şınav şekilleri ile
    tek kol şınav
    dar tutuş şınav
    geniş tutuş şınav
    v.b.

işe yarar

Sayfayı Paylaş