Glucosamine Sulfate

Konusu 'Supplementler' forumundadır ve arnoldjr tarafından 23 Ocak 2006 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 16 üye.
  1. gr

gr Üye

Beğenileri:
    19
    Ödül Puanları:
    0

şimdi sen insanlara cahil diyosunya, sana ne demek lazim düşünüyorum düşünüyorum söyleyecek bir sifat bulamiyorum. sitede böyle milletin tartiştigi bir konuya gelip en ukala itici tavirla mesaj yazmak modamidir. şimdi millete ukalalik yapacagina araştir, oku, dediğin gibiyse düzgün bir tavirla deki böyle değilmiş, öyle oran buranda kopmasin, o nedir öyle. bilmiyorsan doğrusunu konuşma, konuşuyosan senin tabirinle kopmadan konuş, saygılı ol.

bende okudum bütün yorumlari sapa sağlam duruyorum arkadaş kopmadim, sana nooldu, neyse orasi ayri tartişma konusu,

burda yazanlari okudun sadece sonra koptun diyelim, çokta bilgilisin konu hakkinda bunu göstermek için iki tane cümle yazdin oraya kaynaği belli olmayan. ilk önce öğrenmen lazim olan şey,bilgi sahibiysen ukalalik yapamazsin, bilgi sahibi olmanin fedakarligidir bu. kulagina küpe olsun. aşağidaki makalelere bir göz atmani tavsiye ederim.

genelde doktor tavsiyesi olarak ağrilar için verilen bir ilaç olarak geçiyor. el altindan satilan bir ilaçta değil illegal reklami yapiliyo olsun.

http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC1724589/
    http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC1724589/pdf/v037p00045.pdf

http://www.pharmainfo.net/reviews/role-chondroitin-sulfate-modulation-degenerative-joint-disease

buda türkçe bir makale. tedavi alani olarak önerilmesine örnek.tedavi kisminda geçiyor.
    http://www.mc.metu.edu.tr/pdf/ODTU_SRM_brosur_osteoartrit.pdf

bu tavirda insanlardan heryerde var, bildiğini hazine sanan bunlada millete ukalalik yapan. bu tarz insanlarin sitede barinmasi safi zarar ne kendine bir faydasi olur böyle insanin nede bir başkasina. herşey beklenir kafasina estiği gibi konuşan insandan, önüne gelene yanliş bilgiyle tavsiyede verebilir, hoş değil hatta tehlikeli şeyler bunlar.

judgementday bunu beğendi.
  2. judgementday

judgementday Üye

Beğenileri:
    140
    Ödül Puanları:
    53
    Ya biri işe yaradı diyo diğeri tam tersi offf

3. qjack

qjack Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    13
    Yer:
    eskişehir
    Glucosamine ülkemizde çoğunLukta ortayaş üzeri ve yaşLıLara ekLem agrıLarı için dr.tarafından veriLen ve ilaç yerine konuLan bir madde oLduğu gibi unutuLmamaLıdırki SAGLIKLI her bireyede yine dr.tarafından tavsiye ediLen,özeLLikLede ekLemLerimizde fazLa yükün sebep olduğu baskıdan doLayı sakatLanmaya daha meyiLLi biz sporcuLar için günlük alınabilecek ve tendon yapıyı korumaya yardımcı oLacak bir gıda takviyesidir.

4. xardias

xardias Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    iyi günler arkadaşlar.benimde uzun yıllardan beri sağ dirseğimde ve elime kadar uzanan çok şiddetli bi agrı vardı.dinlendirince geçerdi.üstüne fazla gitmedim bende.spora başlayınca tekrar başladı doktora gittim tenisçi dirseği dedi.tedavi yönteminin yanında glikozamin+chondroitin tavsiye etti.hapını kullandım ama pek faydasını görmedim.enson bi arkadaşta Sansurface spreyyi tavsiye etti manyak bişey ve sonuç inanılmaz.dakikalar içinde ağrıyı kesti.annemin dizinde ve sırtında ağrı vardı ona kullandık annemde çok iyi oldugunu ve ağrı sızının kalmadığını söylüyor.adamlar değişik bi form yapmışlar.ve sprey olarak uygulanıyor.1 aylık dozu 40 küsür bişeydi bulmak zor biraz ama tavsiye ederim.
    [email protected]

Son düzenleme: 17 Kasım 2011
  5. MesutG

MesutG Üye

Beğenileri:
    188
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Kocaeli
    bende dün aldım hocamın tavsiyesi üzerine, omuzumda bir problem vardı 2 kez doktora gittim ve bana krem yazıp gonderdıler omuzumdakı problemın ne oldugunu bile çözemediler, 2 hafta spor yapmıcaksın dedıler tabi ben dinlemeıdm :) sadece omuz ve göğüs idmanlarımı kestim 2 hafta boyunca, ama verdıklerı krem de pek fayda etmeyınce bu ilaca yöneldim benım sorum su noktada bu ilaç kas gelişiminede olumlu etki eder mi?

6. Physiotherapist

Physiotherapist Üye

Beğenileri:
    33
    Ödül Puanları:
    0
    arkadaşlar bu glucosamine ürünlerini spora başladıktan ne kadar zaman sonra kullanmamı önerirsiniz? sonuçta kullanmak için ağrılarıın başlamasını beklemek bence hata olur. örn 6 7 ay sonraki bi gelişimden sonra kullanmaya baslamakmı iyidir 1 yıl sonraki bi gelişimden sonramı? bu süreçte eklem ağrısı yok tabiki. benim amacım bu süreçlerden sonra eklem ağrılarının başlamasına erken bi önlem almak için sorduğum ne zaman kullanmak daha iyi olur sorusu. şimdiden teşekkürler

7. wurtz

wurtz Üye

Beğenileri:
    94
    Ödül Puanları:
    38
    Yer:
    Bergama
    Yapılan araştırmanın neticesinde ortaya konulan bu sonuç işe yaradığının göstergesidir. Çok tartışmanın anlamı yok gibi duruyor.

On self report evaluations of changes across the 12 week supplementation period, 88% (n=21) of the glucosamine group reported some degree of improvement in their knee pain versus only 17% (n=3) in the placebo group.

8. boksbody

boksbody Özel Üye

Beğenileri:
    2.870
    Ödül Puanları:
    123
    bende glucosamine alacağım gibi görünüyor ancak forumda okuduğumkadarıyla herkes bundan bir ümit beklemiş, eklemlere iyi geldiği söylenmiş
    ancak benim merak ettiğim bodybuildingci arkadaşlara fayda sağlamışmı? bunun cevabı yok

Sayfayı Paylaş