Glucosamine Sulfate

Konusu 'Supplementler' forumundadır ve arnoldjr tarafından 23 Ocak 2006 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 16 üye.
  1. arnoldjr

arnoldjr Üye

Beğenileri:
    19
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    izmir
    Kikirdak agrilari olanlar icin cok fazla önerilen bir ürün.Kullanipta olumlu ya da olumsuz yorum verecek arkadaslar...Buyrun!

2. burgmann

burgmann Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    0
    anneanem

Merhaba, anneanem dizlerindeki ağrılar için günde 3 adet kullanıyor. Memnun olduğunu söylüyor, ancak dizleri için sadece bu ürünü değil başka ilaçlarda kullandı.l Solgar'in ürünü fiyatı bence oldukça tuzlu..90 adeti 90-95 ytl gibi..Benim de dirseğim ağrıyor artritten şüpheleniyorum. Mümkünü yok ağır tricepse giremiyorum. Tam dirsek kemiğim, kolu çok açınca ince ince sızlıyor, anneanemin doktoruna gidip Glucosamine Sulfate'in ben de işe yarayıp yaramayacağını öğrenmek lazım. Cüneyt bey siz kullandığınızda faydasını görmüşmüydünüz?

3. ALPEREN

ALPEREN Özel Üye

Beğenileri:
    470
    Ödül Puanları:
    0
    Bizimde annemin dizinde yırtılma olmuştu, bazı tedaviler uygulandı. Ancak dizleri şişiyor ve ağrıyordu. Dizi tam olarak düz yapamıyordu, kitlenmeler oluyordu.

Bir süredir solgar Glucosamine Sulfate 1000mg kullanıyor ve şuan ağrıları çok azaldı ve kayboldu diyebiliriz. Ayrıca dizi rahatlıkla bükebiliyor ve düzeltebiliyor. Günde 1 adet alıyor. Birkaç aydan sonra 2 adete çıkaracak. Belki 3-5 aydan sonra birde "Glucosamine Chondroitin Complex" dener.

solgar Glucosamine Sulfate 1000mg 59.900, eczacı artık tanıdı 55'ten veriyor.

Ortopedi doktorlarıda bu maddeyi önermeye başlamış.

Yapılan ciddi anlamlı klinik çalışmalarda, diğer ilaçlara oranla yan etki azlığı ve iyileşme saptanmış. Solgarın sitesinde klinik araştırmalarda var.

İşe yarayan nadir ek takviyelerden :)
    Genelde kullanım oranı olarak yani klinik deneylerde 1500mg vermişler. Günde 3 defa.

4. arnoldjr

arnoldjr Üye

Beğenileri:
    19
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    izmir
    Valla ben 3 aya yakin oldu kullaniyorum.Dizim icin doktor tavsiye etmisti ve gercekten iyi geldi.Ama dirsegim icin ayni seyi diyemem.Fark su ki dizlerimi dinlendirdim agirlik calismadim ama triceps e dur durak yok tabi:)

Solgar gercekten pahali.Ben yurtdisindan temin ettim..

5. burgmann

burgmann Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    0
    triceps

3 yıl önce cektirdiğim rontgene baktim gecen gün tricepsin kemiğe yapışma yerinde kalsifikasyon varmış.. Yani kireçlenme..3 sene onceki doktor ameliyat ile bu kireçlerin kazınması gerekir demişti :shock: Bir de doktorlar kusura bakmasın ilk söyledikleri şey "ağırlık kaldırma".. ee kardeşim sen ne biçim doktorsun profesyonel bir sporcu olsam napicam? sen dedin diye sporumu noktalayacağım :evil:

Bu yüzden doktora falan gitmekten vazgeçmiştim ta ki anneanemi adnan bağrıaçık'a götürene kadar..tamm bir sporcu doktoru (anneanem sporcu değil ama ), güreş milli takımı, ümit milli futbol takımı ve şimdi de yanılmıyorsam ülker basketbol takımının doktoru...herhalde tirceps çalışma demeyip daha pozitif tedavi şekli uygulayacağını düşünüyorum ..ben bir internet sitesinde (yurtiçi) solgarin değerlerine yakın bir glucosamine buldum yaklaşık yarı fiyata...

6. FleXoR

FleXoR Özel Üye

Beğenileri:
    10.235
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Antrenör - Yazar
    Yer:
    Kırklareli & sivas
    Bir zaman doktor bana da agırlık kaldırma dedi bende ona demekki agır kaldırma zamanım gelmiş dedim :D sonra doktorun yapamadığını spor cozdu (bel)

7. ALPEREN

ALPEREN Özel Üye

Beğenileri:
    470
    Ödül Puanları:
    0
    Geçmiş olsun,

Bazı doktorlar artık bunları tavsiye etmeye başladı.

8. Blitz

Blitz Özel Üye

Beğenileri:
    209
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Istanbul
    Her doktora da cok fazla ragbet etmemek lazim malesef. Basket oynarken feci sekilde bilegim burkulmustu, doktor doktor gezdim, hepsi 6ay-hayat boyu gibi surelerle bircok sporu yasakladilar ta ki Burhan Uslu'ya gidene kadar. Burhan bey de tam bir spor doktoru ve bana 15 gunluk fizyoterapi programi yazdi, spor yapabilirsin ama bileklik tak dedi, tum sorunlar da bitti. Yasakci doktorlara fazla guvenmemek lazim herseyin bir cozumu vardir bir yere kadar, tabi ki en kolay cozumu yasaktir, o gunden sonra spor yapmazsam bilegimin burkulmayacagini ben de biliyordum :D.

9. ALPEREN

ALPEREN Özel Üye

Beğenileri:
    470
    Ödül Puanları:
    0
    geçmiş olsun...

10. KaRaTe

KaRaTe Üye

Beğenileri:
    76
    Ödül Puanları:
    0
    Glucosamin bir ilaç değil..bir nevi alternatif tedavi yöntemi....Bende şu an kullanıyorum hatta glucosamin kremleri var..Türkiyede fiyatlar acaip pahalı..Günde en az 1500 mg glucosamin&chondroitin alınması lazım...

Türkiyede 50 milyondan başlayıp 150 milyona kadar çıkıyor oysa ben Romanyadan kremi ile beraber getirttim 180 tablet 50 milyon...Gerçekten işe yarıyor.

11. Pump Forever

Pump Forever Özel Üye

Beğenileri:
    458
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Ihracat Uzmanı
    Yer:
    Istanbul
    Merhaba

GNC de sormustum, Solgar'a gore cok daha uygun fiyatlari,
    gercek anlamda agrılarınız yoksa ve koruma icin aliorsniz günde 2x1000mg
    Eklem ve kıkırdaklarda yogun agrılarınız varsa gunde 3 x 1000 mg oneriyorlar....
    Tam olark etkilerini 2 aylık kullanımdan sonra goreceginizi belirtiyorlar..
    Agır Tricepts antremanı yapanlar icin, olmazsa olmaz ürünlerden galiba.. bende almayı dusunuyorum...

12. burgmann

burgmann Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    0
    glucosamine+triceps

Yarın ortopedist ile randevum var dirseğim için, glucosamine ile ilgili etraflıca bilgi edinmeye çalışacağım yetkili ağızlardan sizlere gelişmeleri bildiririm. :D

Karate hocam ucuz glucosamine nasıl getirtebiliriz acaba? doktor bana tavsiye etmese bile anneanem kesinlikle sürekli kullanmak zorunda solgara dünyanın parasını bayılmak çok kanıma dokunuyor. :evil:

13. ALPEREN

ALPEREN Özel Üye

Beğenileri:
    470
    Ödül Puanları:
    0
    Eczacı iyide tanıdı :) solgar 1000mg olanı 50 milyona alıyorum. Bu markaya güvendiğim için ama pahalı olduğu bir gerçek...

14. FleXoR

FleXoR Özel Üye

Beğenileri:
    10.235
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Antrenör - Yazar
    Yer:
    Kırklareli & sivas
    dizdeki agrı genelde diz kapagının altındaki kıkırdak dokusunun zayıflamasından kaynaklanır dizde 7 adet bağ vardır çapraz ön çapraz iç dış diye ayrılırlar bunlardan birinin yırtılmasından sonra ilaç kullanımına ilaveten kalan 6 bag kuvetlendirilerek 7 ciyi aratmamaktır boylece ne agrı nede sorun cıkar

15. Pump Forever

Pump Forever Özel Üye

Beğenileri:
    458
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Ihracat Uzmanı
    Yer:
    Istanbul
    Flexor usta;

Ozellikle bu donem, max kilolarimi arttirma cabasındayım, hareketlerin nerdeyse tamamında hatrı sayılır bir artıs sagladım (örn, shoulder dumble press- 34'er kilodan 40'ar kiloya cıktım), ancak antreman sonrası ozellike kol bolgemde farklı bir sızı hissetmekteyim.. sakatlık acısı degil, tatlı bir sızı, ama daha once hic yasamadıgım bisey.. uyurken bile zaman zaman uyandiriyor... tam bi yer agrimiyor kesinlikle tum kola yayılmıs bi agri... Kas agrisi degil bu yasadıgım, eklemlerle ilgili bi durummu soz konusu sence?? Max agırlıgını arttırdıgın zaman senin de basına gelir mi?? Glucosamine bu noktada care olur mu??

Saygılar

16. burgmann

burgmann Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    0
    Karpal Tünel Sendromu

Arkadaşlar dirsek ağrıları için doktora gideceğimi söylemiştim. Aslında spor yaralanmaları ve tedavileri ile ilgili bir ayrı başlık açılsa çok iyi olurdu.

Neyse dirseklerimi kontrol ettikten sonra doktor bunun sinir sıkışması ile ilgili olabileceğini düşünerek EMG çektirmemi istedi. (EMG koldaki çeşitli noktalara elektrik vererek sinir kaybı olup olmadığını ölçemeye yarayan bir ölçüm metodu.) Dün EMG'yi çektirdim, henüz doktoruma yorumlatamadım Ülkerspor ile yurtdışı deplasmana gitmiş ama raporda problemli sol dirsek için "Kubital Tünel Sendromu", sağ bilek için de "Karpal tünel Sendromu başlangıçı ile takip edilmesi" şeklinde yazmış. Karpal tünelin en belirgin özelliği de el ve kol uyuşmaları, genellikle ev işi yapan ev kadınlarda daha sık gözükürmüş.(Büyük ihtimalle annelerimizin büyük çoğunluğu da bu hastalıktan musdarip) Bilgisayar başında çok durmak da bunu tetikliyormuş. İleri safhalarda cerrahi müdahale (lokal anestezi ile) problemi durdurup geçirebiliyormuş. Yani demem o ki, el uyuşmaları pek hayra alamet değil bir uzmana gştmek gerekebilir. Benim vakadaki tedavi şeklini doktordan öğrenir öğrenmez sizinle de paylaşacağım. Yalnız EMG çeken doktor dirseklerin masaya sürekli dayanmaması gerektiğini bu şekilde durmanın da dirseklerde lezyona yol açtığını söyledi. Bilgilerinize..

17. Pump Forever

Pump Forever Özel Üye

Beğenileri:
    458
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Ihracat Uzmanı
    Yer:
    Istanbul
    Re: Karpal Tünel Sendromu

paylastıgın icin saol.. gecmis olsun.. doktora gozuktukten sonrada bize bilgi wer olur mu

Saygılar

18. atorex

atorex Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    13
    Yer:
    işçi
    ya ultimate nutrition da glucasamine yok mu idi. Belki o ucuz olabilir.

19. Despo

Despo ADMIN Yönetici Admin

Beğenileri:
    6.095
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Serbest
    Yer:
    Danimarka
    Ultimate´in Glucosamine Sülfate kapsül halinde var, 55-60 ytl arasi satilio 120 kapsüllü, yanilmiyorsam bir kapsül 500 mg.

20. doctor

doctor Özel Üye

Beğenileri:
    157
    Ödül Puanları:
    53
    glukosamin komplexleriyle ilgli yapılmış 15 kadar bilimsel çalışma var sadece bir tanesi plaseboya göre anlamlı bende bunu bile bile omzumdaki sakatlık için kullandım bir miktar fayda gördüm gibi ancak psikolojik + antrenmanın doğal etkisi de olabilir bir daha da kullanmadım ortopedist arkadaşlar hastalara öneriyorlar ancak reçeteye tabii olmadığı için hepsi kullanamıyor malum tr şartlarında halen fiyatları yüksek paranız varsa sakatlanmadan destek amaçlı kullanmanızı öneririm sakatlandıktan sonra etkinliği muamma

Sayfayı Paylaş