Genrise Whey Protein

Konusu 'Proteinler' forumundadır ve Despo tarafından 1 Mayıs 2011 başlatılmıştır.

Bu ürün sizce nasıl ?

1. Çok iyi

oy sayısı 148
    41,9%
  2. Orta karar

oy sayısı 144
    40,8%
  3. Başarısız

oy sayısı 61
    17,3%
Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 291 üye.
  1. tunabey

tunabey Üye

Beğenileri:
    13
    Ödül Puanları:
    18
    Peki dostum senin bildiğin sana uzatmayacağım :). Bu arada satıcı filan değilim, genrise kartımı kullanmak isteyen varsa kullansın diye 3-4 kişiye yazdım birisi de sendin. Vallahi ben gerçekten sana kötü bir şey demek istemedim, insanları kırmak isteyen biri değilimdir. Ama alışılanın aksine konuşursan insanlar senden kaynak bekler doğaldır bu... Fake hesap filan değil bodyforumda hiç takılmadım, Aziz Sancara filan değinmişsin sonra anlayamadım pek seni hangi dakika da denmiş onu söyle diyorum düzgün bir üslupla sen bana neler demişsin... Yemişim Genrise'ı da onu da bunu da ben kullanıyorum isteyen kullansın istemeyen kullanmasın, insanları kırmak sağa sola saldırmak bu kadar kolay olmamalı, iyi forumlar...

2. TIME

TIME Üye

Beğenileri:
    37
    Ödül Puanları:
    38
    Genriseyi bu forumda en çok koruyan insanlardanım ama bir eleştiri geldimi bunu hemen kötüye yormamalı insan bir demeli bu adam ne diyor yada bırak beni ben cahilim ok bari genetikçilere bişey demeyin he onlarada lafınız olur tamamdır ama onlar kadar bilgili olmalıyızki bu konuda onlara karşı tezimiz olsun elimizde burası bir forum insanlar ürünler hakkında iyi veye kötü şeyler söyliye bilirler yerli yabancı kos koca forum sahipleri bu işi yapıyor burada her ürün hakkında yanlışlarıyla doğruları ürünlere yorum yapılıyor demez mi adam banlayın şunları ürünleri karalıyorlar satışımızı engelliyorlar bak helal olsun demekki demokratik bir ortam yaratabilmişler demek istediğim direk insanları hedef almayın yorumlarınızda körü körünede savunmayın.

technical1967 bunu beğendi.
  3. wrestler

wrestler Super Moderator Yönetici Super Moderator

Beğenileri:
    3.368
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    TOKAT
    Arkadaşlar bir soz vardir affiniza siginirak; Ölüyü fazla incelersen ya ossurur ya sı*ar..

Açık net olan şu; Genrise muadillerine gore en ucuz urun. Ve diğerlerinin protein oranini sadece kutularında beyan edilene gore biliyoruz. Genrise yi ise ben de dahil bir kac arkadaş analiz ettirdi. Yani eminiz.

Bakın 'muadil' dedim. Çünkü hepsinin icerigi whey protein. Kutuları ambalajları farkli olabilir ama içerik ayni.

Ha su CFM cros flow filtration ya da UF yani ultrafiltrasyon yöntemine.. Genrise UF yi kullandığını beyan etmiş. Biraz baktim. Bu sistemde kimyasal işlem yok. Düşük isida işlem yapılan bir teknik. CFM isolate urunlerde kullanılıyor. Anladığım kadarıyla daha seçici bir sistem. Bu sebeple isolatelerin protein orani yuksekken yag ve seker orani düşük. Yani CFM ile UF aynı yöntem fakat filtrasyon hassasiyeti yuksek. Markasi farketmez Konsantre whey ise urun UF isolate ise CFM oluyor. Bir ion exchance yöntemi var. Bu yöntemde kimyasal kullaniliyormus galiba. Bu sakıncalı olabilir.

Whey proteini kalp büyütür mu gh salınımını artırır mi? Tmm bazı proflar büyütür diyor. Merak ettiğim @TIME . senin prof akrabaların kalp buyutmesindeki mekanizmayı açıkladılar mi? Yani whey in hammaddesi peynir. O zaman peynir de aynini yapabilir. Ya da bu bir protein. Proteinler kalp kasini büyütebilir o zaman? GH salınımı icin. Bilimsel kaynaklara bakmadim ama hic gerek duymuyorum. Gh i artirsaydi inanın farkına varirdim :) insanlar gh icin tonlarca para veriyorlar. Ve bu insanlar whey i olcek olcek içenler.

Baştaki söze dönerek noktalarsam bu başlıkta ölüyü sı*ctırdık maalesef. Bilgiler veriler burada. Acik net. Genrise en ucuz whey ve icerigi temiz. İsteyen ucuza genrise alır isteyen almaz. İsteyen whey içer isteyen kalbim buyur korkusuyla icmez.

tunabey, HG! ve kdrklc54 bunu beğendi.
  4. TIME

TIME Üye

Beğenileri:
    37
    Ödül Puanları:
    38
    Benim kullanmadığım bir şey kalmadı kendi iğnemide kendim yaparım merakın buysa madem bu kadar netsin cıkarsın tv ye genetikçilerin karşısına siz yanlışsınız ben doğruyum dersin noktayı koyarsın sanada nobel verirler genrisede ödül verir bakarsın şu farkına varma olayına gelince sende olur başkasında olmaz diye bişey yok şu konularda bilgin olsa içim yanmıcak steroid bile her kezde her sonuçu vermez sen gelmişsin whey kullandım bir farkı olsa hissederdim diyorsun.benim akrabaları acıklasın diyorsun bişey savunuyorsun sonrada araştırma yapmadım diyorsun zor değil gidersin bir genetikçiye sorarsın sebebini ama dur bu adamlar şimdi bişey bilmezler gitme sen boşver okumada böyle havaya soru sor bu bilim adamları cahil sen otoritesin o zaman yada senin yapın laboratuvar sen içersin bizede anlatırsın senin dinleriz bundan sonra tamam

Sent from my iPhone using Tapatalk

shaq bunu beğendi.
  5. wrestler

Beğenileri:
    3.368
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    TOKAT
    @TIME konu disi kisisel dialoglara girmek istemiyorum. Zaten forum kurallari geregi de yasak. sadece bana cevaben yazdigin su mesajin icerigindeki uslubuna sasirdim acikcasi. Ben sadece bahsettigin kisilerin neden whey kullanimini sakincali bulduklarini merak ettim. ve senin de bu baslik vesilesiyle arastirmaci bir yapiya sahip oldugunu dusunuyorum. bu sebeple sordum. bunda agressiflesecek bir sey yok (muhtemelen agressiflesmedigini iddia edeceksin). Kaldi ki ben soylenen herseye inanacak biri degilim. Birisi akrabam abd de prof o soyledi diye hmm wheyler kalp kasini buyutuyomus icmeyim demem. Nedenini sorgularim. Ote yandan bu sayfada yazdigim seyleri okudugunu begenilerinden biliyorum. yazdigim seylere bakinca bu konularda cahil birine benzetmene de sasirdim.

Sen boyle ustune gidince meragim artti. ben arastirmadim evt ama iddia ediyorum. whey proteinler tek basina gh i artirmaz. Belki cok eser miktarda onemsiz kayda deger olmayacak artislar saglayabilir ancak bahsedildigi gibi sagligi olumsuz etkileyecek akromegali riskini artiracak derecede olmayacagini iddia ediyorum. Sen arastir madem genetikciye gitmek zor degil sen git sor prof akrabalarina da sor bana burada ispatla.

aksi taktirde bu mesajimdan onceki yazdiklarin havada kalacaktir.

6. TIME

TIME Üye

Beğenileri:
    37
    Ödül Puanları:
    38
    Bişey soruyorsun güzel ama inadına anlamak istemiyorsun ben söylemiyorum genetikçiler söylüyor bunu şaka yapıyorsun ben öyle anlıyorum tv lerde konuşuyorlar adamlar bana halen ispatla diyorsun benim görevim değil ispatlamak ben müşteriyim genetikçi değilim doktor ne dersen ona inanırım şimdi dna sayısını yazsam hayır bana ispatlamı diyeceksin veya dünya yuvarlak desem uzaya çıkıp sana resim videomu gönderecem bunun mümkün olmadığını bilmelisin o zaman doktorlara inanıcaz he sen diyorsunki ben inanmam sen ispat et mantıktan uzak yorum yapma.

7. wrestler

Beğenileri:
    3.368
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    TOKAT
    Prof da soylese bilimsel bir arastirmaya dayandirmasi lazim. Ben arastirdim wheyin kalp kasini buyuttugune gh i hastalik olusturacak derecede artirdigina dair bilimsel bir arastirmaya rastlamadim. Sen sadece proflarin soyledigine dayanarak mi bu gorusu benimsedin? Bu konuda proflarin sozlerine paralel bizi yonlendirecegin bir calisma var mi?

8. TIME

TIME Üye

Beğenileri:
    37
    Ödül Puanları:
    38
    Sonuçta araştırma yapan onlar ben yapıcak değilim tabikide ülkemdeki doktorlara güvenecem kaldıki yabancı basındada var büyüme hormonunu tetiklediği bu belki 30 gr da olmaya bilirde 100 grda olabilir zaten doktorlar hiç kullanmayın demiyor ölçülü kullanın diyor ama ben dikkat ettim sen kaç defa yazmama rağmen bana bütün araştırmaları yapan kişiymişim gibi yaklaşımın bu tuhaf gelmedi değil yani bir dakka bu kişi kendi demiyor doktorların dediğini söylüyor diye hiç mi düşünmedin bende bunu merak ediyorum yani ben desem whey protein bişey yapmaz için içebildiğiniz kadar dünyada kabulmü görecek hadi ben tv yada dergide yazan doktorların söylediğini savunuyorum arkamada bu doktorların söylediklerini alıyorum sen whey protein bişey yapmaz istediğiniz kadar içebilirsin nasıl diye biliyorsun bu ürünlerin üzerinde bile sağlık uzmanı veya diyetisyen tarafında önerildiği şekilde kullanın derken sen bişey yapmaz yetkisini nerden alıyorsun.şimdi bu forumda aa bişey yapmıyormuş diyip de ya yaparsa bu sorumluluğu nasıl üzerine alabiliyorsun.

--- Mesaj birleştirildi, 31 Ekim 2015 ---
    hadi ben sana yardımcı olayım kıyamadım yine :D Mehmet öz kendisi basında en çok cıkan ünlü doktorlardandır kalp doktorudur kendisi sabahları 30 gr whey tükettiğini söyler ve bunun çok iyi olduğu söyler yalnız şunuda ekler bu whey proteinlerin yapımı çok önemli bildiğiniz güvendiğiniz ürünleri terçih edin der bir kacta tıp dili kullanır fabrika proteinlerin zarar görmemezi ile ilgili.
    --- Mesaj birleştirildi, 31 Ekim 2015 ---
    bu arada bende whey kullanıyorum ve öyle böyle değil ama ben sonucuna katlanırım diyorum ama beni çok üzüyorsunuz üzerime geliyorsunuz beni hedef almayın bunları tv lerde söyleyen doktorlar ben değilim lütfen.

Son düzenleme: 31 Ekim 2015
  9. wayerlatsou

wayerlatsou Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    13
    Meslek:
    serbest
    Yer:
    ankara
    Konu cok iyi olmus ha ama baslik havada asili kaldi bu tartismsyi baska bi konuya alsak nasil olur mod.

FatihSüleyman ve wrestler bunu beğendi.
  10. wrestler

Beğenileri:
    3.368
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    TOKAT
    Tmm ben bilimsel kaynak gosterirsen ikna olabilecegimi dusunmustum. Gostermedigin icin kendi adima ikna olmadim. Sana mesaj yazdiktan sonra ben de soyle bir karistirdim ama kalbe zarari diye arattim tam aksine faydalarini yazan calismalari bulabildi google.

sen de soyluyorsun. dr oz zarari olmaz derken baska bir uzman zararlidir diyor. bu durumda ben dr oz un dedigini benimserim cunku faydali oldugunu gosteren bilimsel dayanaklari var.

ote taraftan ben "whey protein bişey yapmaz istediğiniz kadar içebilirsin" seklinde bir sey yazmadim. sadece kalp buyumesi ve gh artirdigini gosteren bilimsel calisma yok dedim.

shaq ve wayerlatsou bunu beğendi.
  11. TIME

TIME Üye

Beğenileri:
    37
    Ödül Puanları:
    38
    kaynak dolu her yer Mehmet bey yalnız 30 gr diyor fazlası zararlı diyor burası çok önemli.

12. larrikin

larrikin Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    13
    Hocam bugün geldi muz aromalı hatta fotoğraf çektim. Kutu gayet sağlamdı güvenlik ambalajındada bi sıkıntı yoktu. Daha yeni tadına baktım lor peynirini suyla karıştırıp içmeye çalışmıştım baya kötü gelmişti. Genrise ilk içtiğimde direk lor peyniri tadı geldi ağzıma çok az bi boğazımda hissettim muzlu olduğunuda andırıyor diyebilirim. Yani gözümü kapatıp sorsalar hangi aroma diye net muz diyebilirim. Ama diğer tozlara göre (3 kutu kullandım) aroma baya baya az. Fakat şunu söyleyebilirim çok rahat içilebilyo ve karışıyo. Bu lor peynirine benzemesi aynı zamanda içinde sadece muz aroması ve sorbitol (tatlandırıcı) olması çok mutlu etti. Türk malı ve fiyatıda ucuz. Biraz daha güvenirsem sanırım fena şekilde destekçisi olucam. Biraz ayrıntılı oldu fakat herkesin kafasında soru işareti var o yüzden böyle yazdım umarım yardımcı olmuştur . Forumda gördüğüm arkadaşın dediği gibi yabancı markalara çok rahat güveniyorken Türk markalarına güvenmememiz garip. Bu arada biraz nemli ve topaklanmış gözüküyo fotoğraflarda fakat kesinlikle karışma vs. hiçbir sorunu yok. Yapay malzemelerin az olduğundan bu görüntü çıkıyor diye düşünüyorum. Zaten değdiğim anda dağılıyo.

[​IMG] [​IMG]

tunabey bunu beğendi.
  13. wrestler

Beğenileri:
    3.368
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    TOKAT
    Urunun analizi uyeler tarafindan defalarca yapildi. tadi icimi de hosuna gittiyse guven problemi kalmamistir.

kdrklc54 bunu beğendi.
  14. kdrklc54

kdrklc54 Üye

Beğenileri:
    16
    Ödül Puanları:
    28
    Yer:
    sakarya
    firma kurucusu muzlu tavsiye etmişti ben tutti frutti aldım ama bi daha muzlu alıcam bende seninle aynı fikirdeyim kolay karışıyor günlük protein açığımı kapatıyorum

SM-N9000Q cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

15. kdrklc54

kdrklc54 Üye

Beğenileri:
    16
    Ödül Puanları:
    28
    Yer:
    sakarya
    lor peyniri yerken boğazımda bi tortu kalıyordu bundada oluyor içim acayip rahat resmen aromalı peynir whey içiyorum

16. larrikin

larrikin Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    13
    Aynen hocam bundan sonra böyle kaliteli ve ucuz bi iş yaptiği için Türk markasina tam destek :)

kdrklc54 bunu beğendi.
  17. kdrklc54

kdrklc54 Üye

Beğenileri:
    16
    Ödül Puanları:
    28
    Yer:
    sakarya

SORBİTOL E 420 KULLANMASI BENI ÇOK MUTLU ETTI YAZMISSIN HAKKINDA NE BILIYORSUN PAYLAŞIRMISIN MERAK ETTIM BENDE ONU HAKKINDA PEK BILGI SAHIBI DEĞİLİM ?

18. larrikin

larrikin Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    13
    Hocam ben orda yanlış anlaşılmışım orda demek istediğim mesela başka bir toza baktığımızda örneğin multipower wheye baktığımızda kıvam arttırıcı , guar gam , soya lestini , sodyum siklamat , asesulfam-k i sodyum sakkarini , E ile başlıyan bir sürü yapay madde. Bunlar bulunurken tat veren kıvamını güzel yapan sanırım bu maddeler. Genrise'de ise sadece tatlandırıcı olarak sorbitol var. Arada gerçekten azımsanmıcak kadar uçurum var bence. Tabi çok bilgili değilim hatta bu konuda hiç bilgili değilim sadece yanlış anlamadıysam durum böyle. Sanırım link atmak yasak ama sorbitol diye aratırsanız ben aspartam gibi zararlıdır aman kullanmayın vs. böyle bir yazı göremedim.

19. kdrklc54

kdrklc54 Üye

Beğenileri:
    16
    Ödül Puanları:
    28
    Yer:
    sakarya
    Eyvallah anladım kardeş :) araştırdım aynı fikirdeyim öyle aman aman bişey bulamadım dediğin gibi

20. wrestler

Beğenileri:
    3.368
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    TOKAT
    Tatlandırıcılar içinde aspartam a dikkat edin arkadaşlar. En tehlikelisi şu an o.

Sayfayı Paylaş