Genrise Whey Protein

Konusu 'Proteinler' forumundadır ve Despo tarafından 1 Mayıs 2011 başlatılmıştır.

Bu ürün sizce nasıl ?

1. Çok iyi

oy sayısı 148
    41,9%
  2. Orta karar

oy sayısı 144
    40,8%
  3. Başarısız

oy sayısı 61
    17,3%
Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 291 üye.
  1. uykusuzburak

uykusuzburak Üye

Beğenileri:
    875
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    turizm
    Kalite sertifikasyonlarına, müşteri hizmet ve temsilciliklerine, bağımsız gıda denetim kontrol kuruluşlarına maliyet olarak bakarsanız bu sektörde kesinlikle barınamazsınız. Kaliteyi hedefleyen büyük firma olmak istiyosanız elinizi taşın altına sokup bu maliyetlerin altına giriceksiniz. Müşteriye yaptığınız işin ne kadar düzgün ve nizami olduğunu kanıtlıcaksınız. Hiçbi denetime tabi olmadan kapalı kapılar ardında üretim yaparak büyük firma olunmaz. Genç nesil belki bilmez, zamanında sporcular nitrofull firmasına güvenerek ne kadar büyük bi hata yaptıklarının farkına vardılar. Hatalardan ders almazsak, hayat boyu sürekli duvara toslar dururuz.

Son düzenleyen: Moderatör: 28 Mayıs 2015
    mehmet2576 ve dartanyan1991 bunu beğendi.
  2. AxiboY

AxiboY Üye

Beğenileri:
    687
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Hukuk
    Yer:
    Kocaeli
    Bak bu dediğine gerçekten hak veriyorum, düşünmedim değil. Ama her zaman iyiye yorarım çevremde bulabilirsem eğer üni öğrencisi ve gönüllü olarak analiz yapabilecek ilk fırsatta analiz ettirmeyi düşünüyorum.

3. muscleboys

muscleboys Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    3
    http://www.genriseshop.com/index.php?do=dynamic/view&pid=28 buyrun bu inanmayan abilerimiz için girsin baksınlar hardlıne size övmek için paramı verdi bilmiyorum öneden kotuleyenler hardlıne simdi övüyolar önceden korkardık hardlıne içinde ne var diye simdi abilerimiz hepsi övüyo zam yaptı diye alıyolar bakın hammadde olarak kim daha öndeymiş

Konu dışı yorumlar yapmayınız. Son uyarıdır!!!

Son düzenleyen: Moderatör: 28 Mayıs 2015
    BamBam16 bunu beğendi.
  4. dartanyan1991

dartanyan1991 Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    18
    bu inceleme 2011 yılında yapılmış bir inceleme 3-4 yıl öncesine ait yani. forumdaki arkadaşlarda genrise ilk çıktığı zamanlar çok kaliteliydi sonradan bozdular diyor zaten güncel tarafsız kaynaklar önemli

5. oviedo

oviedo Üye

Beğenileri:
    242
    Ödül Puanları:
    53
    Telefonun ucunda en azından mesai saatleri içinde muhattap birinin olması gerekliliğine inanıyorum, ama call center dediğimiz her an müşterinin problemine yanıt verecek bir müşteri temsilciliği sistemi ciddi maliyet demektir. Maliyetleri azaltma ve kaliteyi düşürmeden ciddi satış rakamları yakalama noktasında BİM örneğini verebilirim size, her marka Migros olmak zorunda değil. Reklam tanıtım maliyetlerini minimize ederek de markayı sektörde başarılı bir şekilde konumlandırabilirsiniz. Genrise ile Nitrofull kıyaslaması da bu bağlamda pek doğru olmamış, zira raporlar ortada.

wrestler bunu beğendi.
  6. AxiboY

AxiboY Üye

Beğenileri:
    687
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Hukuk
    Yer:
    Kocaeli
    Anlamadığım şey hangi seçenekleri tıklıyorsunuz da bu linki elde ediyorsunuz tüm siteyi gezdim ama bu yazılara denk gelemedim, sizin verdiğiniz link haricinde. Bende mi problem var bulamıyorum yoksa sizin mi sitenin tasarımıyla ilgili bir bildiğiniz var ?

Toplam 4 kutu aldım 2 si kendime olarak 2 si arkadaşlara ve arkadaşlarımdan birisi sporu bıraktığı için 3 kutu bana kaldı. Genel olarak sabah kalkar kalkmaz, idman öncesi ve idman sonrası olarak kullanıyorum. Aslına bakacak olursak şuan için memnunum, yani şöyle memnunum biliyorsunuz ki protein tozu diğer creatine nox vb. ürünler ile bir tutulamaz. Düzenli kullanım ile birlikte kas kütlesi arttığında etki aldığınızı söyleyebilirsiniz. Genrise başlamadan önce scitec ondan önce optimum kullanıyordum. Düzenli olarak protein almaya çalışıyorum. Şuan için gözle görülür bir değişimim oldu ama bunu Genrise bağlamıyorum, çünkü Bcaa, Bsn Nox, Omega3 ile birlikte kullanıyorum. Tadında sıkıntı yaşamadım, köpürme olmuyor, topaklanma olmuyor sadece içeriğinde çok fazla katkı maddesi olmadığı için hafif nemli, ölçekte kalıp gibi duruyor vs., genel olarak aldım kullanıyorum analiz ettirme durumum olursa ettireceğim. Alacak kişilere kesinlikle al yada kesinlikle alma demem çok iyi beslenen biridir bu ürünü alır derki çok iyi etki bende, ama çok kötü beslenmeye kullanır hiç etki etmedi gibi konuşmalar elbet olacaktır.

7. dartanyan1991

dartanyan1991 Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    18
    scitec den memnun muydun ?

8. muscleboys

muscleboys Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    3
    Benim burda amacim kaliteli mali hammadeyi boyle fiyata almak keske diger markalarda bu fiyata olsa salon sahiblerine yuzde 30 gibi indirimden geldigin icin burda ovunuyolar.kendim bu mali kullaniyorum diger urunlerden safligindan kaliteliginden hemen anliyabilirim bunun ozelligi cok fazla kimyasal icerik katilmamasi bunuda zira analizler gosteriyo yani boyle mal varken niye amerikan pazarlamasina kanalim amacim burda reklam yapmak degil dogrulari soylemek niye 2 kati para verelim boyle bize uyugun kaliteli mal olan varlen bn denedim tatmin oldum hala kullaniyorum tadida hosuma gidiyor su yazimdan bir seyler anlayanlara denemelerini tavsiye ederim istemeyenlerde burda böbürlenmesinler

9. BamBam16

BamBam16 Üye

Beğenileri:
    82
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Hukuk
    Yer:
    Bursa/Ankara
    Kaliteli hammadde işi hikaye bir protein tozu diğerinden iyi değil. En azından piyasada gördüklerimizin birçoğu birbirine denk hepsi iyi ürünler. Nitrotech ultimatten iso100 multipowerdan iyi mi? Bir farkları yok. Ben bulk definisyon moduma göre bir karbo oranına, iki fiyatına, üç tadına bakarım. Muscleboys firma çalışanı mı değil mi bilmem ama kimse kusura bakmasın eşeğin bir tarafına su kaçırmışlar. Yok maliyetti masraftı her şeyden kaç, 3-4 sene önceki analizini aynı hammaddeyi kullanıyormuş gibi yayınla (bunun eski kaliteli hammaddeden yapılan analiz olduğunu o zamanın yorumlarına bakarak da çıkarabilirsiniz) adam gibi aroması olmayan protein tozuna 130-140 TL fiyat çek. İndirim ayaklarından 400 liraya 4 kutu de. Bilen bilir bu markayı bu forumda benim kadar hararetli savunan olmamıştır. Arkadaşlarıma, salondaki tayfaya tek tek resmen gönüllü reklamcılığını yaptım. 4 kutu 340 TL kampanyasından son bir sipariş verdim. Resmen dişini geçirebilen geçiriyor vatandaşa. E tabi artık Genrise da popi sahibi. Biz ısrarla Türk diye korudukça işin tadını kaçırdılar. Bu sondu ben bundan sonra inadına cebimi yakma pahasına kampanyalı ithal ürün bakarım Genrise'a da çilekli aromasıyla hayatta başarılar diliyorum.
    --- Mesaj birleştirildi, 28 Mayıs 2015 ---
    Çilekli protein tozu da sevmem zaten.

Npanga bunu beğendi.
  10. wrestler

wrestler Super Moderator Yönetici Super Moderator

Beğenileri:
    3.368
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    TOKAT
    Aynen.. Maliyetten kısacağım diye ciddiyetten, güvenden olmaya örnek Genrise..

Kaçırdığı müşterilerinden biri benim işte. Canlı örnek..
    Aromasi ve topaklanma ne durumda? 10 uzerinden notlarsan kac verirsin?

Bu arada analiz raporunun tarihi gunceldi yanlis hatirlamiyorsam.

BamBam16 bunu beğendi.
  11. BamBam16

BamBam16 Üye

Beğenileri:
    82
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Hukuk
    Yer:
    Bursa/Ankara
    Analiz yeni mi bilmiyorum ama Genrise'ın sitesinde analizin eskiden yapıldığına dair bir ibare var aynen alıntılıyorum:
    "Ambalaj ve etiketlerimizde değişiklik yapılmadan önce yapılmış olan bu çalışma şu an etiket ve ambalajları ile müşteri memnuniyeti ve tanınırlık dikkate alınırsa, yani 2. ve 4. kriter bugün değerlendirilmiş olsa bu kriterlerden de daha yüksek puan alacağı aşikardır. Sonuç olarak Genrise markası bir dünya markası olma yolunda emin adımlarla ilerlemektedir.Yapılan çalışma aşağıdadır."
    Ayrıca benim bildiğim sizin bahsettiğiniz ilk hammaddenin analiziydi. Yanlışsam düzeltin markaya çamur atmış olmayayım.
    Tadı yok. Yani kesinlikle kakaolu denemez. Seyrek tuttuğunuzda tatsız ben süt ve yulafla karıştırıp çekiyorum ona çok yakışıyordu. Ancak ithal tozlara göre tat yönünden zayıf daha doğrusu bu sizin ağız tadınıza göre değişecektir keza tadı yok. Topaklanma hiç olmuyor. Benim gördüğüm kolay karışan tozlardan. Kap içinde o rutubetli duruşu da yeni ambalajla oldukça azalmış, whey daha taze kalıyor gibi geldi bana.
    --- Mesaj birleştirildi, 29 Mayıs 2015 ---
    Ağzımın tadı mı alıştı uzun süre kullanmaktan bilmiyorum ama bu aromasız ve tuzlu tadı hoşuma gitmeye başlamıştı. Ceviz yulaf sütle ara öğün yapıyorum en favori içeceğim oluyor. Ama kesinlikle aromaya alışanlar bir müddet sıkıntı yaşayacak. Ben weider premium wheyin yoğun çikolata aromasından sonra geçmiştim Genrise'a bir ay boyunca aga bu nedir nasıl içilir diye gezdim. Şu anda kendime şaşırıyorum ama memnunum tada 8 derim. Antrenman sonrası kullanımlar için kullanılan su miktarı azaltılıp whey miktarı arttırılırsa tadı güzel oluyor yoğun kıvamlı oluyor bu tiyoyu da vereyim okuyanlara. Keza topaklanma da 8. Kimi proteinler çalkala çalkala dağılmaz kesinlikle öyle değil. Ama mesela syntha 6 gibi 3 saniye sallandığında hemen karışmıyor. Makul: 8 derim

Son düzenleme: 29 Mayıs 2015
    wrestler bunu beğendi.
  12. bodymann

bodymann Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    Arkadaşlar, ben Genrise kurucusu ve ortağıyım yıllardır bu forumu takip ediyorum. Hayatımda ilk defa bir forumda yazıyor olacağım. Öncelikle telefon olayına geleyim. Sadece online alışveriş yapan Genrise Kullanıcıları için ayrı bir hattımız ve bu konuda görevli bir çalışanımız mevcut . Mesai saatleri içerisinde Cevaplanmayan telefon diye birşey olamaz. 2. Konu düşük masraf kaliteli hammadde ucuz fiyat politikası ile çalışmaktayız . Masraf derken reklam giderlerinden bahsedilmektedir. Genrise 2004 yılında ilk 2 aylık reklam gideri 320.000 TL dir. Sponsorluklar , fuar , yazılı ve görsel basın reklamları gibi. Bunlarda maliyeti yükselten giderlerdir. Diğer konu hürriyet gazetesinde yayınlanan çalışma bilgimiz dışında geniş bir çalışma olup eski tarihli bir çalışmadır. Analiz raporu ise yeni tarihli ve bakanlık labaratuvarında yapılmıştır. Biz alımı yaptığımız hammaddelerin analizlerini her alımda yaptırırız ve tüm ithal yerli firmalarda bu şekilde Çalışır. Genrise hiçbir çalışanı forumlarda yazmaz . Burada markayı öven Yada eleştiren hiçbir Kişiyi tanımayız . Müşterimizdir memnun kalmıştır Yada kalmamıştır fikirlerini yazmaktalar. Biz bir Türk Firması olarak siz Değerli sporcularımızdan Beklentimiz tüm Türk firmalarını desteklemeniz . İnanın bu Türk firmaları ve Genrise bir çok zorluklara rağmen mücadeleye devam etmekteler.

oviedo bunu beğendi.
  13. Npanga

Npanga Üye

Beğenileri:
    26
    Ödül Puanları:
    28

Hocam 10 numara yazı yazmışsın aynen öyle. Artık şu markayı savunasım kalmadı, yazıklar olsun. Böyle fiyat artışı mı olur yahu, bir de Türk markası. Burada belki haberi olmayanlar vardır yazayım öğrensinler:

4 kutu fiyatı ben ilk genrisenin fiyatlarını sitesinden inceledimde 297 TL idi, evet 297. 1 sene önce falan değil bu durum, birkaç ay önce idi, yıl 2015 yani. Sonra 340tl mı ne oldu, şimdi de yaklaşık 400 tl. Birkaç ayda 4 kutuya yapılan zam 100 lira civarı. Ayrıca da çok fazla önemli olmasa da fiyatının yanında 2.1 kg agırlıgı da, bir çok marka bundan ağır satılıyor.

Kendileri mi üretecekler ne yapacaklarsa kaliteli üretim yapsınlar, şu fiyatları düşürsünler. Aksi taktirde bir önceki zam zaten beni soğutmuştu, şimdi iyice cılkı çıkmış oldu benim için. Tavsiye ediyordum başkasına, içimden geleceğini sanmıyorum şu olaydan sonra.
    150tl yapsalar, çok şaşırmam artık.

Genrise yetkilileri okur bu yazdıklarımı umarım da kısa zamanda yapılan bu REZİL zam politikalarını gözden geçirirler, İyi ki ambalaj değişti yesinler, önemli olan içeriği ve fiyatı.

BamBam16 bunu beğendi.
  14. oviedo

oviedo Üye

Beğenileri:
    242
    Ödül Puanları:
    53
    Laboratuvar analiz sonuçları ile : http://www.genriseshop.com/index.php?do=dynamic/view&pid=27, farklı markaların kıyaslandığı protein tozu analiz çalışmasını karıştırıyorsun. http://www.genriseshop.com/index.php?do=dynamic/view&pid=28

Lab. analiz sonucu güncel tarihi yazıyor orada 22.05.15.

15. BamBam16

BamBam16 Üye

Beğenileri:
    82
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Hukuk
    Yer:
    Bursa/Ankara
    Yok protein tozu kıyasından bahseidyorum. Laboratuvar analiz sonucundan bahsetmiyordum. Zaten o konuda da bir şüphem yoktu. Genrise'ın övündüğü sitesinde anasayfada bu reklam var yani ntv'de vs. yayınlanan, eski bir analizdir. Hammadde kalitesinden değil protein oranından bahsediliyor sadece sizin dediğiniz analizde Sağlık Bakanlığı'nın yaptığında. Ntv'nin yayınladığı hammaddeden dem vurulan analiz eski diyorum ve evet insanların Genrise'dan övgüyle bahsettiği zamanların ürünlerine tekabül ediyor ve herkes diyor ki o eski ürün kalitesi yok. Sağlık Bakanlığı'nın analizi zaten beni heyecanlandırmamıştı nitrofull gibi patates satacaklarını düşünmüyordum. Bodymann da açıklamış. Kendimi ifade mi edemedim? 2 analizle fiyat 140 olduysa reklam yapsalar altın kesesinde satacaklar bunu mu çıkarmalıyız?

AxiboY bunu beğendi.
  16. AxiboY

AxiboY Üye

Beğenileri:
    687
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Hukuk
    Yer:
    Kocaeli
    Pek memnun kalmadım açıkcası hem casein hem whey diye aldım ama tatmin etmedi beni. Casein ayrı whey ayrı olarak kullanılması her zaman söyleniyordu ama denemekte fayda var dedim sonucu hüsran. Yeni fiyat gerçekten uçmuş iyice 2 kutum daha var kullanacağım ama fiyatlar böyle devam ederse bende bir daha almam Genrise, çilek getirmişler protein oranı %65 e düşmüş gerçekten düşündürücü.

17. wrestler

wrestler Super Moderator Yönetici Super Moderator

Beğenileri:
    3.368
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    TOKAT
    Yukarıda Genrise ın kurucu ve ortağı olduğunu iddia eden, ne amaçla bunu yaptığına anlam veremediğim, sanırım geçmiş mesajlarının kimse tarafından görülmediğini zannedecek kadar forum kullanımı konusunda cahil şahsın geçmiş mesajlarını yayımlıyorum. İsteyen üye profilinden kontrol edebilir;

Buradan 2 çıkarım yapılabilir.

Ya bu şahıs gerçekten firmanın kurucu ve ortağı. Daha önce attığı bu mesajlar, firmanın daha çok satması için yapmış olduğu taraflı/yanlı beyanları içeriyor olabilir.

Ya da sıradan biri, kendince patronculuk oynuyor, dikkat çekmek istiyor olabilir.

Ben ilk ihtimalin gerçek olmamasını diliyorum. Zira böyle ise durum vahim. Firmanın reklam için kullandığı strateji gerçekten çok komik olurdu.

2. ihtimalin gerçek olmasını dilerim.

Son düzenleme: 29 Mayıs 2015
    BamBam16 bunu beğendi.
  18. oviedo

oviedo Üye

Beğenileri:
    242
    Ödül Puanları:
    53
    Mesajını yanlış anladım. Hammadde ürün kalitesi nasıl ölçümlenebilir emin değilim. Lab. analizini görmek en azından gerçekten protein içtiğimizin göstergesi. Fiyat artışından ben de memnun değilim, bu markanın olayı kurucu ortağın da yukarıda söz ettiği gibi kaliteyi ucuza satmak olmalı.

19. bodymurat30

bodymurat30 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Ben spora baslayali 5 ay oldu ve genrise yeni duydum ogrenci oldugum icin 2 arkadas birlesip 4 kutu whey 2100 aldik urun dun elime gecti tadi,kullanimi, guzel 4 kutu alinca kutusu 99 tl ye gelmis oldu bu fiyata hicbir markada goremedim zam gelmis diyosunuz daha once fiyati neydiki bedavamiydi :)

20. dartanyan1991

dartanyan1991 Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    18
    hep ilk yorumlar bu konuya nitrofull gibi oldu burası :)

Sayfayı Paylaş