Gen dopingi ve Kök hücre

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve atakan_irresistable tarafından 19 Ağustos 2008 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 5 üye.
  1. Karasan

Karasan Özel Üye

Beğenileri:
    2.095
    Ödül Puanları:
    0
    Güzel yorumların için teşekkür ederim Atakan, eşim IT uzmanı ama bunu nereden bildin?

Kendime gelince tıbba daima merakım oldu, bundan en büyük abimin doktor olmasının ve tabii ilgilendiğimiz sporun payı olmalı, işin uzmanlarının yanında meraklı bir amatör olabilirim ancak, yüzeysel bilgi edinmek kolay merak olduktan sonra ama mesele yüzeyin altına inebilmekte sanırım, eniştemizin hastalığı postpolyo sendromu bildiğim kadarıyla, hatta size konu hakkında enteresan bir anımı anlatayım.
    Dünya Şampiyonumuz Ahmet Enünlü'nün salonuna gittiğimde sohbetin arasında aynı hastalıktan çeken bir GYM üyesinin durumunu sordu, hastalık ilerlemekte ve kas kütlesi çok azalmaktaymış, artık bench press yaparken ağırlığı göğsünün üstüne kontrollü indiremiyormuş.
    Hatta Ahmet Hoca, ona steroid vermemiz lazım, doktorlar neden bunu düşünemiyorlar, kasları eridiğine göre anabolizan vermek lazım demişti.
    Hatta bende, aman hocam bence hiç karışmayın mazallah adama ters bir etkisi olursa gazetecilere haber çıkar, "Eski şampiyon dopingle iyileştireyim derken öldürdü" falan diye size yüklenirler dedim, birşey demedi.
    AIDS hastalarında steroidler çok etkiliymiş sanırım, ömürlerini uzattığı en azından yaşam kalitelerini arttırdığını okudum ama postpolyo fena bir illet, dilerim kök hücre çalışmaları dediğin gibi 10 sene ya da ne kadar süre gerekiyorsa o süre içerisinde motor halini alır, bir insanın o hale düşmesi yani 38 kiloluk bir kemik yığını haline gelip tuvaletini yapmayı bırak, salyasını bile tutamayacak, anlaşılır bir kelime edemeyecek hale gelmesi ve bu insanın 140 civarı IQ'da olan ve zihin fonksiyonları yerinde bir insan olması durumu cidden trajedi haline getiriyor. Dilerim bilim onlara yardım edebilecek düzeye erişebilir.
    Ekim ayında İstanbul'dayım dostum, dilerim görüşürüz.

2. atakan_irresistable

atakan_irresistable Üye

Beğenileri:
    710
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    istanbul
    BEN ARAKDAŞLARA VE HOCALARA GEREKLİ BRİFİNGİ VERİRİM. artı hastalıkla alakalı bilgim yok olsa yardım ederdim fakat nasıl zarar verebileceğini öngörebilirm eğer kas hücrelerinden kendini çoğaldıyorsa %100 virüs tür. mikrop değil birde bilirmisin bilmem virüslere karşı bir ilaç henüz mevcut değil. ben bugun akşam maille cevap isteyeceğim bana dökümanda gönderebilir. cidden kötü bir hastalık.

STEROİD. yalış anlama fakat aids özellikle bu hastalığa karşı insanı öldürmekten hatta ilerletmekten başka bir işe yaramaz. mantık olarak. hele aids zaten öldürmez insanı.

aids i bir (aslan) olarak düşün akyuvarlarımızı ( ceylan ) mikroplarıda ( ot ) olarak düşün. aids bizi oldürmeye çalışan ve yaşamını sürdürmeye çalışan ot ları yer öldürü fakat aids aslanda ceylanları bu cüzden koca insan bir ota yenik düşer.

inş ekimde sizlere yardımcı olacağız.

3. atakan_irresistable

atakan_irresistable Üye

Beğenileri:
    710
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    istanbul
    fakat steroid aidse biraz daha ceylan sağlar. beyaz kan hücrelerini arttırır. fakat bu hastalığada çare bulunmadan kök hücre fayda edeceğini sanmıyorum araştırıp yarın yazacağım peki anladım kadarıyla tedavisi yok değilmi. adı üstünde sendrom taha teşhiş bile belli değil hastalık olsun.

Sayfayı Paylaş