Gelin Sigara'yı Bırakalım !

Konusu 'Konu Dışı' forumundadır ve HeavyDuty tarafından 2 Ekim 2009 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 27 üye.
  1. furai

furai Üye

Beğenileri:
    11
    Ödül Puanları:
    0
    12 yıl günde 1 paket olmak üzere düzenli olarak içtikten sonra 1,5 yılı aşkın bir süre önce bıraktım ve bir daha hiç içmedim. Bırakmak isteyen ve deneyen arkadaşlara başarılar diliyorum.

2. hurkan13

hurkan13 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    7 ay oldu bırakalı gözüme ışık geldi hayata bakışım degıstı.vucuduma etkileri saymakla biitmez.şuan keşke hiç içmemiş olsaydım diyorum.içen arakdaşalara tavsiyem bir ay bırakın farkı görün(tabi bu arada birazda sporweightlifter)o zaman daha bi soğuyacaksınız sigaradan , dönmek istemeyeceksiniz.

3. krnkmdd

krnkmdd Üye

Beğenileri:
    58
    Ödül Puanları:
    38
    Yukarda dediğim gibi bırakmayı deneyeceğim demiştim.

Sigarayı 10 yıldır gunde 1 paket içiyorum(dum)

bıraktığım 4. günüm.ilk 3 gun kendimi Çok gergin hissediyordum devamlı atıştırma hissi oluştu,agresiflik vs. ama hergun sigara içme hissim %1 bile olsa azalıyor ve sanırım 10. gunden sonra normale dönmeyi bekliyorum.bıraktıgım gunden beri kafamda oluşturduğum sigarayı en çok nerde içiyorsam oralara uğramadım =)) Bilgisayar gibi,balkon vs. sigara içtiğim devamlı içtiğim yerlerde bulunmamaya gayret ediyorum.

10. günü atlatayım daha ayrıntılı yazıcam inş. 10 günle bitmiyor tabi.. =)

4. hankook

hankook Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Merhaba,
    Ben de öncelikle sigarayı bırakmak için bu spora başladım. 2 gün oldu :) Fazla kilolarım ve göbeğim canımı sıkmaya başlayınca, hem bundan kurtulayım hem de sporun olumlu etkilerini vücudumda hissedince sigaradan uzaklışırım diye düşündüm.
    Sanırım doğru yoldayım, ilk antremandan sonra bi sigara yaktım ve midem bulandı başım döndü ,tiksindim sigaradan. Ayrıca nefesim açıldı ve nefes almayı tekrar hissettim yıllar sonra. Sigarayı bırakmaya kararlıyım, buraya yazan arkadaşlar da süreçte deneyimlerini yazarlarsa birbirimize faydamız dokunur diye düşünüyorum.

5. Kspong

Kspong Üye

Beğenileri:
    28
    Ödül Puanları:
    0
    Bende kanser olmaktan korkuyorum. İçimize kimyasalları çekiyoruz. Bırakıyorum ben de !

6. redbaron_

redbaron_ Üye

Beğenileri:
    166
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Elazığ
    etasdelen bunu beğendi.
  7. etasdelen

etasdelen Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    13
    Bende allen carr tekniği ile sigarayı bıraktım

8. telepati

telepati Üye

Beğenileri:
    177
    Ödül Puanları:
    43
    Sigarayi birakali 15gun oluyor..tutunu alt dudagimla dis etinin arasina koyuyorum yoksunluk yok..ama bagimlilik devam ediyor..sakiz kullandim 18lira iki gunde bitiyordu...en iyisi tutun gunde iki kere yetiyor..birde buralarda hayatinda sigara icmemis insanlarin ahkam kesmesine dayanamiyorum.bunu icen bilir biz bagimliyiz o kadar kolay olsaydi herkez birakirdi..cabaliyoruz iste..allah yardimcimiz olsun

Eresbos ve columbu bunu beğendi.
  9. Jander

Jander Üye

Beğenileri:
    37
    Ödül Puanları:
    38
    Birakmak icin alternatif olarak e-sigara tavsiye ederim. 2 seneyi askin suredir tuketiyorum inanilmaz rahatladim. Evet farkli bir bagimlilik olustu ama sigaranin tum yan etkilerinden uzak daha rahat hissediyorum.
    cepten takipte

10. columbu

columbu Üye

Beğenileri:
    1.079
    Ödül Puanları:
    103
    Ciğerlerinize ağır tempoda su toplanıyor olabilir, aman dikkat diyorum.
    --- Mesaj birleştirildi, 30 Eylül 2014 ---
    Arkadaşlar 'Mora Terapi' diye bir yöntem var, belki duydunuz belki duymadınız, tek seans ile fiziksel bağımlılığınızı gerçekten ortadan kaldırıyor, yıllardır içtiğiniz sigarayı size yabancılaştırıyor, sadece psikolojik manada arıyorsunuz sigarayı, el gidiyor o kadar. İradesine az biraz güvenenler kesinlikle denemeli.

11. Jander

Jander Üye

Beğenileri:
    37
    Ödül Puanları:
    38
    Su neden toplansin hocam :) genelde halk arasinda soylenen bir seyde mantikli bir argumani yok. Y.disinda yillardir klaniliyor ulkemizde cok yeni sadece..

cepten takipte

12. Burako6

Burako6 Üye

Beğenileri:
    63
    Ödül Puanları:
    38
    5 gündür ağzıma almadım hadi hayırlısı :)

13. columbu

columbu Üye

Beğenileri:
    1.079
    Ödül Puanları:
    103
    Buhar olarak çekildiği için tam kapasite geri atılamıyor gibi, bir kısmı sıvılaşarak içeride kalabilir. Bende 4 ay kadar kullandım 1 yıl önce, aromaları sızıntısı sıkınca komple bıraktım.

14. Jander

Jander Üye

Beğenileri:
    37
    Ödül Puanları:
    38
    Hocam "atilamiyor gibi" ddeyince pek olmuyor. Okudugunuz bir makale, bir haber varsa paylasanbilirsiniz. 2 senedir kullaniyorum bir cok makale inceledim. Cikan sonuclar oldukca tatmin edici..

15. doxux

doxux Üye

Beğenileri:
    2.810
    Ödül Puanları:
    123
    15 yıldan fazladır içiyorum, arada 6 ay ve 2 yıllık bırakmışlıklarım var. Birincide sevgilim terkettiği için başlamıştım, diğerinde bir yakınıma hastanede refakat ederken can sıkıntısından. Şimdi ilaç yardımıyla azaltıyorum, gelecek hafta tamamen kesmiş olacağım. Buraya da yazmış olayım, hadi bakalım.

columbu, Eresbos ve Lorethlorien bunu beğendi.
  16. Eresbos

Eresbos Üye

Beğenileri:
    548
    Ödül Puanları:
    103
    Yer:
    istanbul
    Ben hic kullanmadim.ama kiz arkadasim her gecen gun arttirarak kullaniyor. Bir ara gunde 5 taneye kadar indirdi ama simdi ayak ustu bir yere otursak 5 tane iciyor. Birakmak gibi bir istegide yok. Hem kendi hem benim sagligimla oynuyor. Birakmanin zor oldugunu biliyorum,cunku haklisiniz kolay olsa herkes pat diye birakir. Ona her turlu destek olacagimi soyledim. Buradan da sizin deneyimlerinizi takip edecegim. Onun uygulayabilecegi bir yontem kesfedersem belki kanina girerim ve birakir.

GT-I8150 cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

17. Tengri Biz Menen

Tengri Biz Menen Üye

Beğenileri:
    22
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Psikolojik danışman
    Yer:
    Samsun
    22 yıl sigara içtim. Bunun ilk 17-18 yılında günde en az 3 paket içtim (çoğu zaman gecenin bir yarısı 4. paketi açıp 3-5 dal tırtıkladım). Gece insan tuvalete gitmek için veya su içmek için kalkar ya yataktan, ben çoğu zaman sigara içmek için kalkardım. 5 yıl önce evlendim. Eşimde astım ve nikotin alerjisi olduğu için sigarayı epey azalttım. Günde 1 pakete, bazen 2 günde 1 pakete kadar düştüm.

Sigara bırakmayı epeydir kafayı takmıştım. Bundan yaklaşık 3 ay önce kafayı iyice taktım. Göğüs hastalıkları bölümündeki sigara bıraktırma birimine başvurdum ve bir ilaç takviyesiyle sigarayı bıraktım. Şu an 2 ayı geçti ve sigara konusu beni çok ciddi anlamda rahatsız ediyor.

Bende meydana gelen değişikliklere gelirsek: Kokumun değiştiğini biliyorum. Yediğimden içtiğimden tat alıyorum. Solunum düzeyim inanılmaz derecede arttı.

Sayfayı Paylaş