Gelin Sigara'yı Bırakalım !

Konusu 'Konu Dışı' forumundadır ve HeavyDuty tarafından 2 Ekim 2009 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 27 üye.
  1. HeavyDuty

HeavyDuty Yeni Üye

Beğenileri:
    221
    Ödül Puanları:
    0
    Arkadaşlar ;

Günde 2 paket sigara içiyorum. Sağlık için zaraları saymakla bitmiyor.. Maddi açıcan hergün 7.5 tl ödüyorum. 500gr. Tavuk göğüsü + bir kutu meyva suyu parası ! Yada her ay 80 kg plaka alabilirim.. Yada iki ayda bir çalışma istasyonu alabilirim.. Sağlık açısından bütün vucudu öldürüyor söndürüyor.. Düşünsenize ; diyelim bilmem kaç kilo kas kütlesi elde etmişim bulk döneminde ama define olamıycam. Neden ? Çünkü koşamıycam... Yada her definasyon dönemi bana çok büyük bir zulüm olarak gelicek.. Sürantre olup ağırlık kaldırmak istememek gibi..

Sağlık için son derece zararlı maddi açıdan parayla insanın kendisini kiralık katil tutup öldürtmesinden farksız olan bu illetten kurtulmak için bu gün adım atıyorum.. Sigara kullanan arkadaşlarım abileriminde bu konuda ısrarcı olmasını gerektiğini düşünüyorum.

Gelin sigarayı bırakalım ve hergün zaferimizi buraya yazalım..
    SİGARAYA ban_

(yöneticilerden ricam bu konuyu sabitlemeleri. teşekkürler)

furai, VG, smltncr ve diğer 1 kişi bunu beğendiniz.
  2. zigbog

zigbog Üye

Beğenileri:
    629
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Bilgisayar Programcısı
    Yer:
    İzmir
    Daha dün bi arkadaşımın yanına gittim orda birinin abisinin bacağı kesiliyormuş. Ben ordayken çocuk ameliyattaymış. Siraga böyle bir şey işte öldürmez süründürür. Günde 2 paket!! düşünemiyorum bile. Bence bırakmalısınız demiyorum, umarım bırakmışsınızdır diyorum.

3. builtman

builtman Üye

Beğenileri:
    242
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    pazarlama iletişimi uzmanı
    Yer:
    Istanbul 216
    Böyle bir konu görünce hem bir kez daha bugüne kadar ne kadar zayıf olduğumla, hem de her denememde ne akdar zayıf bir iradem olduğuyla yüzleşiyorum.
    Her gün hem biraz keyif, ama çok daha büyük pişmanlıkla ilk sigarayı yakıyorum. 8 aydır süper slim sigara içiyorum. Hatta iş yerinde "olm öyle babayiğit babayiğit geliyorsun, çat diye incecik sigara çıkarıyorsun yakıyorsun" diye eğleniyorlar da, gülüyoruz. Hiç gocunmadım ince sigara içmekten. Bilakis daha az nikotin ve tütün tükettiğime inandım ve hiç boğaz ağrısı çekmedim.
    Burada ince sigarayı övmüyorum. Hepsi aynı b*k.
    Ben de çok hesaplar yaptım. Benim de ayda ortalama 200 TL gidiyor. Bu benim için tüm faturalarımın ödenmesi demek. Her ay protein tozu ve yanına creatine veya nox tarzı ürün alabilmek demek. Örnekler çoğaltılabilir...
    Ama işte insanoğlu öyle unutkan ve aslında o kadar aptal ki, tüm bunları ayan beyan bilmesine rağmen o birkaç dakikalık zevkten vazgeçemiyor. Kolay değil elbet. Dünyadaki en ağır bağımlılık.
    Çok şey denedim. SS Derneği, akapunktur zımbırtısı, hap, bant, vs.. Hepsi ama hepsi sadece yardımcı veya destekleyici tedaviler. Şayet özünde, beyinde doğru kodlama yapamamışsak, bunların hepsi çöpe atılan paradan ve zamandan ibaret.
    Bu sabah kendimi tiksindirmek için Samsun aldım. Samsun içenleri tenzih ederim. Şimdi bugün bu yöntemi denemek istedim. Sigarayı bırakmak için kötü sigara içme mantığı ne kadar doğru tartışılır ama biliyorum ki o iğrenç Samsun tadını aldığımda başka şeyler düşünmek yerine o tadın etkisiyle aslında sigaranın iğrençliğini düşüneceğim.
    Umarım başarırım. Umarım başarırız...

HeavyDuty bunu beğendi.
  4. zigbog

zigbog Üye

Beğenileri:
    629
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Bilgisayar Programcısı
    Yer:
    İzmir
    Arkadaşlar herkes bi destek bi yardım bekliyor. Siz sigaraya başladığınızda haplarla veya bantlarla mı başladınız? Hayır. Bu sizin kendi hatanız, kendi seçiminiz. Kendi düşen ağlamaz. Biraz güçlü olup bırakmalısınız. Hele ki vücut geliştirme yapan insanlarsınız. Hayatınızı nizami ve disiplinli yaşıyorsunuz. Bu sizin için çokta zor olmamalı. Biraz acımzsız olun kendinize karşı ;)

JaM bunu beğendi.
  5. builtman

builtman Üye

Beğenileri:
    242
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    pazarlama iletişimi uzmanı
    Yer:
    Istanbul 216
    Katılıyorum zigbog. Hiçbir zafer acı çekmeden veya bir özveride bulunmadan elde edilmez.
    Hiçbirimiz sigarayı rahat rahat lay lay lom bırakmayı beklemesin. Bu sancılı süreci beyinde kabul etmek, canlandırmak ve yaşamaya hazır olmak, sonra da bu zafere adım atmak gerekiyor.

zigbog bunu beğendi.
  6. VG

VG Yeni Üye

Beğenileri:
    14
    Ödül Puanları:
    0
    Ben tek tük keyfe keder sigara içicisiyim. Ama onu da bugün bırakmaya karar verdim. Dün doğum günümdü milat bi tarih olsun dedim :)

7. Achilles1980

Achilles1980 Üye

Beğenileri:
    730
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Zayıflatma, Yarışma diyeti, Yağ yakımı vb.
    Yer:
    İzmir
    Bundan tam 6 ay öncesine kadar 14 yıl bifiil günde 1 paket sigara içerdim. Sigarayı bırakma gibi bir isteğim arzumda yoktu çünkü seviyordum. 6 ay önce bir sabah göğsümde şiddetli bir ağrı ile uyandım nefes zor alıyordum. Çocuklarımı torunlarımı görmeliyim diyerek kestim attım sigarayı. O günden beri kullanmıyorum. Çok denedim kendimi alkollü ortmlara gittim. Birçok sınava girdim. Fakat hiç içmedim ve eskidende neden içmeye başladığımı merak ediyorum.

8. smltncr

smltncr Yeni Üye

Beğenileri:
    214
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Denizli
    Ben sigara kullanmıyorum ama çok güzel bir konuya değinmişssin HeavyDuty.
    Bu sporla uğraşan kişi disiplin ve irade sahibi birisidir bu yüzden bizler için bırakmak çokta zor olmasa gerek.
    Hem sağlığınıza hemde paranıza yazık.Gelin bırakın şu sigarayı.

HeavyDuty bunu beğendi.
  9. skilful

skilful Yeni Üye

Beğenileri:
    159
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci
    hadi arkadaşlar bırakın şu sigaraları ben içmiyorum ama içmemenizide istiyorum.
    hem kendinize zarar veriyorsunuz hem performansınızı azaltıyorsunuz hemde beslenmenize zarar veriyorsunuz.birde işin diğer yanı damlaya damlaya göl oluyor ve azımsanmıyıcak derecede sigaraya para veriyorsunuz ve politik olarakta para verip kendinize zarar verdiğiniz şeylerin parası kapitalist,emperyalist ve siyonistlere gidiyor.

10. _Fabregas_

_Fabregas_ Üye

Beğenileri:
    139
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İstanbul
    ben günde iki üç dal içiyorum en fazla canım çekerse kafama estiginde istedigimde bırakırım

11. VG

VG Yeni Üye

Beğenileri:
    14
    Ödül Puanları:
    0
    Benim durumum da seninki gibi. İçerken sorun yok tabi ki insanın hoşuna gidiyor ama sonra akşam başımı yastığa koyuyor düşünüyorum. Pişman oluyorum içtiğime. Vg yapan sporcuların uzak durması gerekenlerin başında yer alıyor SİGARA...

12. mertakb

mertakb Üye

Beğenileri:
    130
    Ödül Puanları:
    0
    arkadaşlar öncesinde günde 1 paket gibi bir civarda tiryaki sayılabilecek bir içiciydim. Bu sene yaklaşık 4 ay önce birden bire bırakmaya karar verdim o an kafamda bitirdim ve o günden beri allaha şükür ağzıma sürmüyorum.İnanın bu sporda hedeflerinize daha kolay ulaşacaksınız en azından daha sağlıklı olacağınız nefes alışverişlerinizi daha düzenli yapacağınız kesin.Bu işi kafanızda bitirdiğiniz an olay bitmiştir o gün kafama bir anda esti ve bitti irademin güçlü olduğunu gösterdim ve göstermeyede devam edeceğim sizde gösterin iradenizin ne kadar güçlü olduğunu ve bu meret i kafanızda bitirerek hayata daha sağlıklı merhaba diyerek ciğerlerinize temiz havayı çekin.

13. zhu.zhq

zhu.zhq Üye

Beğenileri:
    340
    Ödül Puanları:
    73
    arkadaslar sigarayi tamamen birakan biri olarak tecrubelerimi anlatayim. kucukken bende astim vardi genetik olarak annemden gecmisti, tedavisini oldum ergenlik caginda tamamen gecmisti astimim. sonra sigara kullanmaya basladim 8 10 ay arasi kullandim sonra astimim tekrar azdi ama yinede canim cok istiyordu yemeklerden sonra sigara icmenin ne demek oldugunu bilirler kullanan arkadaslar. bigun merdiven tirmandim 8. kata eve sigara almaya cikmistim elektriklerde yokdu 8 kat ciktiktan sonra nefesim daraldi tekrar hemen sigara yaktim ama icemedim o sigarayi icime cekemedim. o anda hemen ampul parladi bende. o gece bir paket uzun 2001 ictim ertesi sabah tiksinir gibi olmustum zaten. artik ne zaman canim sigara istese merdivenleri kosa kosa inip cikiyordum nefesim daraliyo, gogusum sikisiyodu elime yanan sigara verdiklerinde icemiyordum. sonradan donraya merdiven olayini aksatmaya basladim. baktim durum kotuye gidiyo sigaraya verecegim parayla kosu bandi alim dedim aldimda 10 taksitle 750 liraya almistim gunde 2.5 lira tamda benim ictigim viceroyun paketi 2.5 liraydi. canim sigara istedikce deparladim nikatin sakizi kullandim azmetdim hastaligimida goz onunde bulundurdum ve biraktim. gercekten ise yariyor suan hali saha maclarinin vaz gecilmez adamiyim 60 dk boyunca kosar dururum herkes tukenir ben hala kosarim:) deneyin arkadaslar bende ise yaradi merdivenle baslayin olaya

14. JaM

JaM Üye

Beğenileri:
    85
    Ödül Puanları:
    38
    Yer:
    Bursa
    bir işe başlamak o işi bitirmenin yarısıymışdumbelllls
    tebrikler HeavyDutythums:
    umarım bu azminin önü kesilmez
    diğer sigara kullanan ve bırakmaya niyetli arkadaşlar zigbog'un dediği gibi kendinizle savaşın
    bende senebaşından beridir içmiyorum
    ama salonda nefes nefese kalmak hiçde hoş değildi
    ve bir hatıram;
    bir dostumuzun babası yıllarca günde 2 paket sigara içerek bu günlere gelmiş.Ciğerlerinden ameliyat olduğunu, 3de1ini aldırdığını öğrendik ve hastahaneye ziyaretine gittiğimizde gördüğüm manzara hala hafızamda.
    Adamcağızın sağ göğüs kafesinin altından birkaç hortum giriyor, yine sol göğüs kafesinin altından çıkıyordu...fokur fokur kaynayan alet muhtemelen bir bakıma ölen ciğerlerin fonksiyonun yerine getirmeye çalışıyordu.Doktor yanına geldiğinde üç dikey silindirden oluşan ve içlerinde birer plastik top bulunan oyuncak benzeri bir şey verdi...Üfleyip topları havaya kaldırmasını söylediğinde ne kadar zorlansa da yapamadı...bitmiş...:(
    sadece bir yönü böyle
    yaşamımıza daha nice zararları olan bu "ŞEY"e karşı güçlü olalım lütfen

15. cadocx

cadocx Üye

Beğenileri:
    406
    Ödül Puanları:
    0
    irade meselesi
    20 yaşıma geldim nerdeyse daha elime almışlığım yok sigarayı içmek bi yana

16. krnkmdd

krnkmdd Üye

Beğenileri:
    58
    Ödül Puanları:
    38
    10 yıldır içiyorum,bende sigarayı bırakma gunlugu baslıgı açmayı dusunuyordum.. bende bırakmayı dusunuyorum,tabı bu dusunmekle olmuyor,p tesi yolculuga cıkmazsam iş için bırakıcam bu baslık altındada size aktarıcam Gün Gün yaşadıklarımı =)) buyRun hebaraber olalım :)

17. draft

draft Üye

Beğenileri:
    1.691
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Mimar
    Yer:
    İstanbul
    Abi kesiblikle sigarayı bırakan ve bırakmaya azmetmiş insanları kutluyorum. Yaklaşık 3 ay önce ben dedemi sigara yüzünden kaybettim:( Size dedemin olayını anlatayım. Dedem vefaat etmeden yaklaşık15-20 yıl önce bırakmış sigarayı, günde 1 paket içiyormuş. Sigarayı bırakmış ama sigaranın yan etkileri dedemi bırakmamış. 1999 yılında dedeme lenf kanseri teşhisi konuldu. 1 yıldan fazla tedavi gördü ve atlattı. Daha sonra 2001 yılında dedem akciğer kanseri oldu. Sağ ciğerinin 1/3 ünü ameliyatla aldılar:(
    Bunun ve benzeri olayların başınıza gelmesini istemiyorsanız sigarayı hemen bırakın. Sigara sizin en fazla canınızı alabilir ama en çok dostlarınız, varsa karınız veya eşiniz, çocuklarınız yada torunlarınız etkilenecektir.

18. ataduyan

ataduyan Üye

Beğenileri:
    30
    Ödül Puanları:
    0
    sigara bırakma döneminde canınız çok sigara isterse nargile için daha zararlı ama 1-2 defalığına deneyin hem sigaraya olan bağımlılığınızı azaltır hemde isteğinizi gün boyu azaltır.

19. Mutluhan

Mutluhan Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Rize / Ardeşen
    2.5 yıllık sigara ile dostluktan sonra 4 aydır ağzıma almıyorum ve böyle bir mutluluk yoktur. kesilmeden metrelerce koşuyorum.evettt koşuyorumm inanılmaz bir duygu :D

Şaka bir yana bende epey zorlandım ama bıraktım.Bi dahada başlamam :D
    forever efes-tuborg :D

20. krnkmdd

krnkmdd Üye

Beğenileri:
    58
    Ödül Puanları:
    38
    Vallaha 2 yıl önce bana maraş otu dediler,maraş otu getittirdim maraşlılar iyi bilir meshurdur örda.

neyse basladık maraş otuna diş etine alta koyuyorum,hafif kafada agırlık veriyor ama canım kesinle sigara istemiyor,eğer maraş otunun guzelını yakalarsanda kafa yapıyor. baktım sigara içmeyeli 20 gun olmus,ama maraş otunu bırakamıyorum bu sefer =) 10 poşet vardı çöpe attım alayını =)

Sayfayı Paylaş