Gelişmek İstiyorum

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve akifsahin tarafından 12 Ağustos 2016 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 5 üye.
  1. akifsahin

akifsahin Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Merhaba herkese ben 15 yaşındayım boyum 1.60 kilom 46 boyumun uzamasını , kas yapmak istiyorum öncelikle neler yapmalıyım?
    Şimdiden teşekkür ederim

2. Dvrmchrky

Dvrmchrky Üye

Beğenileri:
    435
    Ödül Puanları:
    73
    Boy uzaması için en geç 21.00 de yatakta uyumuş ol. 9-10 saat uyku yeterli olur. Büyüme hormonları 22.00 ile 02.00 arasında daha çok salgılanıyor. Uyuduğunda, yer çekiminin çekim etkisinden kısmen kurtuluyorsun. Bu yüzden uzama daha hızlı sağlanıyor.
    Onun haricinde beslenmene dikkat et.
    Kas için bence body e gerek yok. Kick Boks yap, yanında da temel powerlifting hareketlerini kendini çok zorlamadan yaparsan, ve yanına crossfit eklersen; tadından yenmez.Güçlenerek büyürsün.

akifsahin bunu beğendi.
  3. akifsahin

akifsahin Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Öncelikle teşekkür ederim. Benim kilom çok az yiyorum yinede olmuyor bunun için ne yapmam gerek

4. yenibadici

yenibadici Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    8
    doktora git söyle kg alamıyorum diye

5. Eltigre

Eltigre Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    3
    Yiyorum ama kilo alamıyorum bahanesine,yalanına yıllarca bende kandım.Düzensiz uyku,spor yapmamak,sabah yarım yamalak kahvaltı yapıp akşam üzeri 2 porsiyon döner yiyip yanında 1lt kola içmek,üzerine 5-6 bardak çay içmek.2 porsiyon döner yemeği iştahımın açık olmasına bağlardım.Fakat doğru beslenme ve düzenli uyku ve spor birleşince kilo almanın aslında ne kadar kolay olduğunu gördüm.Hatta yiyorum ama kilo alamıyorum diyen ben bu saydıklarımdan sonra 14 günde 4 kg aldım.Fakat bu kadar hızlı kilo alımı da sağlıklı değil.Şimdi kilo alımını yavaşlatmaya çalışıyorum.Emin ol bu 3 en temel şeyi yaparsan kilo almaya başlayacaksın.Ama önce bir doktora git ve kontrole gir belki bütün bu olanlara bir rahatsızlık sebep oluyordur.

Barbell Training bunu beğendi.
  6. Barbell Training

Barbell Training Üye

Beğenileri:
    394
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Muhendis
    Yer:
    Izmir
    Eltigre ayda 2kg yu gecmemeye calis. Bilinclenmis olman cok guzel