Gelişimdeki Olağandışı Duraksama

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve metapak tarafından 31 Ekim 2018 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 6 üye.
  1. Dracarys17

Dracarys17 Üye

Beğenileri:
    39
    Ödül Puanları:
    38
    Benim anlatmak veya varmak istedigim yer fullbody vs split konusu degil ki
    Alt ust vucutta bir split, push pull legste bir split zaten.
    Benim demek istedigim sey ise duzgun bir programla vucudumuzu, kaslarimizi guclendirmeliyiz ondan sonrasinda hipertrofi calismalarina gecmeliyiz.
    Bundan baska olarak tek bolge splitleri karsi oldugum konu cunku naturel olarak belirli bir seviyeyi asmadigimiz surece fayda getirmeyecegini dusunuyorum. Kendimde ise yaramadi, okudugum arastirmalarda ise yaramadi. Fikrini onemsedigim sporcularda boyle oneriyor.
    Senin bahsettigin sey ise biraz time under tension konusuna kayiyor. Olabilir kasi hissederek calismaya kimse kotu demedi zaten. Ancak 50 kg bench press basarak nereye kadar gelisebiliriz? Ronnie coleman salak miydi da agir deadliftler, squatlar giriyordu?

ulaire bunu beğendi.
  2. ulaire

ulaire Üye

Beğenileri:
    1.190
    Ödül Puanları:
    123
    Boşa zamanını harcama müdür. Anlamak istemeyene anlatamazsın. Bilale anlatır gibi örnek verdim adam gene aynı. He de geç :)

Moto G (4) cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Dracarys17 bunu beğendi.
  3. Pısırıkkatil

Pısırıkkatil Üye

Beğenileri:
    76
    Ödül Puanları:
    28
    1.tek bolge split kotu kotu degildir sen gidipte 2 saat idman edersen evet kötü olur.tekrar diyim ben tek bolge splitin savunucusu degilim.ayrica evet split seviyeye bagli olur zaten kimse 20 cm kolu olan 50 kg lik kisiden tek bolge yapmasini istemez.sunu da yazayim protein sentezi 36-48 saat surer olayi çok eksik bir konu vucut o kadar akilsiz degil.isin icine beslenme,genetik,supplement vs de giriyor ayrica.
    2.50 kg ile nereye kadar gelisicez demissin.ben git hep 50 kg calis demiyorum elbette agirlik arttirilmali ama sinir sistemini yormak var kaslarini yormak var.yani gidipte 4-5 tekrar ile agirlik arttirmaktansa 10-15 tekrar da agirlik arttir.
    3.ronnie ye gelecek olursak bak cogu profosyonel o kilolari gosteris icin basiyor.insanlara motivasyon olsun diye.evet bazilari hard body yapiyor serdar aktolga gibi.ama emin ol o mr olimpialar vsler hepsi pump idmani yapiyorlar.
    --- Mesaj birleştirildi, 2 Kasım 2018 ---
    Sunu da diyim agir kg lerde calismanin bir kotu yani da eklem sakatligi riskidir.

Sayfayı Paylaş