Gelişememek....

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve proteintozu.exe tarafından 16 Temmuz 2018 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 11 üye.
  1. proteintozu.exe

proteintozu.exe Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Selamın aleyküm arkadaşlar sorunum şu fitness da 3.ayımın 2 haftasına girdim ve ilk ay azda olsa gelişme vardı ama bu 2.ayımda hiç gelişme göremedim yani bazı hareketlerde kg artışı oldu ama hiç geliştiğimi göremedim hocam bana 2.ayım için fullbody bir program vermişti ama ben bölgesel istediğimi söyledim ve split çalışmaya başladım gelişmeme nedenimin split çalıştığım için olduğunu düşündüm ve 3.ayımın 2.haftasında tekrar fullbody çalışmaya başladım ayrıca karın kaslarımda 2.ay 0 gelişme oldu hergün çalışıyordum oysa ki (haftada 5 gün)

Şimdi ise fullbodye tekrar döndüm ve programın 4 günden oluşuyor 4.gün sadece sırt ve omuz çalışıyorum ve haftada 5 gün gittiğim için 5.gün tekrar 1.güne dönüyorum diğer haftada 2.günden başlıyorum böyle bir döndü yani kaldığım yerden devam ediyorum programım sizce iyi mi?
    Bu arada hafta içi hergün gidiyorum haftasonları gitmiyorum yani haftanın son 2 günü dinleniyorum sizce doğru mudur?

Bu arada zayıfım 1.68 boyundayım evdeki tartıda 54kg fitnesstaki tartıda 50kg gösteriyorum
    sizce gelişmek için neler yapabilirim çünkü genelde 3.ay gelişmeyi fark edersin falan deniliyor ama cidden fark edemiyorum belki yeterli kilo almadığım içinde olabilir çünkü hareketlerde az da olsa kilo artışı oluyor

TAVSİYELERİNİZİ BEKLİYORUM.....

2. proteintozu.exe

proteintozu.exe Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Arkadaşlar kusura bakmayın yanlış söylemişim 3.ayımın 2haftasında değil 2.ayımın 2.haftasındayım

3. mma-

mma- Üye

Beğenileri:
    235
    Ödül Puanları:
    53
    Henüz çok erken illa ki değişen bir şeyler olmuştur moral bozma sakın. Bu spora tutkuyla bağlanırsan zamanla "peygamber sabrı" olan bir insan olacaksın zaten..

Beslenme programına göz at, iyice araştır yediğinin içtiğinin faydasını zararını. Yaptığın hareketlere bak nizami şekilde yapıyor musun yapmıyor musun. Drop set, super set gibi şeyler uygula. Yani yaptıklarını bi ölç tart, eğer her şey düzgün görünürüyorsa böyle devam et zamanla çevrende sende farkediceksindir

4. Selim14yaş

Selim14yaş Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Meslek:
    Yiyecek İçeçek
    Yer:
    İstanbul
    Haftada 5 gün karın kası çalışmak uygun değil kasların dinlenmesi lazım sana tavsiyem haftada 3 gün

5. bordo14

bordo14 Üye

Beğenileri:
    143
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    bolu
    Hergun aynı kas çalışılır mı.full b yapıp 5 gün idman yapmak ve gelişmeyi ummak.
    Git biraz oku araştır.full b yapıyorsan gün aşırı idman yapman gerekiyir beslenme önemli onuda araştır.beslenme demek 2 kg et yemek değil.

6. Ozzy Ozmen

Ozzy Ozmen Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Yazılımcı / ingilizce Ö. / İthalat-İhracat Uzmanı
    Yer:
    izmir / Londra
    Öncelikle kişi kendi gelişimini pek farketmez. Birde daha yolun başındasın hemen arnold olmayı beklersen moralin bozulur beklentilerini çok yüksek tutma ama performans ve azim konusunda hep yüksek seviyelerde olmaya çalış motivasyonunu bozma sabır gösterim azim ile çalışarak zamana bırak.

Bak sana şöyle bir tavsye de bulunayım.
    pazartesi : göğüs + ön kol
    salı : sırt + arka kol
    çarşamba: omuz + bacak
    perşembe : dinlen
    cuma : göğüs
    cumartesi : ön ve arka kol

7. Lie

Lie Üye

Beğenileri:
    82
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    -
    Yer:
    -
    Diğer dediklerinize katılmakla beraber örnek verdiğiniz antrenman iskeleti çok yanlış. Nedeni ise göğüs ile çalışan tricepsi salı günü tekrar çalıştırıp omuz gününde de press hareketlerinde tekrardan çalıştırıyorsunuz. Bu kas ne zaman dinlenecek? Aynı şekilde bicepsi pazartesi günü çalıştırıp salı günü sırtla beraber yardımcı kas olarak çalışıyor. Böyle bir program uygulamakta kararlıysanız program şu şekilde düzenlenebilir.
    Pazartesi
    Göğüs-Triceps
    Salı
    Sırt-Biceps
    Çarşamba
    OFF veya ABS
    Perşembe
    Bacak
    Cuma
    Sırt-Biceps
    Cumartesi
    Göğüs-Triceps

Ha derseniz ki program optimum mu değil. Ama illa böyle program kullanılacaksa bu antrenman iskeleti diğerinden daha optimum olur.
    Saygılar

8. Fıraddi

Fıraddi Üye

Beğenileri:
    22
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Akademisyen
    Yer:
    Konya
    Aleyküm Selam kardeşim. Biraz acele ediyorsun sanki. Spora yeni başlayan birisi yerden ağırlığı kaldırırsa ona yarar. Splitti full body idi şuydu buydu. Yok böyle bir şey. Sen bir şey istemicen kardeşim hocan sana ne verdiyse onu doğru düzgün yaparsın. Birde sporda kadim ve geleneksel bilgiler vardır. Aşırı çalışmamak, istirahat etmek gibi. Yüzde 90 üstü doğru ve çok faydalıdır. Zaten hocanın sana verdiği başlangıç programı bu tarz bilgileri içinde barındırır. Bunlara riayet edersin Ve sabırlı olursun.

9. Ozzy Ozmen

Ozzy Ozmen Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Yer:
    izmir / Londra
    ben kendi programımı sundum sizde sanırım kendi programınızı. Burada yukarıdaki arkadaş istediğine uymakta özgür. Yanlız sizinkine uyacaksa unutunuğunuz omuz hareketini ekleyinde eksik yapmasın bari.
    Ölçü yağ yakmak yada hacim almak konularına gelincede bir çok farklı program deneyip KENDİ VÜCUDUNA en iyi geleni ve verimli olanı seçip o programda devam etmelidir. ( benim görüşüm )
    --- Mesaj birleştirildi, 30 Ağustos 2018 ---
    Ama tabi ilk 1-2 ay salonun verdiği fullbody ile devam edip sonra program değişikliğine gidilse daha mantıklı ve sağlıklı olur çünkü kas gruplarınız ilk defa çalışacaktır ve çokta yüklenmemek lazım sakatlanmalara yol açmamak için.

10. Lie

Lie Üye

Beğenileri:
    82
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    -
    Yer:
    -
    Omuzu yazmayı unutmuşum evet. Uyardığınız için sağolun. Herkes her istediğini yapmakta özgür tabii ki. En iyisi zevk aldığın ve geliştiğin programı yapmak dediğiniz gibi ama verdiğiniz program sürdürülebilir bir program değil teoride. Verdiğim program da sürdürülebilir değil ancak kaslar üst üste çalışmıyor en azından. Yoksa diğer acılardan eksik bir program
    Saygılar

11. Ozzy Ozmen

Ozzy Ozmen Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Yer:
    izmir / Londra
    Hatta şöyle geniş açayım yelpazeyi ( tabi yapıp yapmamak yine kişiye kalmış )
    hergün ısınmaya önce barfiks ( tek set geniş tutuş çıkarabildiğin kadar ) sonra şınav ( geniş tutuş ve dar tutuş olarak 1 er set max yapabildiğin kadar ) ile başla ardından düşük ağırlıkla rotatorları vs ısıt.
    barfiks ile şınavı her gün arttırmayada çalış. hatta 3 ay sonunda hiç çekemeyen biri bile barfiks te tek sette 12-15 şınav tek settede 40 falan çıkarabiliyor
    antremana gelince ;

pazartesi : göğüs + ön kol 4x12
    -------------------------------------------
    * Bench Press - Medium Grip Press - Decline Press - Dumbbell Incline Press - Dumbbel Pullover - Ya dumble fly yada Cable ile altta birleştirme
    * BARBELL CURL - HUMMER CURL ( bunu çapraz açılı yaparsan daha iyi olur ) - DUMBBELL CURL - SEHBADA EZ BAR İLE CURL GİBİ YAP- SON HAREKET TE 21 YAPABİLİRSİN

salı : sırt + arka kol 4 x12
    ----------------------------------------
    * BACK LAT PULL DOWN - FRONT LAT PULL DOWN - SEATED ROWS - ONE DUMBLE ROWS - BENT ROWS - CHINE UPS

çarşamba: omuz + bacak 4 x12
    ------------------------------------------
    * SQUAD MAKİNASINDA FRONT PRESS - DUMBLE SHOULDER PRESS - LATERAL RAISES - Bent Over Lateral Raises - Dumbell Front Raises -

perşembe : dinlen
    ---------------------------------------
    HİÇ ANTREMAN YAPMADAN DİNLEN

cuma : göğüs 4 x12
    -------------------------
    * Bench Press - Medium Grip Press - Decline Press - Dumbbell Incline Press - Dumbbel Pullover - Ya dumble fly yada Cable ile altta birleştirme

cumartesi : ön ve arka kol 4 x12
    ----------------------------------------
    * Seated EZ Bar Triceps Extension - Triceps Pushdowns - One Arm Triceps Extension - Triceps Kickback - Triceps Dips
    * BARBELL CURL - HUMMER CURL ( bunu çapraz açılı yaparsan daha iyi olur ) - DUMBBELL CURL - SEHBADA EZ BAR İLE CURL GİBİ YAP- SON HAREKET TE 21 YAPABİLİRSİN

pazar : dinlen
    ---------------------------------------
    HİÇ ANTREMAN YAPMADAN DİNLEN

NOT : bence squadı belli bir süre her gün antreman sonunda yap

12. lpr2411

lpr2411 Üye

Beğenileri:
    92
    Ödül Puanları:
    38
    bir şey soracaktım ilk 3 günden sonra dinlenme yapıyorsun peki sonra niye aynı 3lü döngüyü yapmıyorsunuz ? Bir de göğüs bölgesini eksikliğe göre mi seçtiniz acaba

13. Ozzy Ozmen

Ozzy Ozmen Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Yer:
    izmir / Londra
    Şimdi şöyleki omuz ve sırt gibi büyük adeleler 72 saate toparlanıyor diğerleri 48 saat sadece bacaktan emin değilim. O yüzden böyle bir düzen seçtim birde cuma göğüs cumartesi kol olması hafta sonu size motive edici bir his ve görünüm kazandırır dışarı çıkıp ortamlara akarken. Çünkü nasıl olsa her türlü göğüs ve kolları haftada 2 kez digerlerinide 1 kez calıstmış oluyorsunuz.

Tabi cuma ve cumartesiye denk getirmek benlik bir şey illa o günler olması sart değil ama haftanın bası ve sonları olunca tüm hafta diri olmuş oluyor.

14. bordo14

bordo14 Üye

Beğenileri:
    143
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    bolu
    Artık bilimsel araştırmalar sayesinde full body nin ve birlesik hareketlerin daha çok kas yaptigi bilinen bir gerçektir.bilime ters düşmek doğru olmaz.millet split programlar yazmışlar ama hata yapmışlar.oyke hafta da 1 Adele çalışılması hata en az 2 kere calisicaksin.bilimsel araştırmalar gösteriyor ki verimli kas gelişimi icin bir kasa haftada en az 10 set yapman ve bu setleri haftaya dağıtman gerekiyor.ayni zaman da araştırmalar gösteriyor ki 1 set bile bir adeleyi çalışmak o adeleyi buyutuyor anlayacağın bir kasa haftada 10 set 12set yeterlidir.her hafta kilolari arttırman gerek.
    Makrolarini Alman ve gün aşırı idman yapman gerek.farkli tekrar metodlari uygulaman gerek.kimse alınmasın ama burada birisi bu kadar araştırma varken hala daha split program oneriyorsa bu spora olan bilgisinden şüphe ederim.
    Vücut geliştirme ile ilgili hiç bilimsel bir makale okudunuz mu
    Omuza büyük Adele demissiniz.
    Kas gruplarının dinlenmesinin 48 -72 saat olduğunu nereden çıkarttıniz bir kasa 7 hareket yapan ile 1 hareket yapan bir mı ki
    Split
    Split programlar doğru değiller.programda sırt arka kol demişsin ama bir tane bile arka kol yok.lutfen insanlara yanlış programlar yazmayin

Lie bunu beğendi.
  15. Ozzy Ozmen

Ozzy Ozmen Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Yer:
    izmir / Londra
    Dostum hiç bilgi yarıştırmayacam polemiğe de girmeyeceğim bize vücudunun resmini formunun resmini cekip atarmısın bir kactane ama profil resmindeki gibi kollarını vücuduna yağıştırıp bicepslerin büyükmüş gibi göstermeden. Ayrıca omuzlarını kanat bacak ve kolları iki yana kaldırıp poz vererek.
    Eleştiriye ok de bilmişlik yapmak çok ayrı birşey. Bize formunu bilgini vücudunla gösterirmisin sonuçta bu spor görsel bir spor ortada bir görsel olması gerek.
    Not: resimlerde bu avatarındaki yüzünde görünsün.
    Bu arada ben tavsiye ye yazmayı unuttum ağırlık antremanları 45-50 dakikayı geçmesin
    Yanlış alıntı yaptım fotoğraf ve cevap bekelyen benim

Son düzenleme: 30 Ağustos 2018
  16. bordo14

bordo14 Üye

Beğenileri:
    143
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    bolu
    dostum ben foto da kolları vücuda yapıştırmadım ki yahu ne komiksin.tmm atayım.bu arada git biraz araştır olur mu bilgisiz herif.hiç bir bilgin ve okuman olmayınca hemen foto at.atayım.
    sırt ve bacak gibi yerleri kendim çekemiyorum.kendim anca buraları çektim.evde sıfır pump vs.şimdi sen bunlara da laf edersin
    kilo 85 yağ oranım 12.karın kası olayına gelirsek hiç çalışmam bu yüzden karın kasım hiç çıkmaz.kolum da soğuk 42 cm.bir de sen atsana foto bizde görelim bu mükemmel insan nasılmış fiziği.hadi.vücudumun diğer kısımlarınıda yarın arkadaşlardan rica ederim çekerler.

Ekli Dosyalar:

17. bordo14

bordo14 Üye

Beğenileri:
    143
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    bolu
    Al ben attım foto.sen şimdi beni Lazar angelov ile kiyaslarsin.sende atta bir foto bu artisin o vücudunu görelim.ha bu spora 63 kg 22 yağ oranında başladım onu da yazayım.neyse seni de banliyorum.cahille muhabbet zarar verir derler.avatarina bakınca kolunun 35 cm den fazla olmadığını yağ oranin da 18 civarı olduğunu tahmin ediliyorum.
    mezura olsa cm ile gösterecektim.hayır sana olan hırsımı alamıyorum nedense.fotona bakıyorum zerre vücudun yok ne bicepsinin tepesi bile yok.zerre fiziğin yok gelmiş burada fizik kıyaslıyorsun..al biceps.al göğüs al kol.git şimdi kas yap öyle şekil yap.şunuda unutma bu spor bilim işidir senin gibi bro sinceların işi değil.

Ekli Dosyalar:

18. yusufincikli

yusufincikli Üye

Beğenileri:
    127
    Ödül Puanları:
    53
    Bravo efsane süpersin ya süper

19. Ozzy Ozmen

Ozzy Ozmen Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Yer:
    izmir / Londra
    1- bu resimler gozumu kanatti
    2- yuz gostermekten korkma bu goz kanatan resimleri kimse kullanmaz hahah
    3- yarin musait zamanda ceker atarim heheh
    Birde htanmadan lazar ile karsilastirma yazmis suna bak ya belliki cocuksun ergensin
    --- Mesaj birleştirildi, 31 Ağustos 2018 ---
    Screenshot_2018-05-11-12-47-57.png 20180524_191521.jpg Screenshot_2018-05-11-12-48-02.png 20180826_202639.jpg IMG-20180826-WA0001.jpg Screenshot_2018-05-11-12-48-08.png

Gec oldu ama al hem resim hem video atayim video atayim sana hemyuzumude gizlemeden hahah
    --- Mesaj birleştirildi, 31 Ağustos 2018 ---
    Buda sana 90 kilo %38.5 yagdan 4 ayda dustugum vucudun ilk hali ardindan da usttekiler geldi ustelik 3 yil ara vermia oldugum halde benle sidik yaristiramassin
    Screenshot_2018-05-11-12-47-25.png Screenshot_2018-05-11-12-47-34.png

Son düzenleme: 31 Ağustos 2018
  20. Ozzy Ozmen

Ozzy Ozmen Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Yer:
    izmir / Londra
    Bak bu resimler ve videoda senin gibi kendimi kasmadan ne varsa onu gosteriyorum. Ama kollari govdeye birlestirsem senin gibi yada gogusleri sikistirsam kafandan buyuk olur herbiri.
    Gec bu ayaklari o vucudun 0 estetik 0 profil resmimdeki ara vermis halim bile senden daha estetik gorunuyor hahah

Sayfayı Paylaş