Gelişememek

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve casanova333 tarafından 5 Haziran 2015 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. casanova333

casanova333 Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    28
    Merhaba arkadaşlar. Uzun süredir gelişemedim. Profesyonel yardım alacağım kimse yok. Form sitelerine baktığımda haftada bir gün bir bölge girmeyin diyor. Ben salı gögüs arka kol. Perşembe sırt pazu cumartesi bacak omuz yapıyorum. Okuduğum sitelerde haftada bir gün çalışmak yetersiz diyor. Ne yapacağımı bilmiyorum. Hocalardan yardım bekliyorum

2. yanikdagli

yanikdagli Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    1
    Beslenme programini yazar misin?

Sent from my iPhone using Tapatalk

3. casanova333

casanova333 Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    28
    Kahvaltıda
    3 tam yumurta haşlama
    Yulaf + süt
    Zeytin + peynir +domates falan
    Ara öğün
    Elma
    Öğlen
    Tavuk gögüsü + kepek makarna/bulgur lapası/esmer pirinç lapası
    Ara öğün
    1 avuç karışık çerez. leblebi fıstık falan
    saat 4 gibi öğlenin aynısı
    Akşamda öğlen gibi ve saat 4 öğünü gibi
    Gecede bir bardak süt

4. snrgndr

snrgndr Üye

Beğenileri:
    69
    Ödül Puanları:
    38

Beslenme programını makroları ile hesapla. Toplamda şu kadar gram protein şu kadar karbonhidrat şu kadar yağ gibi. Gram olarak bilmediğim için aldığın protein / karbonhidrat / yağ miktarlarını bilemeyeceğim bu nedenle tam bir yorum yapamayacağım. Basit bir hesap yaptığında kilo başına en az 2 gram protein almaya çalış. Gelişemiyorsun diyerek muhtemelen hacim alamamayı kast ediyorsundur.
    Aldığın protein kadar karbonhidrat ve yağ da önemli gelişim süresinde. Diyetine fıstık ezmesi eklemeni tavsiye ederim. Sabah kalktığında ve spor sonrası alabilirsin fıstık ezmesini. Yulaf / Bulgur / Kepekli(Tam Tahıllı) Makarna... bunlar da idealdir. Günlük kilogram başına 3-4 gram tercih edebilirsin antrenmanına , kilona falan da bağlı bunlar.
    Aylarca senin gibiydim. Hacim alacağıma kaybediyordum. Beslenmeye dikkat et öncelikle bunu söylüyorum. Sonrasında değişimi sen de göreceksindir.

İkinci olarak antrenmanlarını doğru yap. Her bölgeyi haftada iki gün çalıştırmak gibi bir zorunluluk yok. Ki bu ileri seviye olmayan sporcular için bana kalırsa çok daha yanlış. Gücün yetmeyecektir , yeterince besleyemeyeceksindir.
    Kol antrenmanlarını (En azından biceps) haftada iki gün yapabilirsin. Triceps de keza öyle. Gelişimleri diğer bölgeleri daha da olumlu etkiliyor.
    Büyük kas gruplarında(Sırt - Bacak - Göğüs) tekrar sayısını 10-12 aralığında tut. Kol antrenmanlarında 12-10-10-8 tekrar yapabilirsin. Omuz antrenmanlarının da tekrarı fazla olmalı deniyor. 10-12 tekrar ideal olacaktır diye düşünüyorum.
    Genel olarak 8-12 tekrar aralığında yap antrenmanlarını ve hareketi doğru yaparak (yavaş yavaş sallanmadan hareketten çalmadan) alabildiğin maksimum ağırlığı al. Yok omuzda az ağırlık çok tekrar yapınmış falanmış filanmış. Kişiden kişiye değişebilir belki ama külli hikaye. Ben hiç 5 kilogram lateral raise ile top top omuz başına sahip vücut geliştirici görmedim. Göreceğimi de sanmıyorum. Kaslar ağırlığı fazla gördüğünde hipertrofiye sokar kendini.

Bir de bunlara dikkat ettikten sonra zamana bırak. Değişimi kendin zor fark edersin. 6-12 aylık periyotlarda fotoğrafını çekip , ölçümlerini aylık aldırıp farkı görebilirsin. Sabır.. Zaman..

5. casanova333

casanova333 Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    28
    Aynen gelişememede ki neden hacim alamamak. Bulgur lapası kemek makarna tüketiyorum artık. Supplement takviyesi düşünüyorum

Sayfayı Paylaş