Gece Yeme Alışkanlığı...

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve enginyavuz25 tarafından 26 Aralık 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. enginyavuz25

enginyavuz25 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Meslek:
    Devlet Memuru
    Yer:
    İzmir
    Arkadaşlar site çok büyük. Herhangi bir konu başlığı altında paylaşılmış olabilir, göremedim. Eğer varsa beni yönlendirin.

Şimdi soru : Gece uyanıp da bir şeyler atıştırma alışkanlığından nasıl kurtulabiliriz. Özellikle kür öncesi fazlalık bir kaç kilodan kurtulmak için bu gerekli.
    Başta admin kardeşim olmak üzere; bilgisi, belgesi tecrübesi olan tüm kardeşlerimin paylaşımlarını merakla bekliyorum. Benim için ciddi anlamda yönlendirici olacaktır.

Şimdiden hepinize teşekkürler.

2. derin_aker

derin_aker Üye

Beğenileri:
    280
    Ödül Puanları:
    73
    Yer:
    istanbul
    gece uyanıp ne yediğin önemli.abartırsan yağlanmayı bırak gastrit olman kaçınılmaz.süt içmeni öneririm bazıları süte karşı çıkabilir ama metabolizmayı hızlandırdığı bir gerçek.en güzeli hiç uyanıp birşey yememek gece yatarken proteinini al ve yat daha iyi.

3. Created By Loss

Created By Loss Üye

Beğenileri:
    2.969
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    İnternational Fitness & BB Personal Master Trainer
    Kürden kasıt nedir Engin Bey

Sic Semper Tyrannis

4. enginyavuz25

enginyavuz25 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Meslek:
    Devlet Memuru
    Yer:
    İzmir
    Aslında ben bodoslama daldım. Kısa bilgi versem iyi olacak.
    Boy 1,81. Kilo 119'dan 83'e düştü. Sonra yaklaşık 10 kiloya yakın kas yaptık. Üç yıla yakın diyet yaptım. Üç tane kür yaptım. Son kürde bağışıklık çöktü. Hastanelik oldum. Yüzüm gözüm, elim ayağım yaralarla doldu. Haziran 2014'de. Sonra diyeti bırakmak zorunda kaldım. Toparlamak için yedim. 5-6 kilo civarı extradan yağlandım. Çok eski alışkanlığım olan gece kalkıp yeme alışkanlığım kısmen geri geldi. Eskiden gece özellikle şeker ve şekerli şeyler yerdim. Şimdi gece şekerden kaçıyorum. Meyve, light bisküvi, müsli, light süt içiyorum. Ancak bunlardan da kurtulmak, yağ oranımı düşürmek, sonrasında da yeni bir kür düşünüyorum. Eğer bütçe olursa growth, igf, mgf. Değilse diğerlerinden. Yaklaşık 6 aydır epeyce toparlandığımı hissediyorum.
    --- Mesaj birleştirildi, 26 Aralık 2014 ---
    derin_aker kardeşim gece hiç uyanıp birşey yememek hedef. Sadece süt veya proteini not alıyorum.

5. Created By Loss

Created By Loss Üye

Beğenileri:
    2.969
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    İnternational Fitness & BB Personal Master Trainer
    Gece yeme aliskanliginiz insulini yukseltip gh i bastiracaktir buda gh tan almaniz gereken verimi negatif etkileyecektir, kür ile ilgili konuya daha hakim arkadaslar var onlardan biri cevap yazarsa daha saglikli bilgi olur sizin icin...

Sic Semper Tyrannis

Bekci bunu beğendi.
  6. enginyavuz25

enginyavuz25 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Meslek:
    Devlet Memuru
    Yer:
    İzmir
    İşte bizde buna çare arıyoruz. :)

7. calimocho

calimocho Üye

Beğenileri:
    26
    Ödül Puanları:
    28
    Çare arıyoruz derken? Çaresi basit yememek.Ama sen burda biri sana bunu yersen bişey olmaz diyicek ve senin içini rahatlacak biri arıyosun gibime geldi.

derin_aker bunu beğendi.
  8. gazo0202

gazo0202 Üye

Beğenileri:
    194
    Ödül Puanları:
    53
    Kendimi bildim bileli gece kalkıp birseyler yerim bunun çözümü çok zor ben yatagin yanına bir miktar badem koyup uyanınca onu yiyorum :)

9. enginyavuz25

enginyavuz25 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Meslek:
    Devlet Memuru
    Yer:
    İzmir
    İnanın böyle bir beklentim yok. Hani bir reklamda 'Açken sen sen değilsin' şeklinde slogan var. Ben buna katılıyorum. Gece uyanıyorum ve hemen mutfak. Bir şeyler bulup yiyene kadar inanılmaz bir arayış. Yedikten sonra da bin pişmanlık. Akşamdan, yatmadan önce ne yapmalıyım ki gece açlığa uyanmayayım??? Arayışım bu. Mutfak kapısına kilit vurmayı bile düşünüyorum. :(
    --- Mesaj birleştirildi, 27 Aralık 2014 ---
    Gece yememe engel olacak her türlü öneriye açığım.

10. mavera45

mavera45 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    3
    Bunun tek çaresi sensin. Bir şekilde yememen gerekiyor. Bence evde gece yediğin şeyleri bulundurma.

enginyavuz25 bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş