Gaineri Ne Zaman İçeyim ?

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve zero59 tarafından 8 Ağustos 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 7 üye.
  1. mrkaya

mrkaya Üye

Beğenileri:
    59
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Personal Trainer
    Yer:
    İstanbul
    Gainerlar kaliteli karbonlardan meydana gelmez. 500 gr karb. alabilecek kapasiteye geldiğinde düşünürsün nasıl alacağını. Ki karb. alımı cok basittir , 5 öğün makarna , pilav , vs degisken olarak yiyemıyorasn bu sporu neden yapıyorsun ki ?

2. trkçrl

trkçrl Üye

Beğenileri:
    60
    Ödül Puanları:
    38
    bu mantıkla insanların %0,001 body yapar ayrı yeten makarna ve pilavda kaliteli karbonhidrat değildir...

3. mrkaya

mrkaya Üye

Beğenileri:
    59
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Personal Trainer
    Yer:
    İstanbul
    Makarna ve pilav derken hangi makarna ve pilavdan bahsettiğimi anladığıı sanmıştım.. Beyaz pilav ve beyaz makarnadan bahsetmediğimi anlamadıgına üzüldüm. Ha buna rağmen kepekli makarna ve esmer pilav kaliteli karbonhidrat degil diyorsan bilgisizliginle bilgili gibi konusmayalım lütfen.

4. mevsres

mevsres Üye

Beğenileri:
    828
    Ödül Puanları:
    103
    Yer:
    Gürcistan
    @trkçrl Komplex karbonhidrat içecekleri vardır onlar evet tavsiye edilir ama Gainer'lar basit karbonhidrattır.

Gainer'ları üretenler hiçbir şekilde bunu içen adam kas olarak kilo alacak veya almayacak diye düşünmüyor, onları tek yaptığı sana kilo aldırmak, dolayısıyla insülininizi tavan yaptıracak şeyler rahatlıkla ekleyebilirler tozlarının içine.

Bunun yerine Komplex Karbonhidrat içecekleri vardır onları kullanabilirsiniz eğer ciddi ciddi yüksek kalori ihtiyacınız varsa ve doğal olarak karşılayamıyorsanız.

Ayrıca kaliteli değil dediğin Pilav dünyada sporcuların en çok kullandığı Karbonhidrat kaynağıdır (Esmer olanı tabii)

5. trkçrl

trkçrl Üye

Beğenileri:
    60
    Ödül Puanları:
    38
    yanlış biliyosam düzeltin çoğu kişide yanlış anlamasın amacım saygısızlık filan değil proteinleri kaslara taşıyan insülin değilmidir antreman sonrası insülinin yüksek olması bize avantajmıdır dez avantajmdır? ayrı yeten tabi bende biliyorum esmer priinç vek epekli makarna en iyi karbonhidrat kaynakları ama ne yiyecek bütcem var nede yiyecek boğazım var tat yok bişi yok onlarda...

6. mrkaya

mrkaya Üye

Beğenileri:
    59
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Personal Trainer
    Yer:
    İstanbul
    1 Esmer makarna 1.25 - 1,5 tl arkadaşım ve genelde evde yapılan yemeklerin hepsinde karb var. Sen kendine az yağsız tercih ediceksin ve saglıklı olanları tercih edeceksin.Buna bütçe gerekmıyor ki ? enazından karbonhidrat ihtiyacı için bütçeye ahım şahım ihtiyac yok. İsülindir tabii ki , o yüzden antrenman sonrası basit şeker alınacak ki insülin tavan yapsın. Mesala antrenmandan sonra kilo başına 1gr karbo alacaksn 4/1 kadar da protein. Örnk: 60 kılosun 60 gr karb. 15 gr protein alman cok cok idealdir. Bunu ılk 30 dk da 30karbo alabilir geri kalan 30 karboyuda 1 saat içinde alabirs.n.

7. trkçrl

trkçrl Üye

Beğenileri:
    60
    Ödül Puanları:
    38
    hocam ben kilo almak isteyen bi gencim ben sporla birlikte kilo alıcam inşallah sadece okulda basit karbonhidrat olan hamurdan karbonhidrat almam lazım onuda elimden geldiğince sağlıklı yapmaya çalışıcam soya unu kaşar peyniri sucuk falan filan...bide basit karbonhidratların ve insülin hormonunun vücuda ne zararları var ? bide sporla birlikte basit karbonhidrat alırsak vücudumuz yağlanır mı yoksa kas olarak mı döner...

8. mrkaya

mrkaya Üye

Beğenileri:
    59
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Personal Trainer
    Yer:
    İstanbul
    Öncelikle basit karbonhidrat zaaten cok alımı zararlıdır. Bunun sporla hiçbr ilgisi yok , sağlık olarakta cok tuketılmesı zararlıdır.Zaten profesyonel sporcu degilsin başlangıcta karb.protein miktarını hesaplama , ben hiç hesaplamayanlardanım 5-6 öğün yemeye calıs orta menuler ye zaten gerekenı aalacaksın.Sağlıksız yağlardan uzak dur başlangıcın iyidir.Basit karbon hidratlar var asırı karb. alımı vücut tarafından enerjiye cevirilmezse yağa dönüsür.

9. trkçrl

trkçrl Üye

Beğenileri:
    60
    Ödül Puanları:
    38
    benim günlük 3500 kalori gibi bir kalori alman lazım ama hiç hesaplamaya girmiyorum bunun yarısını karbonhidratlardan almam lazım oda 400-500 arası bir yere denk geliyor ben okuldan dönünce evde 200 gram kaliteli karbonhidrat alırım sabahta 100 gram alsam öğlen okulda 150 gram kalitesiz karbonhidrat almak zorundayım çünkü okula makarna göteremem bu öğünde de yaklaşık 1000 kalori alsam bu kalitesiz karbonhidrattan gelicek bu oran fazlamıdır? bide vbasit karbonhidrat alımının zararlarını açıklayabilirmisiniz bu konuda hiç bir bilgi bulamadım...

10. mrkaya

mrkaya Üye

Beğenileri:
    59
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Personal Trainer
    Yer:
    İstanbul
    Basit karbonhidrat sana yağ verebilir , kaliteli karb. da da mutlaka cok azda olsa yağ alabilirsin tabi ama bu sana kalmıs profesyonelliğine calısma sekline kalms. Basit karbonhidratlar cabuk sindiriliyor vücutta ve enerjisi hemen gidiyor. Biz ise , spordan hemmen sonra basit karb. alırız ki insülin tavan yapsın bu bir muz ve süt olabilir mesala. Diğer öğünlerde ise kaliteli karb. alınır vücudu beslesin ve agırlık kaldırınca yağı minimize etsin. Belki de yağ olmasın ? anlatabildim umarım :)

11. trkçrl

trkçrl Üye

Beğenileri:
    60
    Ödül Puanları:
    38
    siz anlatabildinin de benim mantığım kabul etmiyor...

12. mrkaya

mrkaya Üye

Beğenileri:
    59
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Personal Trainer
    Yer:
    İstanbul
    Öyleyse bir diyetisyene gidip karb. hakkında bilgi almalısın. Ya da en basitinden google'dan araştır.

13. trkçrl

trkçrl Üye

Beğenileri:
    60
    Ödül Puanları:
    38
    ben araştırdım basit karbonhidratlar kana daha çabuk karışıyor komplex karbonhidratlar kana daha yavaş karışıyor ama basit karbonhidrat almanın bana zararı ne insülinin hep yukarıda olmasının bana dezavantajları nelerdir bu sorularıma hiç bir kaynakta cevap bulamadım

14. mrkaya

mrkaya Üye

Beğenileri:
    59
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Personal Trainer
    Yer:
    İstanbul
    Demek ki tam araştırmıyorsun kardeşim ben sana kaliteli karb alınmal diyorum , vücuda kaliteli karb ve protein girsin diye.Kas kaliteli karb. ve proteinle beslenir , spor sonrası insiülinnin tavan yapması için de basit karb. alırız. Anlam veremıyorsan spor kaynaklarını araştır tm..

Sayfayı Paylaş