Günlük Protein İhtiyacımın Çoğunu Protein Tozundan Alsam Ne Olur?

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve Experto tarafından 11 Haziran 2019 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. Experto

Experto Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Meslek:
    Teknisyen
    Yer:
    Ankara
    Merhaba,
    Kendime yeni bir diyet listesi hazırlıyorum ve olabildiğince fit olmak için en düşük kaloride en yüksek protein değerlerini tutturmaya çalışıyorum. Şuan 1.75 boyundayım, 78 kiloyum. Haftanın 6 günü fitness(hergün ayrı bölge)+kardio(25 dk koşu, 15 dk bisiklet) yapıyorum. Spora başlayalı 2 ay oldu ve istediğim kiloya ulaşmak üzereyim, bundan sonra kas kütlesine öncelik vermeyi planlıyorum. Fakat bunun için herkes gibi düzgün beslenme sorunsalına kapıldım. İnternetten neredeyse tüm besinlerin değerlerine baktım fakat yazan değerler ile hiçbir markanın değerleri uyuşmuyor. Örneğin light peynirin 100 gramda 70 kaloriye 26 gram protein olması gerekirken ülkemiz standartlarındaki markalarda 300-400 kaloriye 5-6 gram protein gibi çok acayip rakamlar var. İşin içinden en son yumurta akıyla bir nebze çıkabildim. Hergün standart bir şekilde 6 yumurta akı yesem 24 gram protein + 1 porsiyon hardline 3matrix whey protein tozu 24 gram protein kullansam yine de kilo başına 2 gram poretin gibi bir rakamı imkanı yok tutturamıyorum. Gün içinde öğle,akşam yemeği ne yiyeceğim belli olmadığı için onların da proteinini hesaplayamıyorum. En fazla o öğünlerimden de en düşük kalorili şekilde 30-40 gram protein alsam yine de olmaz. Sizce kısayoldan 1 porsiyon whey protein değil de 2-3 porsiyon whey protein gibi bir rakama çıksam ne gibi yararları ve zararları olur?

Vitamin ve mineraller için pharmaton kullanıyorum.

Son düzenleme: 11 Haziran 2019
  2. OKR

OKR Üye

Beğenileri:
    109
    Ödül Puanları:
    53
    70 kaloriye nasil 26 gram protein icerebilir ki? 26.4:104 kalori. Light peynir yagsiz olacak diye kaide yok. Ki 0 yag iceren peynir de mumkun degil. 100 gr pismemis tavuk gogsu 20-24 gr protein iceriyor. Oglen aksam yemegini ayarlayamiyorsaniz hayalinizdeki vucudu elde edemezsiniz.

Bu bilgiler isiginda tek basiniza liste hazirlayacak durumda degilsiniz. Daha cok okumaniz gerek. Yag sizin dusmaniniz degil.

3. Experto

Experto Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Meslek:
    Teknisyen
    Yer:
    Ankara
    Teşekkürler bilgi için. Zaten bilgi eksiğim olduğunun bilincindeyim ve tarafınızdan yardım almak için buraya yazmıştım fakat gerek kalmadı. Diyet için ilgili bir hocadan destek aldım. Gün içi 10 yumurta (3 ü sarısıyla beraber), akşam 1 tavuk göğsü , spor öncesi veya sonrası 1 porsiyon whey protein ile protein ihtiyacımı karşılayabileceğimi belirtti. Geri kalan karbonhidrat,yağ için de en sağlıklı besinleri sunmaya çalıştı. Bunun haricinde vitamin mineral eksiğim olmaması için supradyn'e devam edeceğim. :)

Sayfayı Paylaş