Günlük Beslenmemle ilgili Görüşlerinizi bekliyorum

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve hexakonta tarafından 18 Eylül 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 5 üye.
  1. hexakonta

hexakonta Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Öncelikle herkese merhabalar bu işte yeniyim ama çok araştırma yaptım kendime göre bir beslenme programı yapmaya çalıştım. Sizlerinde düşüncelerini alarak iyi bir şekile getirmek istiyorum. + ve - lerini yazarsanız sevinirim sağlıklı yaşam dilerim

Kalkış 7,30

Kalkar kalkmaz 1 çay kaşığı çörek otu yağı ve 1-2 bardak ılık su

Sabah kahvaltısı 8.40-9.00 arası

2 adet haşlanmış yumurta
    1 -2 dilim beyaz peynir
    2-3 dilim kepek ekmek
    1 kaşık bal
    1 bardak süt yağsız

Ara öğün 10:30 civarı
    1 adet elma veya muz veya erik veya türk kahvesi

Öğle yemeği 12:30-13:00 civarı

Izgara tavuk, köfte veya ciğer
    Az zeytin yağlı salata
    Az yağlı pirinç pilavı
    Ayran veya yoğurt

Ara öğün 15:00 civarı

Yeşil çay veya 1 bardak yağsız süt
    2-3 adet kepekli kurabiye
    Antreman 18.40 – 19,50 arası sürüyor
    Antremandan sonra 1 çay kaşığı kadar çörek otu yağı ve çörek otu yağını içtikden yarım saat sonra akşam yemeği

Akşam yemeği 20:45 - 21.15 civarı

Haşlanmış tavuk veya ızgara et veya ton balığı
    Yağsız salata
    Duruma göre çorba çeşitleri az yağlı

Yatmadan 1 saat önce

8-10 adet kuru siyah üzüm
    3-4 adet ceviz
    Yağsız yoğurt veya süt
    --- Mesaj birleştirildi, 18 Eylül 2014 ---
    Belirtmeyi unutmuşum 24 yaşındayım 1,69 boy 73 kiloyum vücud biraz yağlı eritmek istiyorum

2. derin_aker

derin_aker Üye

Beğenileri:
    280
    Ödül Puanları:
    73
    Yer:
    istanbul
    kaloriyi hesapladım ve kilo vermek için iyi gibi gözüküyor..Bazal metabolizman ve sigara içmen önemli tabii.sadece her gün aynı beslenme.Yediklerini çeşitlendir.Günde 6 7 saatten fazla oturma.Oturmak zorundaysan bile hareketli yaşamaya çalış.Kafein alımını yeşilçay ve kahve ile arttır.Kafein yağ yakmana yardım eder.300 mg kafeini geçme günlük olarak.mesela bir türk kahvesi 60 mg filtre kahve 120 mg burdan hesaplayabilirsin.

3. hexakonta

hexakonta Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Öncelikle teşekkür ederim. Sigara içmiyorum ve dediğiniz gibi oturarak çalışmak zorundayım ama hareketli olmaya dikkat etmem gerekcek sanırım. Birde yediklerinizi çeşitlendirin demişsiniz mesela hangi ögünden neyin yerine ne yenebilir. Çok fazla bilgim yok kusura bakmayın o yüzden soruyorum. Birde hani tamam forumda var araştırmada yaptım ama her insanın imkan zaman ve olanakları farklıdır. O yüzden kendime en uygun beslenmeyi çıkarmaya çalıştım ve başarılı bir şekilde şuanda uyguluyorum.

4. nerede24

nerede24 Üye

Beğenileri:
    10
    Ödül Puanları:
    18
    Bu yediğin besinlerin miktarlarını, egzersiz program ve günlerini , sigara alkol kullanımını yazmadan bu soruna verilebilecek bir cevap oldugunu düşünmüyorum. örnek az yaglı pirinç ne kadar bu. tavuk ne kadar. o ne kadar bu ne kadar. bir bütün tavukmu yiyon, yoksa bir kaşıkmı?. bunları belirtmeden sağlıklı cevap alamazsın.
    sadece bu bilgilerle şunu söyleyebiliriz. protein ağırlıklı besleniyorsun ama yinede egzersiz programını bilmeden bu konudada cevap vermek doğru olmaz. çünkü fazla protein vucutta yağ olarak depolanır.

doxux bunu beğendi.
  5. derin_aker

derin_aker Üye

Beğenileri:
    280
    Ödül Puanları:
    73
    Yer:
    istanbul
    çeşitlendir derken aslında şunu kastettim : mesel hergün karbonhidratını sadece pilavdan alma makarnadan da al.tam tahıllı ürünlerden al.sütü yoğurdu az yağlı tüket.anlatmak istediğim şu: hergün aynı yemekleri yersek metabolizma alışır ve tembelleşir.tabi ki hepimiz önümüzdeki seçenekleri yemek zorundayız zaten bu devirde çalışırken cafede orda burda düzgün beslenebilmek çok zor.

6. oğuz-oğuz-oğuz

oğuz-oğuz-oğuz Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    3
    hocam sabah kahvaltısı çok az.bol bol beyaz peynir yemen lazım.8 sene profesyonel futbol oynadım.en çok tüketmen gerekli olan besinlerden birisi beyaz peyir.her sabah neredeyse yarım kalıp peynir yiyorum.peyniri arttırman gerekli.birde idman günleri idmandan önce 200 gr yoğurda 5 şeker kaşığı şekeri koyup yemeni tavsiye ederim.+ olarak idmandan sonra 50 gr civarı fıstık ezmesi yemeni tavsiye ederim.bunları eklersen daha hızlı verim alırsın.

7. Candot

Candot Üye

Beğenileri:
    125
    Ödül Puanları:
    43
    Sabah kahvaltisinda zeytin de ye. Yag diye korkma zeytinden sakin. Yesilcayi kahvaltina ekle ki metabolizman erkenden hizlansin. Bali kaldir diyebilirler ama devam et, yalniz bir kasigi tamamen doldurma. Protein cok almaliyim derdine de dusme, bir ogunde min 20 max 30 almaya calis.

Sayfayı Paylaş