günde kaç adet yumurta?

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve onur04 tarafından 28 Temmuz 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 17 üye.
  1. Candot

Candot Üye

Beğenileri:
    125
    Ödül Puanları:
    43
    Hocam git bir test yaptir, uzun vadede ya da beklemedigin bir anda sakata gelebilirsin. Beslenmen yuzunden spordan uzak kalmak zorunda kalabilirsin.

2. je ne regrette rien

je ne regrette rien Guest

Testleri yaptırmadan burada emin şekilde zaten konuşmam

3. gurbuz1

gurbuz1 Üye

Beğenileri:
    208
    Ödül Puanları:
    43
    Daha fazla tartışmak istemiyorum ama vitamin zehirlenmesi konusunda son birşey yazmam gerek.1 large yumurtanın vitamin değerleri

Vitamin A 244 IU 5%
    Vitamin C 0.0 mg 0%
    Vitamin D 17.5 IU 4%
    Vitamin E 0.5 mg 2%
    Vitamin K 0.1 mcg 0%

B grubu vitaminlerini yazmadım çünkü vücutta depo edilmezler.Zaten onlarında değerleri bu şekilde fazla yüksek değil.Kısaca eğer günde 20 tam yumurta tüketirseniz belki A vitamini zehirlenmesi geçirebilirsiniz.

je ne regrette rien bunu beğendi.
  4. HecToR Tuning©

HecToR Tuning© Üye

Beğenileri:
    28
    Ödül Puanları:
    38
    Bu konuyu açan kişi ben değilim sadece yorumumu belirttim :) Birşeyden korktuğum için değil hangi besinin nereyi zorladığını bildiğim için ve aşırı yediğim için test yaptırıp gerekli parametrelere bakıcam o kadar :)

5. Candot

Candot Üye

Beğenileri:
    125
    Ödül Puanları:
    43
    Dostum tabiki biliyosundur, ona lafim yok. Asiri oldugunu kendin soyluyorsun :) kafanda hep acaba bu kadar yumurta beni bozar mi endisesi vardir, bende oldu zamaninda da o yuzden senle tecrubemi paylastim.

HecToR Tuning© bunu beğendi.
  6. HecToR Tuning©

HecToR Tuning© Üye

Beğenileri:
    28
    Ödül Puanları:
    38
    Tabii ki normalde 3 yumurta yiyen ben 10 a çıkınca merak ettim ne olacağını :) Birde hasta olan organ bağırsak olunca iş farklı oluyor :) Ama bu zayıflık tak etti artık evdekilerde sürekli yapma bu kadar zorlama diyorlar ama kafama koydum bir kere. İnşallah Allah izin verirse sıkıntı çıkmadan hedefime ulaşmak istiyorum.

Candot bunu beğendi.
  7. Eresbos

Eresbos Üye

Beğenileri:
    548
    Ödül Puanları:
    103
    Yer:
    istanbul
    2 sarıdan fazla yedigim zaman cildim kabarıyor :D ama beyazından bir zarar gormedim. gunde 2tam,5beyaz tuketiyorum.

GT-I8150 cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

uzk bunu beğendi.
  8. uzk

uzk Üye

Beğenileri:
    12
    Ödül Puanları:
    18
    Ben bu spora başlamadan önce beyazını katiyen yiyemezdim bi şekilde ayırıp sarısını tavada kızartıp yerdim 3-4tanesini bi süre sonra alerji yaptı bende hertarfım kabardı kırmızı kırmızı inanılmaz şekilde kaşındı 1 hafta falan doktor ilaç vs bi şekilde kurtuıldum ama spora başkanı kahvaltıda 1 tam 3 beyaz bir dilim kepek ekmeği sonrasında 100gram yulaf sütle yerim bi sıkıntısını görmedim şimdiye kadar :eek::eek:

9. kaka

kaka Üye

Beğenileri:
    144
    Ödül Puanları:
    53
    alerji vs yapmıyosa sarısından korkmaya gerek yok diye düşünüyorum. Sarısını ayırdığımız zaman yumurtanın faydalarınıda çöpe atmış oluyoruz. Ben günde min. 3 max 5-6 tane yerim.

10. _mkemal_

_mkemal_ Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    İyi günler herkese, forumda yeniyim yardımınızı istediğim bir konu var.Ben bir süpedir kendi çapımda spor salonlarına giderek diyetler uygulayarak hem kilo vermeye hem de vücut yapımı düzene sokmaya çalışıyorum, şu an 110 kiloyum fakat sporla uğraştığım için çokça yağ kütlesinin yanında hatırı sayılır bir miktar kas kütlem mevcut.2 gün spor yapıp 1 gün dinleniyorum.Sarısıyla birlikte günde 2 yumurta yiyordum.Şimdi sizlere sorum şu, kilo vererek kas kütlemi artırması için günde kaç yumurta akı kaç sarısı yemeliyim, dinlenme gününde farklı miktatda yumurta mı tüketmeliyim?

11. SpReaD

SpReaD Üye

Beğenileri:
    48
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    Aydın
    5 yumurta yersen kas kazanırsın 3 yumurta yersen yağ yakarsın dye bişey yok. yağ yakacağını ya da kas kazanacağını belirleyen şey gün sonunda aldığın kalori miktarıdır.
    --- Mesaj birleştirildi, 9 Haziran 2015 ---
    5 yumurta yersen kas kazanırsın 3 yumurta yersen yağ yakarsın dye bişey yok. yağ yakacağını ya da kas kazanacağını belirleyen şey gün sonunda aldığın kalori miktarıdır.

12. _mkemal_

_mkemal_ Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Benim sormaya çalıştığımda o 5 yumurta yersem 5 kat kalori 3 yumurta yersem 3 kat kalori alırım benim kilomda biri kaç kalori protein almalı ki kas kütlesini korurken kilo da verebilsin

13. _Tunc_

_Tunc_ Üye

Beğenileri:
    357
    Ödül Puanları:
    73
    Bir günde 15 yumurtanın 9 unun sarısıyla yediğim oldu hala hayattayım ama bana birsey olmadı diye baskasının yemesi sacma olur

Sayfayı Paylaş