günde 10 saat yürüyorum.

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve hurkanyy tarafından 30 Temmuz 2015 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. hurkanyy

hurkanyy Üye

Beğenileri:
    15
    Ödül Puanları:
    28
    merhaba, yağ oranım % 7 ( 3 farklı ölçüm yeri ortak kararı) amacım kas yapmak yağ yakmak değil ama arkadaşlarla buluşmalar, alışveriş, iş gibi birçok etken günümün çok büyük bir bölümünü dışarda geçirmemi sağlıyor, en az 10 saat yürüyorum,özellikle bacak programımı cumartesiye aldım ki pazar dinlenebilmek için....Söylediğim gibi amacım kas kütlemi arttırmak bu yüzden kas kaybını azltmam ve ya kas gelişimini hızlandırmam lazım, asla yüksek yoğunluklu cardio yapmıyorum sadece çok yürüyorum. yürürken hiçbirşekilde aç değilim,her 2 saatte bir yiyorum ve karbonhidrat ve pro alımım yüksek kilo başına en az 2 gr -3 gram pro alıyorum. yürürken kas kaybetmemem için daha fazla ve net önerileriniz, takviye önerileriniz var mı ?

2. aslangur

aslangur Üye

Beğenileri:
    677
    Ödül Puanları:
    123
    %7 yağ oranındaki birinin bunları bilmesi lazım

hardtrainer bunu beğendi.
  3. hurkanyy

hurkanyy Üye

Beğenileri:
    15
    Ödül Puanları:
    28
    bildiklerim şunlar, tok karna ve yüksek kan şekerine sahip vücut yağ yakmaz, hııt cardio yüksek hızda yağ yaktırırken belli bir ölçüde kas ta yakar bu yüzden nabız takip edilir ama 1 satten fazlaki yavaş yoğunluklu cardiolarda yağ yakmaya başlar yaklaşım 3 saat sonra yağ yakım hızı ve kas yakım hızı % 45 oranında artar, bunları yemek yersek büyük ölçüde engelleriz çünkü yediklerimiz harcanır, lakin Büyüme ve gelişme gene yavaştır ( yağ yakımını ve kas yakımını engellediğimiz taktirde) çünkü kas büyümesi için dinlenme çok önemlidir bunları çok iyi biliyorum , amino asit takviyesi, vücudu karbdan ve prodan yoksun brakmamam şart, bol yağda yer isem karb ve pro enerji olarak kullanımı en azan iner çünkü enerji kaynağı yağ olur. ama büyüme gene yavaştır, sizden istediğim aklınızdaki tüm takviyeleri( %100 kanıtlanmış etkisi olan takviyeleri) ve ekstradan bildiğiniz bilgi var ise onları söylemenizi istiyorum. Teşekkürler

4. hurkanyy

hurkanyy Üye

Beğenileri:
    15
    Ödül Puanları:
    28
    ve her gün 50 mg çinko takviyeside alıyorum

5. aslangur

aslangur Üye

Beğenileri:
    677
    Ödül Puanları:
    123
    hocam yapacağın şey belli. kalori hesaplama sitelerinden kalorini hesaplarken çok hareketli seçeneğini seç. günlük ihtiyacın kaç çıkarsa 500 fazlasını al

6. hurkanyy

hurkanyy Üye

Beğenileri:
    15
    Ödül Puanları:
    28
    kalori hesabı yapmakda çok iyiyim, o sitelerin gösterdiği sonuçlar kesin değil, önce basal metabolizma ölçülür ve daha sonra yaktığın kalori ile toplanır, üzerine 500 kalori baya fazla hızlı kilo aldırır . ama sorun şu sadece yüksek kalori yemek kas kaybnı korumaz bu yüzden farklı tavsiyeler bekliyorum

7. speedtouch

speedtouch Üye

Beğenileri:
    1.539
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Angara
    Hocam günde 10 saat yuruyecek vakti nerden buluyorsun ben ona takildim? Bir de bu vakti buluyorsan ne sebeple boyle birsey yapiyorsun ? Bir insan gunde neden 10 saat yurur? Ben cok anlamadim acikcasi

8. hurkanyy

hurkanyy Üye

Beğenileri:
    15
    Ödül Puanları:
    28
    biraz tuhaf gelebilir ama arkadaşlarla gezip alışveriş yapmak aşırı derece zamanımı alıyor, bunun nedeni sürekli dışarıda olmam günde 3 arkadaşımla buluşurum en az + part time işte çalışıyorum, akşama doğru sahile falan gidiyorum 3500 kalori beslenince zayıfladığımı farkettim

9. zeo64

zeo64 Co-Moderator Yönetici Co-Moderator

Beğenileri:
    1.831
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Kocaeli / Uşak
    düşünecek çok bir şey yok bence,biraz daha fazla kalori alacaksınız + protein alımınızı belli bir seviyenin altına düşürmeyeceksiniz,neye takıldığınızı anlamadım.

10. aslangur

aslangur Üye

Beğenileri:
    677
    Ödül Puanları:
    123
    Ne alaka ? Kim demiş 500 kalori hızlı kilo aldırıyor diye ? Kim demiş yüksek kalori tüketmek kas kaybını engellemiyor diye ? Sen kası zorlamiyosun sadece yuruyosun. Ha deseydin ki günde 10 saat ağırlık antrenmanı yapıyorum evet işte o zaman fazla kalori de care olmazdı

11. hurkanyy

hurkanyy Üye

Beğenileri:
    15
    Ödül Puanları:
    28
    her 7000 kalori 1 kilo aldırıyo diye biliyorum buda ayda en az 2 kilo eder diye düşündüm

12. aslangur

aslangur Üye

Beğenileri:
    677
    Ödül Puanları:
    123
    ayda 2 kilo fazla mı ?

13. hurkanyy

hurkanyy Üye

Beğenileri:
    15
    Ödül Puanları: