Gücüm tükeniyor ne yapmalıyım?

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve Muham3d18 tarafından 4 Eylül 2020 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. Muham3d18

Muham3d18 Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    18
    Herkese selamlar!
    İtiş ve de çekiş+bacak sistemi uyguluyorum.
    İtiş gününde sırasıyla benc press - incline dumbell benc press - şınav(decline veya düz) - omuz press - omuz yana açış - arka omuz makinesi - triceps v tutuş pushdown - karın egzersizi
    Sorun şu ki art arda press yapınca omuza hiç bir gücüm kalmıyor yani omuz press yapınca kollarım sanki uyuşmuş gibi oluyor sizce omuz press yapmadan önce açış ve de arka omuz hareketlerini yapsam sonra omuzu yapsam daha etkili olur mu? Hani arka kolum dinlenmiş olur diye düşündüm ve de benc pressten sonra direkt dumbell press yapmak yerine şınav mı çekeyim veya şınav yerine açış hareketi mi ekleyeyim?
    Tavsiyerinizi bekliyorum, şimdiden teşekkürler.

2. LeperMessiah

LeperMessiah Üye

Beğenileri:
    33
    Ödül Puanları:
    38
    Normal bir durum bench ve ohp'nin birbirlerine vurması.Push günlerinin birinde göğüs diğerinde omuz odaklı gitmelisin.Mesela bir gün bench'e ağır girdin o zaman omuza düşük ağırlık yüksek tekrar gir.

3. Muham3d18

Muham3d18 Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    18
    Benim şu anki birincil hedefim bench pressimi arttırmak, yaklaşık iki ay önce 45 kilo basarken 60 kiloya çıkarttım şimdi ara verirsem gelişimi kötü etkilemez mi ?

4. LeperMessiah

LeperMessiah Üye

Beğenileri:
    33
    Ödül Puanları:
    38
    Ara ver demiyorum ki 2 push günün var ya bunlardan birinde bench'i ağır gir shoulder press'i hafif gir diğerinde shoulder press'i ağır gir bench'i hafif gir.

5. Skinnyfat

Skinnyfat Üye

Beğenileri:
    206
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    İstanbul
    Yani haftada 2 gün yine kas çalışsın ama birinde güç birinde hipertrofi diyorsun.

Sayfayı Paylaş