Gögüste yanma veya ağrı yok ?

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve linksiz06 tarafından 21 Haziran 2013 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 7 üye.
  1. linksiz06

linksiz06 Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    30 kg benc press basıyorum.Son setin son 3 sayısı bile çıkaramıyorum birileri yardım ediyor. 3x8 yapıyorum.Kollarım bitiyor,barı kaldıracak gücüm kalmıyor ama nedense gögüste yanma veya ağrı yok.Çalışmamış gibi hissediyorum tekrardan yapmak istiyorum ama güc kalmıyor.Sizce kollarımda güc mü yokta benc press için yeterli ağırlığı basamıyorum,sizce sorun nerede ?

2. Gokhan2285

Gokhan2285 Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    Bu bana da olmuştu hocam ; Kollarını geniş tut ve baş parmağını bara sarma dedi öyle yaptığımda az bir yanma oldu fakat yarın sabah uyandığımda göğüslerimde acıdan duramıyordum :)

3. linksiz06

linksiz06 Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Deneyeceğim hocam,yorumunuz için tşkler..Mesela bugün bazen sanki yel girmiş gibi gögüsümün ortası ağrıyor bu neyse :(

4. HergeleSefa

HergeleSefa Üye

Beğenileri:
    41
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Adana
    hareketleri nizami yap hızlı hızlı yapıp geçiştirme ertesi gün ağrı olur

5. qwaxs

qwaxs Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    0
    Ağırlıkları hissederek kaldır. Hareketi hızlı hızlı yapıyım bitsin hesabı olmasın. Kaslara kan pompalansın hisset. Tatlı bir ağrı ve yanmayı ozaman yaşarsın. Zamanla ağırlıklarıda arttırırsın.

6. TheKing

TheKing Üye

Beğenileri:
    23
    Ödül Puanları:
    28
    Yer:
    Ankara
    arkakol güçsüzlügunden kaynaklanıyor olabilir

7. exsisman

exsisman forum Kurdu

Beğenileri:
    774
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Almanya
    Agri genelik ertesi gün olur. Gögüsüne bastigin zaman hafif tatli bir agri oluyormu?

8. linksiz06

linksiz06 Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Pek yok ta hocam sanki sağa sola dönerken yel varmış ağrıyor gibi geliyor.Sanki kütletince gececek gibi oluyor..

9. zeo64

zeo64 Co-Moderator Yönetici Co-Moderator

Beğenileri:
    1.831
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Kocaeli / Uşak
    göğüsün tepki için daha yüksek ağırlıklara ihtiyaç duyuyor olabilir,fakat arka kol buna engel oluyor olabilir.bu birinci ihtimal.

hareket formunda sıkıntı olabilir.çoğu kişi bu sıkıntıyı eklemleri kitlemekten dolayı yaşıyor,eklemleri kitlememek hareketi daha çok hissetmenize neden olabilir.bu ikinci ihtimal.

hareketi yaparken göğüs kaslarınızın çalıştığını düşünüp,neden alış-verişlerinizi düzenleyin ve hareketi olabildiğince yavaş yapın.bu üçüncü.

her vücut her harekete iyi tepki veremeyebilir.antrenman hareketlerinizi,setleri-tekrarları,ve sisteminizi değiştirip deneyin.bu da 4. ihtimal.

daha çok ihtimal çıkarabilirim fakat bunlar bence başlıca sebepler.deneyin,uğraşın,değiştirin.elbette önüne geçersiniz.

Sayfayı Paylaş