gögüsle biceps mi triceps mi

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve Coleman Trebor tarafından 21 Temmuz 2008 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 42 üye.
  1. unknown00

unknown00 Üye

Beğenileri:
    217
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    Bence herkes kendini denemeli hangi programdan nasıl verim alıyorsa onla devam etmeli denemekte elbetki fayda var ama memnun ve yararını gördügü programdan çıkmasıda bana göre yanlış .

2. ulissies

ulissies Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    bende gögüs + biceps calısdım 1 sene boyunca kolda cok gelişim oldu diyemem , hatta overtrainıng bıle oldu 40 cm olan kolum suan 38e dusmus durumda . programı değişicem artık . unknown00 senın biceps+ triceps programın yazarmısın hareket olarak

3. babadodo

babadodo Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    13
    Göğüs ve triceps itme,
    Sırt ve biceps çekme kasıdır. Göğüs çalışıyorum triceps zaten yoruluyo yarın bi daha yormaya ne gerek var diyenlerden olucaksın ya da iki itme hareketi aynı gün olmaz diyenlerden olucaksın. Tavsiyem bir çekme ve bir itme kasını aynı gün çalıştırman.

4. ulissies

ulissies Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    biceps + tricepsi aynı gün ne şekilde çalısıyorsunuz ? ilk önce biceps bitirip sonra tricepsemı geciyorsunuz yoksa 1 hareket biceps bir hareket triceps mı ?

5. zeugma27

zeugma27 Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    8
    gogus - on kol
    omuz - arka kol
    kanat - bacak

hsnsylk bunu beğendi.
  6. dhizli

dhizli Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    11
    Burdaki çoğu kişi göğüs -triceps ya da sırt-biceps verimsiz oluyor demiş. Bunun nedeni kaldırılan ağırlıkların düşmesi olarak göstermişler. Önemli olan fazla ağırlıkla çalışmak değil, doğru çalışmak bence.

Sırt antrenmanından sonra biceps girdiğinizde ağırlık düşmesi normal, sırt çalışma esnasında zaten bicepsler de destek kası olarak görev yapıyor. Bu nedenle ağırlık düşer ama abartıldığı kadar değil tabi. 10kg ile çalışıyorsanız 8kg'ye düşer bu neden moralinizi bozuyor?

Bence Göğüs-Triceps mantıklı bir antrenman programı tabi hemen ertesi gün sırt çalışması girecekseniz.
    Çünkü bir gün boyunca Göğüs ve Triceps'i bitiriyorsunuz, Artık orayla işiniz kalmıyor böylece hemen ertesi gün rahat rahat sırt&biceps girebiliyorsunuz. Göğüs&Biceps olsa, zaten yorgun bicepsleri bir de ertesi gün yormak istemezsiniz, arada mecbur 1 gün off vermek durumunda kalıyorsunuz.

Son düzenleme: 11 Nisan 2015
    BODEGAS ve unknown00 bunu beğendi.
  7. unknown00

unknown00 Üye

Beğenileri:
    217
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul

Kesinlikle katılıyorum . Göğüs-triceps , sırt biceps çalışılmaz diye birşey yoktur herkesin vucut farklı tepkiler verebilir , bunu deneyip görebilirsiniz . İyi forumlar ...

8. WHQSX

WHQSX Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Darıca, Kocaeli, Turkey
    Bu ancak ve ancak size kalmış bir şeydir. Fakat söylemekte fayda var ki, eğer göğüs çalışırken tricepsi çok yoran hareketler yapılıyorsa göğüsten sonra triceps çalışıldığında performans düşüklüğü ve yorgunluk olacaktır. Bu bağlamda Göğüs-Biceps-Triceps girilmelidir.

9. yakup584

yakup584 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
    Ben göğüs- triceps tercih ediyorum nedeni şu: göğüs çalışırken triceps zaten ısınıyor hatta kasılıyor(ağır giriliyorsa) haliyle sadece triceps değil bicepste ısınıyor yani göğüs çalışırken sadece triceps çalışmıyor ben o yüzden tricepsi iyice yormak için iki harakette triceps için yapıyorum.
    Eğer biceps çalışırsam daha bitkin oluyorum

BODEGAS bunu beğendi.
  10. BODEGAS

BODEGAS Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    ;)Bende bu hafta yeni programa geçtim
    Göğüs+Trapez
    Omuz(trap)+Biceps
    Sırt+Bacak
    Böyle bir program deniyorum bakalım sonuçları ne olacak, sizcede göğüs antrenmanında triceps destekleyici kas olmuyormu?
    Yani kim benchpress'de Biceps kasına yükleniyorki ;)

11. tesla55

tesla55 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    göğüs biceps - sırt bacak - omuz triceps - kardio karın yeni başlayanlar için ideal gibi görünüyor :)

12. OdellBeckhamJr

OdellBeckhamJr Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    Kocaeli
    Yeteri kadar proteini alıyorsan göğüs biceps derim eğer alamıyorsan göğüs Triceps

E5553 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Sayfayı Paylaş