Gögüs Sekillendirmesi :)

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve ALPEREN tarafından 27 Ekim 2005 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 28 üye.
  1. n00b

n00b Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    göğüs hacmim yeterli fakat bir süre agirligi kesip şekillendirmeye gitsem sonra tekrar agira donsem bi sorun olur mu?

2. Dead_Smile

Dead_Smile Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    18
    arkadaşlar bu chest machine yapılan presste elleri avuç içleri birbirine bakıcak şekilde tutup çalışırksan nereyi vurur? dips in yaptıgı gibi gogus altını ve gogus çevresini çalıstırır mı? bodybuilding.com da bir videoda charles glass bir daha farklı egimi biraz daha fazla olabilir oyle bir makineyle çalısıyor ve gogus etrafını vurur bu hareket diyordu? Bizim salondaki makina aynen bu.

3. sinangulcek

sinangulcek Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    arkadaşlar mrblar.. 17 yaşındayım 1.78 boy 73 kiloyum..
    daha önce 92 kiloydum 70e kdr düştüm.. zayıfladıktan snra düzenli olarak yaklaşık 1 senedir vücüt geliştrme yapıyorum..
    oblik kısmı dediğimiz yan kısımda olucagından çok yag var.. bütün programlarımdan snra mekik - twist -sopa çalışıyorum ama bitürlü götüremiyorum orayı.. l-carnitine kullanıyorm şuan 5-6 tüpüm kaldı..
    yan karın için kesin önerebilceğinz bişi varsa veya bu olayı yaşayıpta bana tecrübeli birisi yardım ederse sevinirim..
    bide göğüste sorunum var göğüste hacimim çok iyi üstü hem hacimli hemde sert .. ama alt göğüste hafif yağlanma var .. alt göğüs şekillendirmeye ihtiyacım var. eğik sehpada 3 x 12 , 10 , 8 ypıorum agırlıkları artırrak , snra yana açma hareketi eğik sehpada hemen ardından dambell press ypıorum.. cable filanda ypıorum.ama hayla çözemedim alt göğüsmü..
    ve gelelim en şikayetçi oldugum yere omuzlarımın çok dar oldgu söyleniyo 118 cm omuzlarım var.
    gerçkten de dar .. bazıları yanlarımın omuzlarım dar oldugu için o kdr göze battıgını söylüyolar.. omuz içinde napmam gerektiğini söyliyecek olrsa çok sevinirim..
    ama özellkle yanlar konusunda tecrbülei birsinin yardımcı olmasını rica ediyorum.
    teşkler..

4. durden

durden Üye

Beğenileri:
    15
    Ödül Puanları:
    0
    Benim de çok merak ettiğim bir konu

5. kaangunduz

kaangunduz Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    göğüs hacmi

3 aydır yapıyorum, en zor hacim alan yer göğüslerim. hacim için ve alt göğüs çıkartman veya çizmek için nasıl bi göğüs antremanı tavsiye edersiniz, yardımcı olursanız sevinirim. Teşekkürler.

6. marcos

marcos Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    benim göğüslerim şekill değil de öne doğru çıkık gibi. 5 aydır yapıyorum ve hacim aldı gibi geliyor artık. bana üst göğüs eksikliğinden kaynaklanıyor gibi geliyor bir de. acaba bu konuda bilgi verebilecek var mı?

7. kaangunduz

kaangunduz Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Göğüsü ancak hacim yaptıktan sonra şekillendirebilirsiniz. Üst göğüsünüz yeterli hacime sahip değilse göğüs ortasının şekillenmesinide bekleyemezsiniz. Eğer dediğiniz gibi yeterince hacime sahipseniz alt göğüs ortasını birleştirerek ve alt göğüsü çizerek şekillendirebilirsiniz. Bunun için 'cable cross over'- 'decline bench dumbell flyıng' alt göğüs ortası için etkili bi hareket olabilir.

8. tyly12

tyly12 Üye

Beğenileri:
    28
    Ödül Puanları:
    38
    arkadşlar şu sorunu cevbnı çok merak ediorum konu açmıyım dedim burda sorıyım ben hftada 2 kere göğüs çalışıorum 1.günmde incline bench bench press dumbell fly ve pull-over 2.günümde ise incline dumbell press incline dumbell fly bench press dar iç göğüs için bi de cable cross çalışsam olur mu farklı 2 hareket farklı pull over ve cable cross yardımlarınızı bekliorum

9. kaangunduz

kaangunduz Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Pullover genelde göğüs kafesini genişletme amaçlı yapılan bi harekettir. Cable cross göğüs içini çalıştıran harekettir.Tavsiyem;
    İncline press
    İncline dumbell fly
    Bench press
    Dumbell fly'dır.

10. ercan gürgöze

ercan gürgöze Üye

Beğenileri:
    1.332
    Ödül Puanları:
    123
    "hacım ve şekillendirme " ,eğer konu "definisyon" değilse aslında "aynı konsepttir!...
    şekillendirme denilen "rafine, özel,egzantrik" hareketlerde de aslında " hipertrofi" oluşumu gerçekleşir...

aslında ,şekillendirme denilen olay klasik "bench, yana açış " dışında yapılan hareketlere ilintilenmeye çalışılır...ama, bu hareketlşerde de "hipertrofi " oluşur...

bana göre ,göğüs kaslarına bu bağlamda katkıda bulunacak olan hareketler:

-yatarak yarım dünya hareketi...
    -paralel dips
    -balyoz vurma
    -spiral bükme yay (bu basit ucuz alet, o resimlerde gözüken çoğu aletin yerini direkt olarak tuatbilecek mükemmel bi alettir)
    -kollar düz (stiff) pulover...)

Azi ve Bodysoft bunu beğendi.
  11. chillout

chillout Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Dış Ticaret
    göğüs programım barbell incline, flat press ve cable crossovers şeklinde, setlerim 3X12
    preslerde 8 tekrardan aşağıya inmiyorum.
    Pres hareketlerinde ağırlık arttırmak için son setimden önce en fazla 3-4 tekrar çıkartabildiğim ağırlıklara girip son setimi normal tamamlamak doğrumudur, yüksek ağırlığa kendimi alıştırmak ve güç kazanmak için bu şekilde yapıyorum.

12. tyly12

tyly12 Üye

Beğenileri:
    28
    Ödül Puanları:
    38
    arkadaşlar iç göğüs yok bnde ya yanlara doğru hacmi verdik bi türlü dolmuo arası napçm bişiler söyleyin

13. oklahoma

oklahoma Yeni Üye

Beğenileri:
    322
    Ödül Puanları:
    0
    orası problemlide olabilir. ama en iyisi cable cross ve polarisle bir an evvel tanışmanız. gogusu sıkıştırırken o pozisyonda bir iki saniye beklemeniz.

Bodysoft bunu beğendi.
  14. tyly12

tyly12 Üye

Beğenileri:
    28
    Ödül Puanları:
    38
    polarisi incline pressten sonra mı yapıyım

15. foteros

foteros Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Ben flexor hocanın açtıgı konudaki yöntemleri uygulayarak evde 2 adet 10 kglık dumbellarla vucüdümu gözle görülür şekilde geliştirdim fakat alt göğüs hareketlerini fazla yaptıgımdan olsa gerek alt göğüsün ortası büyük bir üçgen gibi duruyor bunu düzeltmek için neler yapabilirim ?

16. foteros

foteros Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    yok mu cevap verecek biri ?

17. Tarhan1219

Tarhan1219 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Beyler şu göğüs kaslarımın ortası göçük duruyor. Bi kaç hareket neyin yokmudur

18. moothy

moothy Üye

Beğenileri:
    1.308
    Ödül Puanları:
    123
    Dar tutus sinav

Sayfayı Paylaş