Göbek eritme sıkıntısı?

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve AnakinSkywalker tarafından 13 Ağustos 2020 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. AnakinSkywalker

AnakinSkywalker Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    18
    Arkadaşlar merhaba. Bundan 2 ay önce ağırlığım 83 kilo, yağ oranım ise %27 civarındaydı. Kalori açığı oluşturarak ve kendi vücut ağırlığım ile düzenli spor yaparak 76 kg'a kadar düştüm. Yağ oranımda %21 civarında şu an.

Fakat ben 178 boyundayım. İdeal kilom 73-75 arası. Bu kiloya yaklaşmama rağmen hala bir parça göbeğim var. Düşük karb ile besleniyorum. Şeker(günde 1 muz dışında) hiç tüketmiyorum. Basit şeker zaten hayatımdan çıktı tamamen. Gerekli makrolarımı da alıyorum. Fakat bu göbek hala bir parça da olsa duruyor. ayaktayken çok fazla belli olmasa da yere oturduğumda 2-3 kat derim katlanıyor.

Ne yapmam lazım? ne tavsiye edersiniz? Bu karın nasıl dümdüz olur? Yağ oranını geriye çekip clean bulk yapma ve kas gelişimine odaklanma niyetindeyim. Ama göbekten tamamen kurtulamadım bir türlü ve tabi yağ oranından.

2. Skinnyfat

Skinnyfat Üye

Beğenileri:
    206
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    İstanbul
  3. AnakinSkywalker

AnakinSkywalker Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    18
    Elbette hocam da bayağı aşağıya çekildi kilom. Yani normalde boyuma göre 73-75 arası ideal kilom. Yağdan değil de kastan yakacak diye korkmaya başladım.

4. Skinnyfat

Skinnyfat Üye

Beğenileri:
    206
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    İstanbul
    Sağlıklı ve protein ağırlıklı besleniyorsan kas kaybetmek o kadar kolay değil, bence yağ oranını biraz daha düşürmelisin.

5. AnakinSkywalker

AnakinSkywalker Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    18
    Bence de hedefim %15 leri görmek. Protein ağırlıklı besleniyorm hocam. Kilomun iki katı Kadar alıyorum.

Skinnyfat bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş