Göbek den Nasıl Kurtulucam

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve PaRaDiZ tarafından 13 Temmuz 2019 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 10 üye.
  1. PaRaDiZ

PaRaDiZ Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Merhaba arkadaslar benim Sorunum Şu bel bölgemde hiç yağ yok tek sorun göbek oluşu bundan nasıl kurtulucam.

2. goodlifter

goodlifter Üye

Beğenileri:
    50
    Ödül Puanları:
    18
    şimdi birileri gelip yağ oranını azaltmalısın diyebilir hayır bu kesinlikle doğru bilgi değildir,neden değildir çünkü bu yağ fazlalığından olan bir şey değil bu genetik göbektir.genetik göbeği olmayan genetik göbeğin nasıl eriyeceği hakkında bilgisi ve fikri olmaz,kendimde kısmen genetik göbekli sayılırım o sebeple biliyorum
    tavsiyelerim 1.-Cla kullan 2.-her antreman sonunda plank hareketini yap ağırlıkla yapabiliyorsan daha iyi olur 5 6 set yapabilirsin 3.-şekerli içeceklerden uzak dur 4.-meyve tüketimini sınırla 5.-pilav yerine mümkünse bulgur tüket
    Bu dediğim faktörlerin tamamına dikkat edersen göbeğinde %30 civarı küçülme meydana gelecek
    tamamen nasıl erir dersen cevap net erimez kilo verirsen belki bir miktar daha küçülme meydana gelir ama asla tamamen yok olmaz.sadece steroid ile tamamen gidiyor o göbek ama buna değmez

cilek77 ve mrthr35 bunu beğendi.
  3. PaRaDiZ

PaRaDiZ Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Anladım Tavsiyelerinizi dikkate alıcam Tsk ederim

4. coty

coty Üye

Beğenileri:
    10
    Ödül Puanları:
    18
    karb. azalt. ekmek, şeker, abur cubur vs. tüketme gün içinde.

5. GoldShot

GoldShot Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    13
    Yer:
    Bursa
    1.cla kullanımı işe yaramaz 2. plank işe yaramaz 3. şekeri hayat boyu kısıtla 4. meyve şekerini asla hafife alma ve onuda sınırla 5. pirinç her daim favoridir yalnız hedefine ve vücudun tepkisine göre bulgur tercih edebilirsin
    her ürün/ilaç bi amaca hizmet eder ve kullanım şekli vardır lakin göbek eriten bi steroid yoktur.

doktora git sorunun ne olduğunu öğren tekrar gel tavsiye iste

6. goodlifter

goodlifter Üye

Beğenileri:
    50
    Ödül Puanları:
    18
    doktorla ne alakası var bu durumun ? ortada herhangi bir sağlık sorunu yok bu genetik olarak vücudun belli bir bölgesinde yağın toplanması durumudur

7. GoldShot

GoldShot Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    13
    Yer:
    Bursa
    genetik olarak yağlanma her insanda farklı bölgelerde olabilir A kişi karın kısmından B sırt C bacak bölgesinde fazla yağ tutabilir fakat 180 boyunda 70 kilo bi insanda 2 3 aylık hamile göbeği "genetik olarak vücudun belli bir bölgesinde yağın toplanması durumudur" değil bir sağlık sorunudur
    boy kilo normal bel çevresi yağsız fakat göbek oluşu (şu bilgilerle durum anormaldir basit bi şekilde göbek yağı denebilir komplike bi sorunda olabilir) sindirim problemlerinden tutun mide gazı.. çeşitli sorunlar olabilir bu konuda genel bi bilgisizlik var biz sporcular da dahil her baş ağrısına ağrı kesici iyi gelmediği gibi(rüzgara tutulduğunuzda özellikle lodoslu havada içeceğiniz ağrı kesici bir işe yaramayacaktır) göbeğin oluşu da sadece yağla ilgili bi durum değildir. sağlık ihmale gelmez (özellikle ülkemizde sigortalı bi kişi ücretsiz muayene olabilirken)

ulaire bunu beğendi.
  8. OKR

OKR Üye

Beğenileri:
    109
    Ödül Puanları:
    53
    Genetik gobek diye bir sey nereden cikti? Bir insan gobegindeki yagi eritemiyorsa ya hastaligi vardir ya da iradesizdir. Yag sandiginiz sey vucudun enerji depolamasidir kozmetik bir uzvunuz degil. Zamaninda 100 cm ustu bel, 90 kg olan bir insan olarak 8 pack gordum. Cla gereksizdir, plank karin kaslari icin mukemmeldir fakat o bolgedeki yaglari yakmaz. Gobek tamamen erir eritemiyorsan ya iradesizsin ya da hastasin.

9. PaRaDiZ

PaRaDiZ Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Boş verin arkadaşlar ortam gerilmesin .

10. goodlifter

goodlifter Üye

Beğenileri:
    50
    Ödül Puanları:
    18
    genetik göbek varmıdır yokmudur izleyelim

cilek77 bunu beğendi.
  11. igormami

igormami Üye

Beğenileri:
    250
    Ödül Puanları:
    73
    dediklerine yüzde yüz katılıyorum. genetik göbek diye bir şey yok. ben de yakamıyordum. ailemde yani akrabalar da dahil olmak üzere çoğu kişi göbekli. ben de hep düşünürdüm derdim genetik falan bilmem ne. sonra gittim bir test yaptırdım. bir baktım demir ve vitamin eksikliği var. tedavi gördüm antrenmanlarla baya iyi sonuç aldım. çok aşırı define değildim ama oldukça iyiydim. karın kaslarım gözüküyordu. genetik göbek falan bunlar yalan.

OKR bunu beğendi.
  12. Agent47

Agent47 Üye

Beğenileri:
    132
    Ödül Puanları:
    53
    Beyler modern tıpta bile farklı branşın uzmanları vücut konusunda bazı meselelerde anlaşamıyorken,burda siz ne diye birbirinizin fikirlerini hakaretlerle çürütmeye çalışıyorsunuz sorarım sizlere???Ne gerek var bu tarz diyaloglara.

Bazen tek doğru olmayabilir,kendi bildiğinizi tek gerçek sanıp karşı tarafı hakaretlerle yalanlamaya hiç gerek yok. Farklı görüşlere açık ve saygılı olalım.

shaq ve goodlifter bunu beğendi.
  13. shaq

shaq MOD Yönetici Moderator

Beğenileri:
    1.688
    Ödül Puanları:
    123
    Gereksiz mesajlar silinmiştir. Ceza puanları uygulanmıştır.

Gelelim kişisel düşünceme. Ortada iki farklı konu varken bu kadar kavga ve gürültü çıkartmanın anlamı yok. Binlerce insan bu dediğiniz konularda çalışarak bilimi geliştiriyorlar. Azı noktalara bu kadar saplantılı olarak yaklaşmayalım.

Genetik göbek vardır veya yoktur. Önemli olan iki tarafın belirli kaynaklara dayanarak birbirleriyle seviyeli şekilde tartışmasıdır. Lütfen bunu düşünerek tartışalım.

Biz yönetim olarak ceza vermek istemiyoruz. Sizlerin burada yapacağı güzel tartışmalar ile bu forum ayakta duruyor. Bilgi paylaştıkça çoğalır ve anlam kazanır. Birbirinizi kırmanın kimseye faydası olmaz.

14. brfnbrfn

brfnbrfn Bölüm MOD Yönetici Bölüm MOD

Beğenileri:
    104
    Ödül Puanları:
    38
    Yanı bence gastrin sistemde de bi problem olabilir.. yediğiniz yemekler size alerji yapıyor olabilir.. yada laktoz intolerant bir bireysinizdir sut sut ürünleri sindirilirken şişlik yapıyor olabilir.. reflü, gastrit olabilir. Yemekleri iyi çiğnemiyor, bir anda çok fazla yemek yiyorsanız mideyi yorup siskinlik yapabilir.

15. cilek77

cilek77 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    hayır bayan hiçbiriyle ilgili bir durum değil bu.Bölgesel yağ yakımı diye bir şey duydunuz mu ? duymuşsunuzdur insanların hepsinde vücut yağı dengeli şekilde her yerden eşit eritseydi kimse bölgesel yağ yakımını araştırmazdı.göbek bölgesindeki hafif bir çıkıntı olarak yağ birikintisi kalıyor vücut onu kendini savunmak için saklıyor eritmiyor küçülüyor ama tamamen düz hale gelmiyor genetik denilen olay bu

16. brfnbrfn

brfnbrfn Bölüm MOD Yönetici Bölüm MOD

Beğenileri:
    104
    Ödül Puanları:
    38
    Bence kas gelişimi yağ Yakınından daha zor. Benim kalçam dumduzdu genetik boyle evet, ama islenebilir. 85 den 98 e çıkarttım , genetik olarak bakarsak kas yapım hiç uygun değildi(örneğin).
    O bahsettigin küçük yağ birikintisi lipoprotein enziminin , yanı erkeklerde yağ depolanırken ilk öncelik verilen bölge olmasından kaynaklı. Yada çok ciddi verilen kilolardan sonra vücudun toparlayamamasi. Dediğim gibi yine islenebilir,değiştirilebilir.Görüşünüze saygı duyuyorum ama kendinize göre olan doğrular malesef herkes icin doğru degil.

OKR bunu beğendi.
  17. shaq

shaq MOD Yönetici Moderator

Beğenileri:
    1.688
    Ödül Puanları:
    123
    Daha 12 saat olmadan herkes birbirine girmiş. Yukarda yazdığımı tekrar okuyun diye bu mesaja da ekliyorum.

Sayfayı Paylaş