göbeginiz gitmiyor mu? gider...

Konusu 'Yağ Yakımı ve Kilo Verme' forumundadır ve asistanm tarafından 31 Mayıs 2013 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 29 üye.
  1. metinav

metinav Üye

Beğenileri:
    471
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Lojistik
    Yer:
    Kocaeli
    Bu iş yüzde 90 genetik bence.Vucut tipi ektoysa dünyayı yesen ne kilo alırsın nede yağlanırsın.Yok endoysan da istediğin kadar karbodan ve yağdan uzak dur vücut bir şekilde genetik programı gereği yağa dönüştürüp depolayacaktır.Yeme içmeye dikkat etmek bir yere kadar bu işi sınırlandırıyor ve yavaşlatıyor hepsi o. Çok güçlü bazı maddeleri kullanmadan bu yağı bu bölgeden uzaklaştırmak mümkün değil.Bunu savunan insanlar ya gizliyorlar yada kendilerini övmek için doğru yaptıklarına delil olsun diye bol bol tarifler yöntemler öneriyorlar. :) Hiç birisi uygulamada gerçekleşmiyor hepsi teorik...Bence kendinle barışık ol fazla detaya takılma...Sağlıklı olmak yağsız olmak demek değil bunu insanların kafasına sokmaya çalışıyor suplement vb. üretici ve satıcıları. Yanlış yaptığın bir durum yok fakat metabolik hızını düşürmemeye çalışmalısın.Az yemek ve fakir içerikli beslenmek bu hızı düşürecektir.

2. Cerenn

Cerenn Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Genetik yuzunden bu yaglardan kurtulamiyor isem Onerebileceginiz bir destek urunu var mi ve bayan olarak protein tozu kullanmalimiyim
    Tesekkurler

3. abseto

abseto Üye

Beğenileri:
    549
    Ödül Puanları:
    123
    Kesinlikle böyle saçma şeylere kanmayın.
    Genetiğin etkisi elbet vardır ancak asla ℅90 değildir. Çok küçük detaylar bunlar. Yani düzenli bir antreman ve özellikle güzel bir diyetle verilmeyecek kilo yoktur.
    Zaten genetik yüzünden yağ yakamıyorsanız da(!) Aldığınız L carnitine le felan da yakabilceğinizi sanmayın.

Bozo-Baku bunu beğendi.
  4. sporcuşirin

sporcuşirin Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    13
    Meslek:
    Sporcu
    Yer:
    Ankara
    Biraz azmedin. İstedikten sonra göbek kalmaz.

5. mrthr35

mrthr35 Üye

Beğenileri:
    952
    Ödül Puanları:
    123
    göbek eritmek için spor yapan insan zaten ne kadar başarılı olabilir ki? Kendine bir hedef belirlemelisin 60 kg arkadaş göbeğim var diye ağlıyor kardeşim sen erisen yok olsan anca geçicek o göbeğin çünkü kas hacmin yok güçsüzsün. kasın yok ki göbeğin çıkıyor. 60 kgde göbek olmasının başka açıklaması yok. ben 81 kgyim şuan yazın yağ yakma dönemim oldu ona rağmen bir miktar yağ var vücudumda yüzde 15 16 civarı ama aslolan güç ve kas kazanmak. estetik içinde bu önemli. hacmin olsun ki az da olsa yağ yaktığında kasların belli olsun. Bunun için ilk önce kendinize mantıklı bir hedef belirlemeniz lazım. ondan sonra o hedefe ulaşmak için yapabildiğinin en iyi şekilde beslenme ve faydalı olucak en iyi antreman ve kusursuz dinlenmenizle hedefinize ulaşırsınız.

Bozo-Baku bunu beğendi.
  6. sencer4849

sencer4849 Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    13
    Bir konu kadar iyi açıklanırdı,insanlar sadece kiloya bakıyor,sitelerdeki yağ oranına bakmadan ideal kilo hesaplayan sitelere göre hüküm veriyorlar.

mrthr35 bunu beğendi.
  7. emrah_yazgan

emrah_yazgan Üye

Beğenileri:
    39
    Ödül Puanları:
    38
    Peki 3 - 3.5 saatte bir yiyomusunuz ? almanız gereken kaliteli yağları alarak doğru şekilde cardio ve antrenman yapıyormusunuz ? protein alımınız yüksek, karb. alımınız düşük mü ? eğer buna rağmen inatçı yağlardan kurtulamıyorsanız tiroit hormonlarınıza baktırıp ayrıntılı tahlil yaptırınız.

8. Cerenn

Cerenn Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Haklı olabilirsiniz ailemde de troit problemo var.Tesekkurler

9. Hagal

Hagal Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Proje Yöneticisi
    Yer:
    İstabul
    Arkadaşların çoğu benden daha iyi biliyordur ama nacizane imkanınız varsa aşağıda 1.stili tavsiye ederim suyla aranız varsa. Yoksa arkadaşlar birşeyler tavsiye edecektir zaten. Yemekle çok ilgili olduğunu sanmıyorum ben bu durumunuzun.

10. Bozo-Baku

Bozo-Baku Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    18
    Merhaba arkadaslar.Boyum 177 kilom 82 kg.20 gundur spor yapiyorum sadece 1 kg zayifladim.Gitdigim spor salonunda kosu banti,bisiklet filan yok.Hocam bana ilk once kas yapmalisin soyluyor.sizce 20 gune 1 kg zayiflamak iyimi??

11. sertacworkout

sertacworkout Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    8
    Benim bacaklar ince göbeğim var şimdi yürüyüş yapıyorum göbek gidiyor ama ozamanda bacaklarım daha da inceliyor yapsam olmuyor yapmasam olmaz :(

Sayfayı Paylaş