göbeginiz gitmiyor mu? gider...

Konusu 'Yağ Yakımı ve Kilo Verme' forumundadır ve asistanm tarafından 31 Mayıs 2013 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 29 üye.
  1. asistanm

asistanm Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    13
    degerli arkadaşlarım yaklaşık 3 yıldır spor yapıyorum.bu seneye kadar vucudum oldukca degişti kaslarım belirginleşti duruşum düzeldi ama göbegim herşeyi yapmama ragmen erimedi en baba kardio yu yaptım en iyi agırlıkları kaldırdım ama herşeye ragmen gitmedi..

ta ki 6 ay öncesine kadar bu işin duayeni bir arkadaşımla tanışıncaya kadar 6 ay önce avumu dolduran oturdugum ileri fırlayan göbegimden eser kalmadı herşeye ragmen göbegim erimiyor diyen arkadaşlarıma tavsiyelerim şunlar bunları yaparsalar göbegin erimemesi gibi bir durum imkansız bana bu konuda güvenin 37 yaşındayım ve yazdıgım herşeyi deneme yanılma yöntemiyle buldum

en önemli kural beslenme ne yesem diye kendinizi sıkmayın ben proteinli kek yapıyorum her sabah bitki cayıyla 2 3 4 dilim yiyorum kesinlikle tok tutuyor ve lezzetli peynir vs deniyor ama peynirin icinde yag oranı cok yüksek lif yok saglıklı degil bu keki evde yapmanız 15 dk zaman alır
    klasik kek yapımıyla aynı kısaca tarifi:
    500gram lifalif (bunu evde mixerle cok basit un haline dönüştürüyorsunuz)
    4 ölcek protein tozu ---2 bardak yarım yaglı süt ----5 yumurta 2.sarısıyla-----100 gram ceviz--- bir avuc kuru üzüm ve kabartma tozu annenizin yaptıgı normal kek in aynısı krema yerine pro tozu beyaz un yerine lifalif fark yok

kesinlikle şişlik hissi vs ortadan kalkıyor protein lif oranı yüksek ve yag yakıcı özelligi var sabahları bunu yeyiniz

saat saat birşey yapmayın günlik bir bardak şekersiz kahve ve yeşil cay icmeye özen gösterin bulabilirseniz bir tanede yeşil elma

öglen yemeginde etli bir yemek yeyin varsa corba mutlaka icin yanında salata az pilav yada az makarna yada 1 dilim kepek ekmek yiyebilirsiniz 600 700 kaloriyi gecmesin karbonhidrat olarak sebze yemegide yiyebilirsiniz pilav makarna ekmek yerine daha isabetli olur

akşam evde ne varsa yiyin ama mutlaka protein icerikli bir yemek olsun ondan sonra birşey yememeye calışın 50 gram karbonhidrat alın mutlaka glisemik index i düşük herşey olabilir onu yeme bunu yeme sacma bu karbonhidratı vucut zaten kullanacak

gün aşırı spora gidin 10 dk 8 tempoda mutlaka koşun önce daha sonra agırlık antremanı yapın sonrasında koşu bandına cıkın 5 dk ısının sonra 1 dk 12 de 1 dk 6 tempoda bir hızlı bir yavaş interval kardiyo yapın bunu 10 tekrar şeklinde yapın yani 20 dk .5 dk soguyup inin 10 15 dk lık bir karın calışması yapın l carnitin kullanın mutlaka spordan 20 dk önce likid olarak alın

spora giderken ve gelirken 1 er ölcek protein tozu icin 20 30 gramı gecmeyecek bir karbonhidrat alın ama asla meyve suyu yada şekerli bir besin olmasın insülin seviyesini asla asla arttırmayın.yogurt olabilir bir meyve olabilir bir dilim protein kek olabilir 11 de uyuyun 7 de kalkın tüm yapmanız gereken bu bol su icin

bu söylediklerimi 4 ay istikrarla yaparsanız o erimeyen göbeginizden eser kalmayacak harika bir vucudunuz olacak yagsız incecik bel hedeflerinizden asla sapmadan bunları uygulayın bana güvenin hepinize saglıklı günler bu arada agırlık antremanlarında agır kilolarla calışmayı unutmayın

Arda_D bunu beğendi.
  2. DganC.

DganC. Üye

Beğenileri:
    24
    Ödül Puanları:
    18
    Yazdıklarınız genelde bilindik seyler aslında. Bence göbek eritmede asıl mantık karbonhidrat sınırı ve kardiyo süresi. Karbonhidratı sınırlı tutup günlük alınması gereken kaloriden 500-600 eksik alıp haftada 5 gün kardiyo + ağırlık yaptıktan sonra kısa sürede göbekten kurtulunur.

Erencanns bunu beğendi.
  3. asistanm

asistanm Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    13
    haftada 5 gün kardio calışan ailesi olan ,insanlar icin cok zor karbonhidratlarda secici olmak lazım azaltmak yeterli gelmeyebilir burada herkes yazıyor ama insanların yaşam koşullarınıda bilmek lazım sonucta spor dışında bir yaşantımız var spor hayatınızı kısıtlamaya başladıgı an sürekliligi olmaz basit formullerle daha uygulanabilir hale getiridiginde sonuca gidilebilir ,insan kendine kac sabah yumurta beyazı lifalif yada kahvaltı sofrası hazırlayabilir ki ben herkesi uygulayabilecegi basit insana eziyet sıkıntı vermeyen bir şekilde yazmaya calıştım. Sonuc %100dür

4. Grievous

Grievous Yeni Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    0
    Bende yazın şu göbek için define olacağım hayırlısı .. gerçekten aşa bela alttaki six packlarime acıyorum gerçekten :)

5. ARNOLDschwarzeneggeR

ARNOLDschwarzeneggeR Üye

Beğenileri:
    371
    Ödül Puanları:
    93
    Yer:
    C:\
    göbek eritmein yani bu nası bi terim oda tartışılır. deninisyon dediğimiz olayın kardioyla falan alakası yok
    sadece beslenme ve metabolizma

6. asistanm

asistanm Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    13
    ne sacmalıyorsun arkadaş insanlarıda yanlış yönlendiriyorsun kardio olmadan bir göbek eritme programı diye birşey imkansız bilmeden yorum yazmayın insanlarıda sinirlendirmeyin

7. Huzur53

Huzur53 Yeni Üye

Beğenileri:
    13
    Ödül Puanları:
    0
    Ben çok denedim gitmiyor usta

8. nofear

nofear Üye

Beğenileri:
    97
    Ödül Puanları:
    38
    ağırlık çalışması + diyetle çok da güzel olur :) senin kilona bağlı bişey çok kiloluysan kardiyo kesinlikle şart yağ yakımını hızlandırmak için.

mrthr35 bunu beğendi.
  9. fbkdr1234

fbkdr1234 Üye

Beğenileri:
    56
    Ödül Puanları:
    38
    Ben göbeğimi yavaş yavaş indiriyorum mesala. Beslenmem bol protein yeteri kadar karbo. 3 gün antrenmanım var sonraları 15 dakika sabit ve tempolu bir şekilde koşuyorum. 2 günde yüzmem var. Kardiyolarım yetiyor bana. Fazla kas kaybetmeden düzenli bi kardiyo yapıyorum. Beslenmeyede öyle kalorisine kadar falan bakmıyorum. Kendime yettiğini anlıyorum. Sayısal verileri bırakmalı bence.

10. asistanm

asistanm Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    13
    yukarıda yazdıgım diyet ve programla ( bu arada L carnitin kullanıyorum ) 56 gün icerisindeki değişikligi aynen kağıtta oldugu haliyle yazıyorum

56 gün önce : yag:15.1 su:59.3 kas 41.2
    bugün : yağ: 11.4 63.7 kas:45.8
    kesinlikle erimeyen bir göbek olamaz ama şunu mutlaka bilmeliyiz vucut her zaman yag yakımına iç organlardaki yaglardan başlıyor eger %1 2 lik yağ degeri düşüşlerinizden sonra istikrarlı olarak programınızı bozmadan erimeyeceği düşüncesine kapılmadan devam ederseniz vucut artık yag depoları seceneklerini tükettiginden bu sefer direkt karın ve bel cevresindeki yağları yakmaya başlıyor.dönem dönem yağ yakmadığım düşüncesi oluştu ama ölcüm makinaları inançla devam etmemi sağladı şu karın kaslarımı görmeye başlar gibiyim sakın ve sakın hedeflerinizden şaşmayın mutlaka sonuc alacaksınız hepinize güzel günler:)

11. pasha1050

pasha1050 Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    8
    Yer:
    İstanbul
    yazınızla ilgili olarak şunu belirtmek istiyorum bende definisyona girdim ve ölümüne bir antrenman yapıyorum kısaca yazayım ve sizin yanlışınıza ufak bir deyinme yapayım müsadenizle ;) ben 4te salonda oluyorum ondan evel hardline L-carnitine 2 kapak içiyorum salona gidiyorum (evle arası 500metre takriben) koşu bandında ilkin ısınıyorum 6.8 ayarında yürüyüş yaparak 1.2km geldiginde 9 a çekiyorum ve 20dk koşu yapıyorum sonra yine yürüyüş moduna geçiyorum toplamda 3km yürüyüş 3km koşu yapmış oluyorum durmaksızın üstümü degişip mekik aletine koşuyorum mekik çekiyorum sora sopa çeviriyorum yan haraketleri vs daha sonrasında ise yere yatıp bildigim bütün yer hareketlerini karnımı yakasıya yapıyorum daha sonra çıkıyorum kollarımda çok ama çok az yag var 3er kg dambıllarla (az kilo çok tekrar felsefe bu olmalı) yapıyorum gögüs ucundada az yag var onun içinde üst gögüs de aynı şekil yapıyorum bu kadar yani ama sizin yanlışınız ise şurada ben 20 yaşındayım 16yaşından beri bu işteyim insanlar gördüm izledim bu sayede ögrendim forumada teşekkür ediyorum buradanda bilgiler edindim çokca ama siz diyorsunuzki 12ye alın 1dk koşun sonra düşürün falan bana göre bu çokyanlış ''KALP RİTMİNDE BOZUKLUGA'' yol açıyor telafisi olurmu bilemiyorum ama ister 15yaşında ister 65yaşında olun kalbiniz bazen hızlı bazen yavaş atıyor durduk yere koşarcasına kalbinizin attıgını hissedebiliyorsunuz hocamında dedigi gibi 20dk koşu yapacaksın gerisi yürüyüş vs diyordu haklıydıda demem o ki 12ye alıp sonra 6 ya almak vs bunlar kalp ritmini bozmak için birebirdir aman denemeyin 20dk 9 a alıp koşun saglam bir iradeyle kola çikolata hamburger pasta vs saçmalıklardan uzak durarak pekala karından kurtulabilirsiniz saygılar...

12. asistanm

asistanm Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    13

yazdıklarında mutlaka kendinize göre haklılık payınız vardır ondan şüphem yok ben öyle aşırı külolu biride degilim 1.80 boy 79 kiloyum şu an itibariylede oldukca iyi bir görüntüye kavuştum koşmak yada yürümek hepsi mutlaka bir miktar enerji acıgı ortaya cıkaracagından kalori kaybı mumkün, zayıflatır eger harcanan bu kalori yerine koyulmazsa....
    ama cok cok uzun zaman ister bu sürec bahsettigim interval kardio idi.... interval kardiyo nun diger tüm kardiyo türlerinden %76.6 oranında fazla yag yakımı sagladıgını uzun araştırmalarımla ögrendim bu kardio tipi kalbi yormaz tam tersi kalbi güclendirir eger hızlı bir yag yakımı istiyorsan programında ki kardio türü interval kardiyo olmalıdır zaten spor bitimi üstündeki tshirt in ıslaklıgından bu farkı anlayabilirsin terleme miktarı eşittir yakılan yag oranıdır başarılar

13. skaduwee

skaduwee Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    13
    Meslek:
    Öğrenciyiz :D
    Yer:
    İstanbul
    Kilolardan kurtulmak istiyorsanız günde 3 öğün yoğurt yiyin
    ABD’de yapılan bir araştırmada, düşük kalorili rejimlerine yoğurt seçeneğini ekleyen ve günde üç öğün yağsız yoğurt yiyen aşırı kiloluların, yoğurtsuz bir diyet programı uygulayanlara oranla yüzde 22 daha fazla kilo verdikleri ve yüzde 61 daha fazla yağ yaktıkları tespit edildi. Yoğurt yiyenlerin ayrıca, karın bölgelerinde yüzde 81 daha fazla yağ yaktıkları ortaya çıktı.
    “Kaslar kalori yakmaya yardımcı oluyor”
    Tennessee Üniversitesi’nde yapılan araştırmaya katılanlardan Dr. Michael Zemel, yoğurt yiyenlerin ortalama 7 kg olan kilo verme seviyesinden daha fazla kilo vermekle kalmadıklarını, aynı zamanda kas kütlesini de diğerlerine oranla iki kat fazla koruduklarını belirtti. Dr. Zemel, kas kütlesini korumanın diyet yapanlarda önemli bir konu olduğunu belirterek, “Önemli olan yağ yakmak, kas değil. Kaslar kalori yakmaya yardımcı oluyor, ancak kilo verirken kas kütlesi de kaybediliyor. Bu duruma karşı en iyi çözüm, kalsiyum ve protein ağırlıklı bir diyet, yani yoğurt seçeneği” diye konuştu.
    Sonuçları Uluslararası Obezite Dergisi’nin Nisan sayısında yayınlanacak araştırmayla ilgili bilim adamları, düşük yağ oranlı süt ürünlerinden oluşan kalsiyum ve protein ağırlıklı diyetin, yağ yakma ve kilo vermek için ideal olduğunu vurguluyorlar.

14. Ali143

Ali143 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Arkadaşlar benim size bir sorum olucak 17 yaşındayım 1.83 boyundayım 87 kiloyum bir türlü zayıflıyamıyorum neler yapmam gerekir yardımcı olun.

15. Push-Up

Push-Up Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    0
    Bende artik cardio+diyete basliyacam gobek cok sıkıyor canimi.Kilom 60 fakat cok yagli vücudum belim 85 geliyor.Gunluk 150g protein , 90/100g karb , 55/66g yag ile guzel sonuclar elde ederim bilgiler icin tesekkurler.

16. emrah_yazgan

emrah_yazgan Üye

Beğenileri:
    39
    Ödül Puanları:
    38
    İstenilen forma kavuşmak; sadece yağ yakımı veya göbek şişliğinden kurtulmak değil aynı zamanda sağlıklı su atımını da sağlamak gerek. Ancak bütün unsurlar tamamlandığında istediğiniz forma kavuşursunuz. Keskin diyet+ yağ yakıcı ve cardio+ 10 sn. beklemeli idman sistemi/ dev setler + su atımı...

17. pasha1050

pasha1050 Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    8
    Yer:
    İstanbul
    intervali araştırdım hocam 96kglardan düşmüştüm bir ara yine koşuyordum vs ama interval yapıyormuşum ama sistemden haberim yoktu o zaman daha hızlı yag yakmıştım dediginizde haklısınız galiba bu son l-carnitine denememden fazla iyi sonuçlar alamadım interval sistemi gerçekten yararlı fakat çokta üzerine gidilmemesi gereken bir durum kanımca iyi forumlar

18. ATALAY KUZU

ATALAY KUZU Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    KALORİ KONTROLLÜ KİLO KONTROL PROGRAMI BEN DENEDİM HERKESE ÖNERİYORUM!
    Kilolarınızı kontrol etmekte kararlıysanız daha iyi kalori kontrollü beslenme en iyi çözümdür düşünürseniz bana aşağıdaki numaralardan ulaşabilirsiniz size yardımcı olabilirim
    05428184282-05323834248
    www.ankabeslenme.com

19. frodobagins000

frodobagins000 Üye

Beğenileri:
    148
    Ödül Puanları:
    53
    Hocam sizin keklerinizden :) uploadfromtaptalk1403341156021.jpg

GT-I9500 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

20. Cerenn

Cerenn Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Merhabalar
    Ben 27 yasinda 1.75 boyunda 62 kilo civarinda bir bayanim. haftada en en az 3 gun ( genelde bes gun) spor yapiyorum.( belki biliyorsunuzdur genelde amerikali tranier tony hortonun programlarini yapiyorum). bazen kosuyorum 5 km .fakat benim de ben buyuk derdim obliks ve gobek yaglarim . Baktigimizde karnimda yukaridan asagi 4 adet baklava neredeyse gorunuyor. Fakat 5. ve 6. baklavanin yerine o bolge yag dolu.
    Son 1.5 senedir tatli biskuvi kesinlikle yemiyorum cok cok nadir kafede minik kek yiyorum . yine son 3 aydir tuzlu hazir gida cubuk vs yemiyorum. Yeme dusenim sabah peynir zeytin yumurta 1 dilim ekmek oglen yogurt yada sebze yemegi 6 kasik aksam spordan sonra saat 9 gibi corba veya et balik yada turlu oglen ve aksam arasinda meyve findik fistik tuzsuz .aksam yemeginden sonra 10 grm bitter cikolata fakat yaglar duruyor.Nerede yanlis yapiyorum lutfen yardimci olur musunuz

Sayfayı Paylaş