Fullbody ve korumali futbol

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve Doganbey8154 tarafından 25 Eylül 2018 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. Doganbey8154

Doganbey8154 Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    18
    Merhaba arkadaslar ben fullbody calisma taraftariyim fakat pazartesi carsamba cuma fullbody calissam sali persembe ve cumartesi veya pazar gunu korumali futbol antremanlarim oluyor bu durum benim iyilesme surecimi olumsuz etkiler mi acaba fullbody yerine splitemi donmeliyim her ne kadar split istemesemde bilgili yardimci olabilecek birileri varsa cok memnun kalirim.

2. Ömer Alken

Ömer Alken Üye

Beğenileri:
    170
    Ödül Puanları:
    53
    Yaklaşık 1.5 yıl amerikan futbolu oynarken fullbody çalıştım.Doğru programlama ile zararın ötesinde performansa olumlu etkisi olur

zeo64 ve Doganbey8154 bunu beğendi.
  3. Doganbey8154

Doganbey8154 Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    18
    Kardesim bu aralar kondisyon yuklemesi yapiyoruz fena zorlaniyoruz ekimin 15 i gibi biticek bitene kadar split gitmeyi dusunuyorum ciddi anlamda zoluyorlar ekimin 15 indne sonra tekrar fullbody devam edicem sence dogrumu yapmis olurum ?

4. Ömer Alken

Ömer Alken Üye

Beğenileri:
    170
    Ödül Puanları:
    53
    İdman içeriğini bilmiyorum ama genelde o kondisyon idmanları aşil ve kalf dışında kassal anlamda bir etki vermiyor.O yüzden hiç yapmamaktansa temel hareketlerle başlanabilir.
    Sezon içinde hacim kontrolü yapılmalı.Çok yoğun hacimli ağırlık idmanları özellikle çarpışmalarda tendonları yıpratabilir.Orta yolu bulmak gerek.Her takım farklı sistem izler.Akılcı takımlar bodoslama idman yaptırmayacaklarından yanında kesinlikle ağırlık idmanı yapman lazım.
    Tabi bazı takımlar idman yaptırmaktan anlamayıp oyuncularının teker teker sakalanmalarına da neden olurlar.
    Takımını iyi analiz et.Antrenman sistemini ona göre ayarla.Omuz kaslarına hiçbir zaman aşırı yüklenme.En büyük risk onlarda.

Doganbey8154 bunu beğendi.
  5. Doganbey8154

Doganbey8154 Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    18
    Anladim suan daha ekipman giydirip çarpıştırmıyorlar idmanlar once isinma sonra kosu sonra kensi vucut agirligimizla yapilan hareketlerden olusuyor sonra ekipmansiz ve carpisma olmadan drillerimiz oluyor ama bunlarin hepsi seri sekilde az dinlenme seklinde oluyor ornek vermek gerekirse squat jump yaptik 5 saniye dinlendin plank 45 saniye 5 saniye dinlen sonra börfi(burpees) bole 10 hareket yaptik sonra su molasi sonra 10 harelet daha su molası sonra drill ve merdiven gibi yaklasik 2 saat suruyor idman haftasonu haric zaman ayirdigin icin tesekkur ederim

Ömer Alken bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş