Fullbody ardından alt üst şimdi ise Çift Bölge

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve mrthr35 tarafından 17 Ağustos 2017 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 5 üye.
  1. mrthr35

mrthr35 Üye

Beğenileri:
    952
    Ödül Puanları:
    123
    1 seneyi devirdik hep beraber. çoğu zaman bu forumda aktif oldum ve bu forum sayesinde bir çok şey öğrendim. çok aşırı yağlı bir vücutla başladığım için gelişimim öyle şaşalı ve üst düzey birşey olmadı. hele ki 1 senenin 7 8 ayı zaten definasyonla yağ yakmakla uğraşmakla geçtiği için yeteri kadar kas kazanamadım.
    ilk fullbody ile başladım yağ oranımı ciddi anlamda düşürdüm.
    sonra hatalı bir dirty bulk macerası oldu yağ oranımı baya bir yükselttim.
    sonra tekrar definasyona girdim 5 ay boyunca yağ oranımı olabildiğince en aşağıya çekmeye çalıştım.
    hala iri hafifde yağlı bir vücut yapım var ama kas hacmim de çok düşük. o yüzden uzun bir süre kas kütlemi arttırma odaklı beslenicem.
    olabildiğince temiz bir şekilde beslenip her antreman sonu 15 25 dk kardiyoda mutlaka olucak. minimum yağlanma ile devam etmek için.
    ve antreman şeklimde göğüs triceps / sırt biceps /omuz bacak ve 2 günde 1 karın çalışması ile olucak. uzun bir süre kas geliştirip definasyona 2018 yılına girdikten sonra duruma göre az yağlanırsam yaza doğru çok yağlanırsam ilkbahar gibi başlamayı düşünüyorum
    güncel formum
    yaş 23
    kg 81
    boy 177
    omuz 121
    göğüs 103
    bel 90
    kol 36
    sizce attığım adım doğru mu ve her türlü öneriye açığım.

zzzxxz ve goodfellas9 bunu beğendi.
  2. Hydraa

Hydraa Üye

Beğenileri:
    149
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Fizyoterapist
    Benim fikrim bu programın gereksiz olduğu yönünde. Upper lower şekilde devam etmen daha mantıklı. Push pull olarak haftada 4 gün de çalışabilirsin. Çekiş günleri bölge olarak daha eksik olduğu için o günler 2 bacak hareketi koyma imkanın da var. Ayrıca her antrenman 15-20 dakika kardiyo ne kadar verimli olur açıkcası şüpheliyim. Çünkü çok aşırı yaptığın kardiyoda bile yakcağın kalori 400-500 ü geçmez. Diyet sağlam olmadan kardiyo ile kilonu çok iyi şekilde takip edebileceğini düşünmüyorum.

mrthr35 ve goodfellas9 bunu beğendi.
  3. eehfe4

eehfe4 Üye

Beğenileri:
    123
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Öğrenci
    Ege Fitnessin rutinlerinden 1 tanesini uygulasana hocam veya ağırsağlamın Brolar için programı var onu bi denesene.
    Bana kalırsa :
    Ege ninde dediği gibi FULL BODY :)

4. mrthr35

mrthr35 Üye

Beğenileri:
    952
    Ödül Puanları:
    123
    aslında bende öyle düşünüyordum ama antreman badimin yoğun ısrarı ki kendini definasyonda bu tür programı uygulucak onunkisi daha mantıksız. benim yapıcağım kardiyo hafif tempo yürüyüş olur zaten 150 200 kalori olur en fazla oda tahminen. alt üst vücutta iyi derecede yağ yaktım çok çok aşırı diyetime bağlı kalmama rağmen. ama yinede herkesin vücudunda herşey farklı etkiyi gösterebilir denemeden bilinmez. 1 2 ay deneyip görücez ne derecede verim alıcam bakalım :)
    --- Mesaj birleştirildi, 17 Ağustos 2017 ---
    tekrar definasyona dönüceğim zaman zaman olur bilmem ama fullbody ile dönerim antreman başı 400 500 kalori yaktırır en az :) bulkta zaten kalorileri zor tamamlıyoruz bu sıcak günlerde daha zor zaten

5. mrthr35

mrthr35 Üye

Beğenileri:
    952
    Ödül Puanları:
    123
    bu arada yağ oranı %18 en yakın ve tahmini bel boyun kilo boy ölçüsü ile ayarlanmış şekilde hesapladım.

6. Cyberious

Cyberious Üye

Beğenileri:
    13
    Ödül Puanları:
    8
    Full body i ilk başladığım günlerde 2 3 ay kadar yapmıştım sonra bölgesel le biraz daha üstüne çıkarım düşündüm ama çok güçlü bir vücut yapınız yoksa pek işlevsel olmuyor sanırım kastettiğim 72 kiloyum ve bench squatta 80 i aşamıyorum ve bölgesel dönemimde pek gelişme yakalayamadım son 2 haftadır full body e yeniden geri döndüm ve gelişimimi farkedebiliyorum bence Fullbody çok daha verimli bir yöntem

D6503 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

mrthr35 bunu beğendi.
  7. mrthr35

mrthr35 Üye

Beğenileri:
    952
    Ödül Puanları:
    123
    bence kas gelişimi için en önemli şey beslenme beslenmeyi kusursuz yapan birisi gidip en dandik makinelerle çalışsa bile gelişir diye düşünüyorum antreman stilleri arasında dağlar kadar fark yoktur bazıları güç kazandırır bazıları biraz daha fazla kalori yaktırır bazılarıda eksik olduğunuz bölgeye daha ayrıntılı çalışıp gelişmenize yardımcı olur amaç sadece kas kazanmak ise çok aşırı bir fark olmucağını düşünüyorum ve bir antreman stilini çok uzun bir süre yapmak yerine zaman zaman değiştirmek de iyidir misal ege fitness fullbodyi yerden göğe kadar öven adam bölgeseli kötüleyen adam aylarca gidip bölgesel çalışma yaptı sonrasında :D youtuberlerin laflarıyla hareket ederdim eskiden ama hepsi kendi primini reklamını popülerliğini düşündüğünden eminim. misal ağırsağlam oda önceden fullbodyi överdi daha sonra powerlifterları arkasına aldı belli bir destekçisi oldu daha sonra ki videolarının yüzde 80 i powerliftingle ilgili . egefitness desen fullbodyi övüp övüt bölgeseli kötüyelen birisinin daha sonra aylar boyunca bölgesele dönmesi ayrı bir çelişki :/

8. mehmet1414

mehmet1414 Üye

Beğenileri:
    112
    Ödül Puanları:
    43
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    bolu
    sana tek lafım omuz ve göğüs çok zayıf kollar yetersiz ve bel kalın bu yüzden sana tavsiyem buralarını geliştirmen sırt fena değil bir ip ucu ne kadar haftada kaslarını sık ve yeterli hasar vererek çalışırsan o kadar iyi

mrthr35 bunu beğendi.
  9. mrthr35

mrthr35 Üye

Beğenileri:
    952
    Ödül Puanları:
    123
    aynen dostum bende öyle düşünüyorum o yüzden eksik bölgelerimi daha iyi çalıştırabilirim sanırım çift bölgede . ilk önce bir göğüs kol yeteri kadar büyüsün de yeteri kadar kas alınca beli inceltmesi kolay :)

10. ahvalparanormal35

ahvalparanormal35 Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    13
    Demek Sportsbox yesilova hı

SM-J320H cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

mrthr35 bunu beğendi.
  11. mrthr35

mrthr35 Üye

Beğenileri:
    952
    Ödül Puanları:
    123
    tabii . senide tanıyorum askerdeydin bro :)

12. bulkyfighter

bulkyfighter Üye

Beğenileri:
    100
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    İstanbul
    Bu seviyedeyken bu kadar kolay çift bölgeye geçmek doğru karar olmamış. Full body bi 4-5 sene götürür, sonra üst/alt en az 2 sene götürür. Profesyonel doğal vücut geliştiriciler genelde bu şekilde bir geçmiş sonrası bölgesele geçiyor.

13. ahvalparanormal35

ahvalparanormal35 Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    13
    Aynen kardeşim

SM-J320H cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Sayfayı Paylaş