Fitness'a olan güvenim kayboldu

Konusu 'Kadınlara Özel - Fitness ve Antrenman' forumundadır ve olivia tarafından 25 Ekim 2015 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. olivia

olivia Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Merhabalar,
    Umarim burda beni motive edecek cevaplar bulurum. Çünkü kendimi çok çaresiz hissediyorum.
    Öncelikle, gayet iyi bir kiloda, minyon bir yapim var. Fakat vücudum cok yumusak, sanirim kas oranim cok dusuk, az selulitim ama cok çatlaklarim var. Sevgilimle aramiz bu konuda cok kotu. Surekli spor yap vucudunu sertlestir diyor. Bu konuda tartismlarimiz surekli devam ediyor.
    Gecen sene buna dur demek icin spora basladim. Bu forumdan cok sey ogrendim. 3 ay boyunca haftanin 5 günü, 3 veya 4 günü sirf bacak ve popo calismak uzere spora gittim. Squat, deadlift, bench hepsinden yapiyordum. Yumurtadan nefret etmeme ragmen her sabah yumurta yedim. Ama bu 3 ay sonunda gözle gòrülür hicbir farklilik olmadi vucudumda. Bu olay beni cok demotive etti. Sogudum diyebilirim. Ama diger yandan sevgilimle ettigimiz kavgalardan cok skldm. Bende dokununca tas bir vücudum olsun istiyorum fakat bana bunu gerceklestirmek imkansizmis gibi geliyor. Cunku o 3 ay boyunca, cok dikkat etmeme ragmen hicbir farklilik olmadi vucudumda.
    Kendimde tekrar spora baslayacak bir neden bulamiyorum. Sanki cabalasamda olmayacakmis gibi. Basladiktan sonra hergun yumurta, tavuk yiyecegim aklima gelince iyice soguyorum. Biz kadinlar icin kas yapmak bu kadar zor mu?:( Lütfen bana yardim edin. Insanin inancini yitirmesi cok aci biseymis:(

2. a7fox

a7fox Üye

Beğenileri:
    34
    Ödül Puanları:
    28
    Yer:
    Ankara
    Fazla abartmaniza gerek yok bence. Antrenmanlarinizi dogru yaptiginiza emin olun. Beslenmenizide tekrar gozden gecirip alternatifler bulabilirsiniz. Kadinlardaki kas gelisimi testestorandan dolayi cok yavastir erkeklere gore bunu biliyorsunuz. Zaman ve disiplin onemli kafaya takacak bisey yok bence.

SM-G900F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

3. emlakci_hanim

emlakci_hanim Üye

Beğenileri:
    18
    Ödül Puanları:
    8
    Meslek:
    Emlakçılık
    Yer:
    Istanbul
    Öncelikle şunu söyleyeyim sadece sen değil herkes motivasyonunu kaybedebiliyor.Kah diyetini kah sporunu aksatabiliyor.Ama tekrar motive olmayı bilerek asla vazgecmeyerek sonuca ulaşıyorlar.Bizim cinsimiz için kas yapmak zor evet ama imkansız değil.Çalışmalarından fayda görmemenin bir kaç nedeni olabilir.Kaloriyi az aldın.Proteini az aldın.Az su içtin.İyi uyku uyumadın.Çalışmaların 1 saati geçti ve kaslara en az 24 saat dinlenme izni vermedin ve en önemlisi yeteri kadar ağırlık çalışmadın.Hepsini geçtim cardio yapılınca dahi ilgili kas grupları sıkılaşır.
    Sana tavsiyem youtube da fitness motivasyon videolarını izlemek.Ama hepsinden ötesi spor sevgili için yapılırsa uzun vadeli olmaz.Sporu kendin için yapman lazım.İlla fitness da yapman gerekmez sıkılasmak için.yüzersin basket oynarsın koşarsın mesela...ama bunları yaparken de protein şart.Unutma tüm sporcular protein agırlıklı beslenmek zorundadır.
    yumurtadan nefret ediyorsan yumurta yemezsin.Yumurta dışında da proteinler var.Lor peyniri mesela...yağsız süt mesela...diet yogurtlar sütler mesela...ayrıca ilave olarak protein tozları mesela...
    Ben de fitness yapıyorum.Tabiki gelişim yavaş.Bizim testosteron oranımız erkeklerden çok ama çok düşük.Hatta şöyle söyliyim 8-9 yaş erkek çocugunun oranında.O yüzden gelişmemiz zor! Ama dietle ve düzenli fitness la kas kütlesi oluyor.Olmaması imkansız.Olacak yani:)
    İyi bir salon bul.Salonun şık olmasına vs ye değil hocasının iyi hoca olmasına bak.Sana kas kütlesi için program yazabilecek bir hoca bul.Çoğu cardio verir.Bence senin durumuna cardio haftada max 30 -40 dakika olmalıdır.Sana biri bundan fazla cardio veriyorsa kaç ordan:D

shaq ve a7fox bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş