Fit vucut için agırlık çalışmak mantıklımı

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve Aslann tarafından 30 Eylül 2013 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 9 üye.
  1. SiR_Arawn

SiR_Arawn Üye

Beğenileri:
    868
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İzmir/Buca
    Haklıda olabilirler senin vücudun tam olarak bilmiyoruz.Vücut yağ oranın aşırı değilse örneğin 12-10 arasında bi sayıysa kısa sürede o vücuda gelebilirsin.Tabi ne kadardır bu sporu yapıyordun tam olarak kas kütlende o görünüme yakın bir görünüm vermeye yakınsa.

Aslann bunu beğendi.
  2. repax

repax Üye

Beğenileri:
    53
    Ödül Puanları:
    38
    çalışmakla değil yemekle hacim alırsın.ama

iyi çalışır çok yersen = normal hacim alırsın

ağır çalışır çok yersen = normalden biraz daha iyi hacim alırsın

3. Destiny

Destiny Üye

Beğenileri:
    69
    Ödül Puanları:
    38
    Günlük yaklaşık olarak 140-150 gr protein almaya çalışıyorum. OFF günlerde bazen 120 gr'a düşebiliyor. Her öğün mutlaka karbonhidrat tüketiyorum. Sabah tam tahıllı buğday ekmeği diğer öğünlerde bulgur veya esmer makarna. Kilomun 2 katı kadar protein almaya çalışıyorum. Beslenmemde sıkıntı yok gibi. Antrenmanımı tekrar gözden geçirmek gerekiyor demekki. Önümüzdeki ay hacim ve kilo alımı için gainer denicem.

4. Aslann

Aslann Yeni Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    0
    mesomorph vucut tipine sahipmişim 3 kere test yaptım bide resimlerle karşılaştırdım özeliklere flan baktım hepsi tutuyor testlerdede mesomorph çıkıyor dedigim gibi sadece karın kası çalışıyordum 1 aydırda tün vucudu evde 2 hafta sonra salona yazılıyorum 4 ay kadar gitmeyi planlıyorum

5. SiR_Arawn

SiR_Arawn Üye

Beğenileri:
    868
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İzmir/Buca
    Hmm.Mezomorfsan bu büyük avantaj vücut geliştirmeye en uygun vücut tipidir.Yanlız bırakma işi sonrası hamlaşabilirsin aldığın kütlede kayıp yaşarsın.Eğer problem olmuycaksa devam ettirmen büyük avantaj olur senin için.

Aslann bunu beğendi.
  6. Aslann

Aslann Yeni Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    0
    Sagolun hocam elimden geldigi kadar ugraşıcam bu işle bide mezomorf vucut tipinin ecto gibi hatları belli oluyormu ?

7. SiR_Arawn

SiR_Arawn Üye

Beğenileri:
    868
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İzmir/Buca
    Her vücut tipinde hatları belli edebilirsin.Ama bu senin elindedir.

Aslann bunu beğendi.
  8. rockybalboa7

rockybalboa7 Üye

Beğenileri:
    4.482
    Ödül Puanları:
    0
    yeni araştırmalara göre kilo başına vgci için 1.5 ile 1.8 gr protein yeterli deniliyor 2.5 fazla amatör için tabi hardcore bb çalışılıyorsa prolar gibi o zaman olabilir

SiR_Arawn ve Aslann bunu beğendi.
  9. SiR_Arawn

SiR_Arawn Üye

Beğenileri:
    868
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İzmir/Buca
    Bencede 1.8 ideal bir sayı katılıyorum , yanlız şöyle birşey var ki hardcore body building dışında yüksek seviye efor sarfeden antremanlarda yapılıyorsa proteini önemli görüyorum.Ben kilomun 2 katı kadar protein almaya çalışıyorum sebebide street workout rutinim harici , uyguladığım bir dövüş antremanı kondisyon-kuvvet artırıcı programım var haftada 2 defa yapmaya özen gösterdiğim daha azda oluyor bazen ama yapıyorum.Ayrıca sabah koşuları düzenli tutmaya çalışıyorum.Böylece vücut bayağı zorlanabiliyor ona göre karbonhidrat protein oranlarım artıyor bazen..

rockybalboa7 bunu beğendi.
  10. neverbackdown.

neverbackdown. Üye

Beğenileri:
    672
    Ödül Puanları:
    123
    Fit vücut için başta cardio gerek tabi şeker i çıkarıp yağı olabildiğince azalmak gerekiyor.

cardioya daha fazla ağırlık berip birkaç set az ağırlıkla antrenman yapmak daha iyidir

11. Aslann

Aslann Yeni Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    0
    O kilo vermek için degilmiydi benim istedigim vucut olsun kısacası o fotodakisi olsun karın kasları çıkıcak kiloyu verince ama digerleri olmadan estetik bi görünüm hayal gibi bişey oluyor o yüzden

12. wextor35

wextor35 Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    28
    sen her zaman kütle programı yap zaten 4 ayda ala bildiğin kadar kütle al zaten kilo verince bir şey kalmaz :) 4 aydan çok şey bekleme vücut tipin güzel ona dua et :)

13. Aslann

Aslann Yeni Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    0
    Dostum gördügün gibi büyük bi hedefim yok :D hafif hatlı bi vucut olsun bana yeter :D

14. alperent46

alperent46 Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    13
    kütle diyince ne sandın merak ediyorum,herkes hazırdan başlık açıyo direk okuyup biraz araştırma yapsanız çok güzel olcak

15. Aslann

Aslann Yeni Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    0
    Okumadıgımı nerden çıkardın anlamadımda neyse bişey okudum ki burada dogrulugunu soruyorum degerli forum üyelerine :D

16. wextor35

wextor35 Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    28
    bir zaten alacağın 2-3 cm maximum oda beli belirsiz görüntünü değiştirecek. kütle diyorsam şişeceğini sanma az vücudun toplanır sadece az :)

17. Aslann

Aslann Yeni Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    0
    Ben zaten kütle derken marc fitt gibi olmak istemiyorum şu anki hedefim bu şekilde olsa yeter sanırım tek foto atınca anlatamıyorum başkda bulamadım bu tarzda bişey

http://img.welt.de/img/stars/crop11...Justin-Bieber-zeigt-durchtrainierten-Body.jpg

http://www.bollywoodvision.com/wp-content/uploads/2013/04/Justin-Bieber-ChestBiceps-size.jpg

http://gq.com.tr/Assets/Imgs/Content/2013/5/af-hamburg_0_1_Size470X670.jpg

18. Aslann

Aslann Yeni Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    0
    Attıgım fotolardaki vucut gibi bi vucut yapmak için agırlık çalışmakmı lazım yoksa parçalama için az agırlık çok tekrarmı sorum buydu bide merak ediyorum kaçıncı ayda bu şekle girerim
    EDİT:Jb hayranı degilim sadece bu şekilde olan tek bu fotolar mevcut

19. wextor35

wextor35 Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    28
    bu 4 ay çalış kütle öyle bir şeyler olursun .Az ağırlık çok tekrar birşey yaptırmaz sertleşitirmez diyet sertleştirir feet göstertir sen eyer hafif kaldırırsan yerinde sayarsın ve diyet yapmadan imkansız sertleşemesin. o bebeye hayran olsan formdan banlanırdın :)

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 23:33 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 23:30 ----------

fotolara şimdi baktım sadece diyet seni o hale getirir birde tam 4 ay çalışırsan

20. Aslann

Aslann Yeni Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    0
    Sagol dostum son 3 gün kaldı salona yazılmaya eve gelince yazılıcam 2 3 ayda bişeyler yapmak istiyorum diyette sorun olucagını sanmam :)

Sayfayı Paylaş