Fit vucut için agırlık çalışmak mantıklımı

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve Aslann tarafından 30 Eylül 2013 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 9 üye.
  1. Aslann

Aslann Yeni Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    0
    yani zorlamak mesela 10 kg ile rahat isen 16 kg ile çalışmak yada benc preste 30 kg ile rahat yaparken 40 kg ile zorlamak bana artımı kazandırır eskimi bide hangi açıdan avantajlı yada dez avantajlı olurum beslenme iyi sabah 4 yumurta 1 bardak süt 100 g lor peyniri 4 dilim ekmek öglen tavuk gögsü meyva suyu yanında az miktar pilav akşam sadece 1 tabak makarna ve 1 bardak süt ara ögün 1 2 tane meyva ve ceviz

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 13:43 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 13:23 ----------

Arakadaşlar konu güncel bu tarz bi vucut için ugraşıyorum zorlarsam faydasımı olur bana zararımı ?

http://gq.com.tr/Assets/Imgs/Content/2013/5/af-hamburg_0_1_Size470X670.jpg

2. Destiny

Destiny Üye

Beğenileri:
    69
    Ödül Puanları:
    38
    Ağırlığı arttırırsan hacim almaya yönelik olur sanırım.

3. Aslann

Aslann Yeni Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    0
    Bende öyle düşünüyorum bi ara bi başlık vardı az tekrar çok agırlıkmı çok tekrar az agırlıkmı oradada diyorlardı hacim için az tekrar çok agırlık fit için az agırlık çok tekrar benim istedigim gögüslerinde şişmesi

4. Destiny

Destiny Üye

Beğenileri:
    69
    Ödül Puanları:
    38
    O zaman göğüsleri zorlayacaksın. bench_O

5. Aslann

Aslann Yeni Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    0
    Aynen yukarda verdim fotoyu o tarza gelmek isiyorum sadece gögüslere agırlık yükleneyim ozaman ben

6. kaka

kaka Üye

Beğenileri:
    144
    Ödül Puanları:
    53
    Hic zorlamadan 15 kiloyla calis cok iyi olur acayip fit olursun aman sakin agir giripte zorliyim deme.

Aslann bunu beğendi.
  7. Aslann

Aslann Yeni Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    0
    Sagol dostum açıksası söylemek gerekirse bende napıcagımı bilmiyorum desem yeridir fit vucut için tam bi cevap bulamadım hala araştırmayada devam ediyorum sadece programlar buldum onların güvenirliginen emin degildim bıraktım bide duyduguma göre gögüs kasları için kilo varken antreman yapmak gerekiyormuş yoksa şişmez yada yavaş şişer diye duydum inanmadım ama bi aslı astarı varmı onuda sorayım hazır konu açılmışken

8. Destiny

Destiny Üye

Beğenileri:
    69
    Ödül Puanları:
    38
  9. Aslann

Aslann Yeni Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    0
  10. SiR_Arawn

SiR_Arawn Üye

Beğenileri:
    868
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İzmir/Buca
    Önce belli bir kas kütlesine sahip olmalısınki sonrasında o kasları sıkılaştırasın.Gösterdiğin vücuttaki adam kaç bench basıyordur bilemeyiz.Önce hacimlen sonra yeteri kadar kas kütlesine sahip olduğunu düşündüğünde definisyona gir sıkılaştır.

11. Destiny

Destiny Üye

Beğenileri:
    69
    Ödül Puanları:
    38
    Peki hacim için karbonhidrat-protein şeklinde besleniyorum ama karbonhidrat mı daha önemli yoksa protein mi? Kilo ve hacim için gainer mı whey protein mi?

12. Aslann

Aslann Yeni Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    0
    5 aydır karın kası çalışyorum o konuda sıkıntı yok gögüs genetik mi bilmiyorum ama var istedigim sadece biraz daha büyütüp kiloyu vermek 5 6 kg bi fazlalık var toplamda 2 ay normal hacim çalışıcam geri kalan 2 ayda definasyon yapıcam

13. Destiny

Destiny Üye

Beğenileri:
    69
    Ödül Puanları:
    38
    Hacimlenmek için 2 aydan daha uzun bir süre gerekebilir.

14. Aslann

Aslann Yeni Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    0
    Biliyorum da çevremde bodyle ugraşan arkadaşlar o vucudu kolay yaparsın diyolar biriside spor salonu işletiyor

15. Destiny

Destiny Üye

Beğenileri:
    69
    Ödül Puanları:
    38
    Hacimlendiğinin farkına vardığın zaman definasyona başlarsın.Ama bence en az 6 ay hacim çalışması yap. Tabi üstatlar daha iyi bilirler onlarında yorumlarını almak lazım.

16. Aslann

Aslann Yeni Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    0
    6 ay gidemecem o sorun işte sınavlar dersler flan çok fazla bide okul atletizim takımına katılıcam yogun bi program olacak 4 ayda gögüsleri şişirmem lazım zaten zyzz yada marc fit jeff seid gibi bi gögüs istemiyorum o fododaki kadar olsa yeter

17. SiR_Arawn

SiR_Arawn Üye

Beğenileri:
    868
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İzmir/Buca
    Supplement olarak birşey söylemiyim.Ama hacimlenme için günlük protein değerlerinde düşüş yapmaman gerekli , ama antreman öncesi ve günlük karbonhidrat alımınada dikkatetmen gerek çünkü varsayalım ki yorucu bir iş yapıyorsun protein abanayım tarzı mantıkta düşünürsen işinin yoruculuğundan kütle kaybı bilen olabilir.Genede günlük protein alımın kilonun 1.5-2.5 arasında bir değer olsun çok yoğun çalışmıyorsan 1.7-1.8 idealdir bir vücutcu için.

Destiny bunu beğendi.
  18. Aslann

Aslann Yeni Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    0
    Protein tozu kullanmadan iyi sonuç alınmıyormu yani ?

Son düzenleme: 30 Eylül 2013
  19. SiR_Arawn

SiR_Arawn Üye

Beğenileri:
    868
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İzmir/Buca
    Bence 2 ay hacimlenme için az en azından 3 aylık bir süreçe uzatabilsen iyi olur :)

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 15:23 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 15:17 ----------

Ben alınıcağına inanıyorum.Doğal beslenmeni güzel ayarlıyabiliyorsan ne gerek var supplemente?Protein tozu aslında insanların gözünde bir mucize , doğru proteini hayvansal ürünlerden alındığında aynı şeyi veriyor fark sadece protein tozu çok hızlı hazırlanıyor :D

Aslann bunu beğendi.
  20. wextor35

wextor35 Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    28
    Sen kütle al sonra diyet yap. Zaten senin kas yapman kolay değil. Az ağırlık kaldırarak bir gelişme gösteremezsin. Resimdeki vücut ectomorf seninde vücudun ektoysa sırf ağır giremen lazım çok zor kas inşa edersin. O ani şişkinliğe kanma su toplamasıyla kan toplaması dinlenince ne yaptığın belli olur. 10-15 günde su bırakır vücut.

Sayfayı Paylaş