Fit Vücut İçin Kilo Almak mı Yoksa Vermek mi?

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve demircan256 tarafından 24 Haziran 2011 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 11 üye.
  1. oktayd

oktayd Yeni Üye

Beğenileri:
    264
    Ödül Puanları:
    0
    yok dostum sana birşey demiyorum sagol bilgilerin icin tabii ki :)

yağlarından kurtulmadan mı hacime gectin sen ?

demircan256 bunu beğendi.
  2. demircan256

demircan256 Üye

Beğenileri:
    2.198
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    güvenlik
    Yer:
    istanbul
    Yaa şöyle söyliim...yağ oranım%18 idi..1 ay içerisinde ilk başaldığım ay..sonudna % 12 ye düşürdüm...

ondan sonra yağı düşünmedim açıkçası..sadece direk carido yu keserek sadece ağırlık idmanına başladım..ve o aydan beridir böyle gidiyorum..

ancak şöyle bişeyde var ;

adam 1.80 boyunda 100-110 kiloda ise elbette cardio ile başlaması şarttır...

nasılki yağlar kasa dönüşmeyecekse..aynı mantık burdada var...

kısaca ; yağ değerini biraz düşürdükten sonra ağırlığa geç.tim desem yalan olmaz...

Azi bunu beğendi.
  3. Cidade de Deus

Cidade de Deus Üye

Beğenileri:
    1.717
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul
    demircan256 herkesin edindiği tecrube farklıdır önerılerıde bu yüzden farklılık gösterır benımde size önerim bence önce fazla kılolarınızı verin daha sonra yağsız vucudunuza kas yapın

bende bu yoldan gıttıgım ıcın ve çok iyi sonuç aldıgım ıcın bıldıgım bırseyı önermek ıstedım

herkesin yorumunu okuma vaktım olmadı ama danny boyun yorumunu gorunce özellıkle zaman ayırıp okudum güzel şeyler yazmış.

beslenmeyi çok güzel anlatmış mesala bende zayıfladım 30 kg ye kadar ve gecen senden berı kardıo yapmama ragmen almadım

kompleks karbonhıdrat tuketıyorum

proteıne dıkkat edıyorum mesala tavuktan alıyorsam haşlıyorum fırına koyuyorum kendı yagında pişiriyorum herşeyi

tatlı yerıne meyve tuketmeye çalışıyorum bazen tabı tatlıda yıyoruz ama devamlı olarak yemedıgımız ıcın arada yıyınce pek sorun olmuyor.

Son düzenleme: 12 Ocak 2012
    Azi ve demircan256 bunu beğendi.
  4. oktayd

oktayd Yeni Üye

Beğenileri:
    264
    Ödül Puanları:
    0
    arkadaşlar konuyla alakası yok fakat mide yanması ekşimesi neden olabilir acaba?

5. Cidade de Deus

Cidade de Deus Üye

Beğenileri:
    1.717
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul
  6. oktayd

oktayd Yeni Üye

Beğenileri:
    264
    Ödül Puanları:
    0
    hocam biliyorum nedenleri mide ekşimesi ve yanmasının fakat

neden olacak şeylerin hic birini yapmadım.
    final stresindendir umarım bilmiyorum.

hafta da bir ton balıgı yiyorum salataya limon sıkmaya başladım ondan olabilir mi acaba

7. terry

terry Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    0
    Yorumlardan aldıgım sonuç şu yağsız kilo al örnegin kendim için 67 den 75'e kadar cık sonrada definasyona gir...

Şunuda tam öğrenirsem msl 75 ile definasyona girilse sizce kaç kg vermek gerekir

8. zHeMpa

zHeMpa Üye

Beğenileri:
    108
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ankara
    Ya aslında kişiler VG sporuna başladığı zaman bu tür kısa vadeli zayıflama yada göbek yapma takıntısı içine girmemeleri gerekir, çünkü VG sporunun gereği zaten yağsız ve hacimli estetik bir görüntüden geçiyor, hatta şart. O yüzden VG sporuna başlayan zaten hedefini bu şekilde oluşturmuş olmalıdır, bu yola doğru ilerlemektedir, ee zaten bu yolda ilerlerken halen kilomu almam gerek? yoksa zayıflamam mı gerek? söylemleri bana biraz tuhaf geliyor açıkcası. Uzun vadeden kastım, bu öyle bir yol ki sizde biliyorsunuz belli dönemlerde yağsız bir şekilde hacim artırmaya gidilirken belli dönemlerdede özellikle yaza doğru definasyon dönemine girilir ve birbirini dengeler bu gidişat. Doğru bir program, doğru bir beslenme tekniğiyse zaten her geçen sene biraz daha yağsız, kuru ve hacimli bir vücut haline gelir. 1-2 ay çok yersem göbek mi alırım, yoksa hiç hacim artırmaya gitmeyeyim hep definasyom yapayım yoksa göbeğim çıkar söylemleri bana çok saçma geliyor.

9. terry

terry Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    0
    @zHeMpa öğrenende sorarak , okuyarak öğrenmiyormu ? sizin tecrübenize bağlı olarak sorular size sacma geliyordur :) neyse cevap için teşekkürler.

10. demircan256

demircan256 Üye

Beğenileri:
    2.198
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    güvenlik
    Yer:
    istanbul
    Sormak ayıp değil öğrenmemek ayıp...

Ben yıkarıda sadece kenmdi tecrübelerimi aktardım,yani herkes farklı bilgi verebilir ama ben bir yerden duyduğumu değil tamemen buralardan öğrenip ve kendim denediğim bir olayı aktardım buraya.Herkesin fikri kendine göre doğrudur herkesin bildiklerinin sonucu aynı yerde birleşsede sonuç aynıdır ;)

sultanmehmed bunu beğendi.
  11. zHeMpa

zHeMpa Üye

Beğenileri:
    108
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ankara
    Ya yanlış anlaşıldıysam yine de pardon deyim. Kesinlikle art bi niyetim yok. Arkadaşlar ve salonda yeni tanıştığım kişilerde hep aynı şeye deyiniyorlarda o yüzden fikrimi belirtmiştim.

terry ve demircan256 bunu beğendi.
  12. demircan256

demircan256 Üye

Beğenileri:
    2.198
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    güvenlik
    Yer:
    istanbul
    Estfrllah zHeMpa....

üstüne alınma ama birçok kişi böyle bilgi alışverişindne yana çpok cimri oluyor malesef..

Ben şimdiye kadar burda kimseye program yazmadım,diyet listedi beslenme listesi yazmadım...

çünkü hakkını verecek kadar bilgi sahibi değilim o konularda...yanlış bilgi vereceğime hiç vermem daha iyi..

ama bilgim olduğu konularda ise 7/24 ister özelden istewr konu altlarında elimden geleni yazarım...

çünkü kimse doğuştan öğrenmiyor...araştırarakisorarark ve okuyarak oluyor bu nlar...

neyse kims ekırılmadı zaten

saygılar ;)

Azi ve sultanmehmed bunu beğendi.
  13. zHeMpa

zHeMpa Üye

Beğenileri:
    108
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ankara
    Evet, bilgi alışverişinde cimrilik veya bilgi alışverişine karşı olmak yanlış şeyler olduğu gibi bunları, kendi fikrini belirtene yöneltmekte o derece yanlış. :) Çünkü oda bir nevi "bilgi alışverişini kısıtlamaya yönelik" bir davranış. Konu açılmasındaki amaç aslında farklı düşünceleri, fikirleride bir araya getirmek değil mi? Konu açıp, sen neden böyle farklı düşünüyorsun diye kırılmakta ayrı bir komiklik zaten. Çevremdeki arkadaşlar, salonda yeni tanıştığım kişilerde hep aynı konuya değindikleri için genelleme yaparak onlara açıkladığım fikrimi belirttim. Ha yanlıştır doğrudur, benim fikrim bu yönde. Suçta bende, ne katılıyorsun başka konulara, sessiz sedasız bak forumdaki yeni bilgilere oku geç, ohh ne rahat valla. :) Artık insan mesaj yazmaya korkuyor. :) Neyse iyi sporlar dilerim...

14. terry

terry Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    0
    @zHeMpa hakısın bende katılıyorum düşüncelerine...
    bu benim fikrimdi...
    diyerekde kötü birşey dedigimi düşünmüyorum doğrudur bilginizden dolayıdır diyorum , teşekkürde etmiştim...Bilmiyorum siz nasıl aladınız ? mesajınızdan sonra @demircanda belirtmiş ordada problem yok....tekrar düşününce farklı alnadınız heralde.
    Ben sizin daha önce sordugunuz soruları bile inceledim/incelerimm bilgi için :) Kaş yapayım derken göz çıkarmayayım/nız...

Son düzenleyen: Moderatör: 13 Ocak 2012
  15. 4.arnold

4.arnold Üye

Beğenileri:
    27
    Ödül Puanları:
    0
    sen hangi yolu denedin şu an seninle aynı durumdayım ben bi 30 kilo falan verdim şimdi vg ye tekrar başladım ama ilk bulk mu yapayım fit vucut için yoksa yağsız beslenerek mi kilo almaya çalışayım bilmiyorum.sen hangi yolu seçtin ve ne elde ettin yazar mısın?

16. terry

terry Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    0
    @4.arnold tavsiye için çok bilgim yok ama niyetin kilo almak ise @Danny Boy'un 7. mesajı ve @Profane 10. mesajına bir bakmalısın son olarak tam senin durumunda uğurgüven diye bir akdaşımız var oda epey kilo vererek istedigi ölcülere gelmiş sana örnek olacaktır link

Son düzenleme: 13 Ocak 2012
    Azi ve demircan256 bunu beğendi.
  17. demircan256

demircan256 Üye

Beğenileri:
    2.198
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    güvenlik
    Yer:
    istanbul
    Valla şimdi ben başalrdada dediğim gibi...

Cidade de Deus'UN da dediği gibi herkesin görüşü farklı yani herkes farkşlı bir uygulama yaparak sonuca varıyor..Bende kendi deneyimlerimi sunuyorum burda..herkese uymayabilir.

Şimdi ; kilon 72 ama boyu bilmiyorum...
    yine kendimden örnek vericem..

boy 1.81- kilo 80 iken cardio yu keserek sadece ağırlık idmanlarına başladım ve 2011 mayıstan beridir carido suz idmanlarım sürüyor...

alabildiğim kadar kilo alıp ( amaç yağsız alabildiğim kadar kilo alabilmek) 2012 nisan-mayıs gibi cardioya ağırlık vererek vücuttaki yağ oranını aşşağılara çekerek vücudu şekle sokmak,kasları ortaya çıkartmak.

Azi bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş